30 жовтня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки вінницького художника-монументаліста, члена Національної спілки художників України Олександра Рожкова «Олександр Рожков» (живопис, графіка).

 30 жовтня у Вінницькому обласному центрі культури «Щедрик» відбулася «Гарбуз арт-вечірка».

 31 жовтня проведено засідання Експертної ради при Департаменті гуманітарної політики ОДА щодо внесення Елементів нематеріальної культурної спадщини Вінниччини до Обласного переліку елементів НКС. Розглянуто 8 елементів з різних куточків області.

 ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІМ. В. ОТАМАНОВСЬКОГО

31 жовтня відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Усна історія: пізнавально-документальний потенціал і громадська архівістика».

Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: конференцію молодих науковців «У фокусі – мозок: психологічний детокс» спільно з ГО «Міжнародна асоціація «Протиковідний альянс»; інформаційний захід з медійної грамотності спільно з ГО «Українська перспектива» у межах відзначення Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності; годину творчості «Кумедні монстрики»; майстер-класи з виготовлення інтер’єрної прикраси «Гном» в техніці грунтований текстиль з майстринею Наталією Дремлюгою, «Оригамі – ефективний напрямок арт-терапії» та виготовлення брелока «Химера»; тренінг «Розпізнавання фейків та маніпуляцій у медіа: Навички для цифрової епохи» для людей старшого віку та ВПО в межах Всесвітнього тижня медіаграмотності; тематичну годину «Видавнича діяльність бібліотеки та знайомство з фондом відділу рідкісних і цінних видань»; педагогічні читання для вчителів Калинівського ліцею №3; інформаційну годину «Головні цінності Європейського Союзу» (до Дня заснування ЄС); «Поетичний Чайник, чи акустика рим…» (літературно-мистецьке об’єднання при Вінницькій обласній організації Національної спілки письменників України).

Для користувачів бібліотеки організовано: гурток з оздоровчих практик «Активне довголіття»; клуб вихідного дня; клуб з особистісного розвитку «Відродження»; онлайн клуб спілкування англійською мовою з волонтером; психологічний тренінг «Група самодопомоги».

Упродовж тижня діяли книжкові виставки: «Прийти в цей світ – зорею спалахнути» (до дня народження Василя Кобця, українського письменника, громадського діяча).

 ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА ІМ. І. ФРАНКА

   До Дня визволення України від фашистських загарбників відбулася виставка книг «Земний уклін визволителям України» та історична година «Відважні сини та доньки вінницького краю» в межах інтерактивної платформи «Історики розповідають» для студентів ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг».

   Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: знайомство з дитячою книжкою-білінгвою «Як орел Орест та ведмідь Веніамін шукали свої життєві шляхи… та не знайшли»; онлайн-інформування про книгу «Книга кладовища» Ніла Геймана для підлітків до свята Хелловіну; представлено документально-просвітницький фільм «Як українці українською заговорили» на Фейсбук-сторінці.

ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

  29 жовтня відбулося відкриття виставки творів учнів художнього відділення Вінницької дитячої музичної школи №2 «Експедиція країною мистецтв» (до 25-річчя створення).

  У музеї триває робота виставок «України щит», «Малюнок на склі з колекції Віктора Косаківського», «Не мовчи».

  Упродовж тижня проведено: етнографічну експедицію до с. Клембівка – відомого осередку вишивання Східного Поділля; тематичну екскурсію «Традиційний одяг жителів Східного Поділля» та інтерактивну екскурсію «Археологічні мандри: урок виживання» у рамках програми «Заходи вихідного дня».

  Оновлено мартиролог загиблих захисників у російсько-українській війні. 

ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ

  Упродовж тижня проведено: заняття студії музейного копіювання «Copy-art» у рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки; мистецько-освітні програми «В пошуках реального минулого» з нагоди 80-річчя визволення України від нацистських загарбників для студентської молоді та «Україна крізь віки» для студентів ВХПТУ №5 м. Вінниця присвячену септиху В. Козюка, Є. Божко, О. Тяжелової та В. Кузьменко.

ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК «БУША»

  Впродовж тижня працювало 5 виставок: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля», «Дух свободи».

 ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ

  29 жовтня проведено атестації на предмет підтвердження звання «народний аматорський» дитячому хореографічному колективу «Атлантида», театру-студії сценічно-циркової та трюкової пластики «Sweet fireта амансамблю української пісні «Жартівниці» КЗ «ЦКіД» Стрижавської селищної ради Вінницького району та 01 листопада на предмет присвоєння звання «нородний аматорський» вокального ансамблю «Весела вулиця» Цекинівської філії КЗ «Ямпільський ЦКіД» Ямпільської міської ради.

  30 жовтня відбувся майстер-клас з традиційної ручної вишивки за участю заслуженого майстра народної творчості Наталі Шпак-Косаківської.

 ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ «ЩЕДРИК»

  29 жовтня проведено показ українського фільму «Я працюю на цвинтарі» в рамках проєкту «Кіно заради Перемоги!» у молодіжному центрі «Квадрат».

  31 жовтня відбувся перегляд фільму у рамках проєкту «Кіно заради перемоги» та екскурсія «З історії кінематографа» у ВОЦК «Щедрик».

 ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ  ТЕАТР ІМ. М. К. САДОВСЬКОГО

  Проведено 5 вистав: «Дім, у якому переночував бог», «Ці вільні метелики», «Ціанистий калій… з молоком чи без», «Ніч вовків», «Потрібен брехун».
 

ВІННИЦЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ОБЛАСНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК

  31 жовтня відбувся концерт «Все буде Україна» у рамках Всеукраїнської програми підтримки захисників та захисниць України «Дякую тобі» у Державній установі «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області» для ветеранів, які знаходяться на лікуванні (реабілітації) в лікувально-реабілітаційному закладі.

  02, 03 листопада здійснено показ лялькового естрадно-циркового шоу «Бука» та казки-гри «A Mouse And The Pink Ribbon, або Мишка та рожева стрічка» на стаціонарний сцені театру.

Протягом тижня здійснено показ вистав: «Веселі ведмежата» в торгово-розважальному центрі Sky Park, «Котик та Півник» у закладах дошкільної освіти та школах м. Вінниці.


ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ФІЛАРМОНІЯ ІМ. М. Д. ЛЕОНТОВИЧА       

  30 жовтня відбувся концерт камерного оркестру Житомирської обласної філармонії.

ВІННИЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ ІМ. М. Д. ЛЕОНТОВИЧА

  Упродовж тижня проведено: перегляд літератури «У війні немає забуття» до Дня визволення України від нацистських загарбників; квест на тему: «НАТО-більше ніж безпека»; відеоогляд «Європейський союз: заснування та етапи становлення» до Дня народження Європейського Союзу.

ТУЛЬЧИНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ КУЛЬТУРИ 

  Упродовж тижня проведено: майстер-клас Віти-Вікторії Задорожної, провідної сучасної академічної бандуристки інструментального профілю; виховні години «Дорогами мужності і слави», «Війна така далека і близька», «Стежками Перемоги» до Дня визволення України від нацистських загарбників; консультаційні бесіди «Правила поведінки під час сигналів тривоги», «Правила поведінки під час комендантської години»; участь збірної команди дівчат з волейболу Тульчинського фахового коледжу культури у турнірі Тульчинської міської територіальної громади серед студентів.

ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ,  МИСТЕЦТВ ТА ТУРИЗМУ                  

  29 жовтня завершилось навчання групи слухачів з підвищення кваліфікації за короткотерміновою програмою «Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних» за участю відповідальних за ведення військового обліку, заступників директорів з кадрових питань, працівників з кадрової роботи закладів культури області в кількості 25 осіб.

ГРОМАДИ

МОНІТОРИНГ ДІЯЛЬНОСТІ КЛУБНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ

У  продовж тижня в клубних закладах області проведено культурно-мистецькі заходи: виставку «Наша мова – наша зброя» до Дня української писемності та мови (КЗ «Центр культури та дозвілля» Калинівської міської ради); мітинг-реквієм з нагоди вшанування 80-ї річниці від Дня визволення України від нацистських загарбників (КЗ «Центр культури, мистецтв та естетичного виховання Іллінецької міської ради»).

  Відбулися благодійні концерти та ярмарки на підтримку ЗСУ: «Разом – ми сила» (КЗ «Липовецький міський будинок культури» Липовецької міської ради), «За Україну, за її волю» (КЗ «Центр культури і дозвілля» Піщанської селищної ради), «Разом до Перемоги» (КЗ «Центр культури , дозвілля та спорту Городківської сільської ради»), (КЗ «Центр культури та дозвілля» Немирівської міської ради), (КЗ «Центр культури та дозвілля» Брацлавської селищної ради).

МОНІТОРИНГ ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЙНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ

  За вказаний період створено 11 виставок: «Світ у кольорах» (історико-краєзнавчий музей Поділля, м. Могилів-Подільський), «Вишиті скарби Немирівщини. Традиції крізь покоління» (музей історії та етнографії Немирівщини, м. Немирів), «Тульчин мистецький» (Тульчинський краєзнавчий музей), «Тих полум’яних днів не згасне слава» (краєзнавчий музей с. Ольгопіль, Гайсинський район), «Творчість Світлани Родімової» (історичний музей м. Хмільник), «Голод 1932-1933 рр.» (музей історії та етнографії сіл Мурафської сільської ради, с. Пеньківка Жмеринського району), «Безмежний політ фантазії» та «Злочин, якому немає спокути» (музей історії с. Баланівка, Гайсинський район), «А вже осінь прийшла у мій сад…» (Шаргородський музей образотворчого мистецтва), «Яків Гальчевський – борець за Україну» (краєзнавчий музей ім. У. Кармалюка, селище Літин), «Шлях від рослини до тканини» (музей історії с. Жабелівка, Вінницький район).

  Упродовж тижня музейними закладами області проведено: радіопередачу з циклу «Люби та знай свій рідний край» (Оратівський краєзнавчий музей); участь у ворк-шопі від Camino Podolico     м. Вінниця, арт-простір Етно-чари (міський історичний музей м. Жмеринка); творчу літературну зустріч, організовано літературно-мистецьким об’єднанням «Мурафські обрії» в селищі Чернівці; брейн-ринг «Україна в роки Другої світової війни» (краєзнавчий музей с. Ольгопіль); уроки новітньої історії для учнівської молоді (історичний музей ім. В. Порика, с. Порик Хмільницького району); відкриття Алеї Слави героїв-земляків (музей історії с. Баланівка).

МОНІТОРИНГ ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕК ОБЛАСТІ

  До Дня української писемності та мови в бібліотеках області проведено ряд культурно-мистецьких заходів: засідання жіночого клубу «Горлиця» (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»); бібліо-колаж «Мова – то предків надбання» (Немирівська головна публічна бібліотека); засідання клубу «Берегиня» та зустріч членів аматорської літературно-мистецької студії «Голубі вітрила» (Гайсинська центральна бібліотека Гайсинської ЦБС); засідання розмовного клубу «Мова має значення» (КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради»); мовний бібліоквест «Мова – духовне багатство народу» (Могилів-Подільська публічна бібліотека 1); тематичний квест «Шукачі мовного скарбу» (КЗ «Брацлавська публічна бібліотека»); інтелектуально-розважальну гру «Мова – сила народу» та презентовано книжкову виставку «Слово і мова наша зброя» (КЗ «Публічна бібліотека Оратівської селищної ради»); мовознавчий турнір «О, серце моє, рідна мово!» (КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради»); мовні цікавинки «Мова моя співуча, ніжна і квітуча» (центральна бібліотека м. Ладижин); мовну годину «Мова українська – то Шевченка слово» (КЗ «Публічна бібліотека Козятинської міської ради»); книжкові виставки: «Мова код нації!» (Дашівська публічна бібліотека імені Йосипа Позичанюка), «27 жовтня – День української писемності та мови» (КЗ «Джулинська публічна бібліотека»), «Рідна мова – всесвіту основа» (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради), «Загадки писемного знаку» (Василівська бібліотека Ладижинської ТГ), «День української писемності та мови» (КЗ Публічна бібліотека Жмеринської міської ТГ), «Рідна, співуча, калинова – українська мова!» (КЗ «Мурованокуриловецька селищна публічна бібліотека»), «Світло слова у безмежжі часу» (КЗ «Ямпільська міська публічна бібліотека»), «Мова – коріння нації» (КЗ Публічна бібліотека Городківської сільської ради), «Повага до мови – повага до народу» (Гарячківська бібліотека-філії Городківської ТГ), «Українська – мова вільних, мова миру» (КЗ «Публічна бібліотека Війтівецької сільської ради»), «Мова – духовний скарб нації» (Іванівська сільська бібліотека), «Із слова починається людина, із мови починається наш рід», «Українська мова – наш скарб», «Збережемо наш скарб – рідну мову», «Доля мови – доля народу» (бібліотеки Теплицької громади), «У барвах українського слова», «У витоків нашої писемності», «Наша мова калинова» (КЗ «Тростянецька селищна публічна бібліотека»), «О рідна мово, скарбе мій!» (бібліотеках-філіях КУ «Публічна бібліотека» Чернівецької селищної ради).

  З нагоди 80-ї річниці визволення України від нацистських загарбників відбулися культурно-мистецькі заходи: книжкова виставка «Тих полум’яних днів не згасне слава» та «Нетлінний подвиг в ім’я України» (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»), тематична виставка «Тих полумʼяних літ не згасне слава» (КЗ «Публічна бібліотека» Ольгопільської сільської ради), виставка-спогад «Шляхами подвигу та слави» (Барська публічна бібліотека), виставка-пам’ять «Шляхами подвигу і слави» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради), бібліотечна виставка «Славетному подвигу немає забуття!» (КЗ «Публічна бібліотека» Калинівської міської ради), відеоролик «У вогні палала рідна Україна. Історичний репортаж» та історичний огляд «Тільки пам’ять не сивіє» (Бершадська публічна бібліотека).

  Упродовж тижня в бібліотеках області проведено: книжкову виставку «Художники та поети про осінь» (Немирівська головна публічна бібліотека); презентацію поетичної збірки Василя Пенедюка «Колюча ожина» (КЗ «Публічна бібліотека» Літинської селищної ради); презентацію третьої книги Ольги Трохименко «Штрихи життєві домалюю» (КЗ «Джулинська публічна бібліотека»); засідання Молодіжної ради (Центр активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки); акцію «Весела книгоскриня» для учнів Бершадського ліцею №1 імені Анатолія Матвієнка та засідання літературно-мистецького об’єднання «Вишиванка» (Бершадська публічна бібліотека).

  В межах локального онлайн проєкту «Мій край, моя родина у старих світлинах», який започаткований Публічною бібліотекою Томашпільської селищної ради, на цьому тижні розкрито сторінки історії родини Воленюк (Гевчук) Юлії Василівни село Кислицьке Томашпільської громади.