12–13 листопада в Києві пройшов Європейський регіональний саміт шкільного харчування. У перший день подія обʼєднала приблизно 500 високопосадовців, провідних фахівців і громадських активістів з України та інших країн Європи.
У заході взяли участь Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна та директор Департаменту гуманітарної політики обласної державної адміністрації Володимир Буняк.
Україна приймає таку подію вперше як учасниця міжнародної Коаліції шкільного харчування.
14 листопада на Вінниччині відбулось громадське обговорення «Реформи профільної середньої освіти».
У заході взяли участь представники Міністерство освіти і науки України, Департамент гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації, Швейцарсько-український проєкт DECIDE, голови територіальних громад, керівники органів управління освітою ТГ Вінницької області, яке відбулось на базі Вінницького торговельно-економічного університету.
У межах реформи передбачається створення академічних ліцеїв з 1 вересня 2027 року. Саме такі заклади освіти зможуть забезпечити вибір профілів і предметів.
З робочим візитом на форум прибули Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий та заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
Оксен Лісовий зауважив, що реформа старшої школи важлива, адже вона стане кроком до сучасного майбутнього і попри війну уряд продовжує інвестувати в освіту, на стільки багато на скільки це можливо.
Директор Департаменту гуманітарної політики обласної державної адміністрації Володимир Буняк розповів про формування мережі закладів профільної освіти та перспективи її впровадження у Вінницькій області.
Після виступів доповідачів відбулось обговорення та підведення підсумків у форматі «запитання-відповідь», де учасники форуму змогли отримати відповіді на питання.
12 листопада під головуванням заступника директора Департаменту гуманітарної політики обласної державної адміністрації - начальника управління освіти та науки Тетяни Каменщук проведено нараду з керівниками органів управління освітою територіальних громад та закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти.
За участю Вікторії Гунько, начальника відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству, обговорено питання протидії інформаційній війні, яку веде проти України російська федерація. Вказали учасникам на необхідність постійної комунікації педагогічних працівників з учнями та студентами, які є вразливими до впливу фейків, інформації, яка поширюється у соціальних мережах та Інтернеті.
13 листопада в Центрі естетичного виховання відбувся обласний методичний семінар-практикум із хореографічного мистецтва із циклу "Ключі до успіху" для керівників гуртків, самодіяльних колективів, студій, інших творчих об'єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
У заході взяла участь заступник директора Департаменту гуманітарної політики обласної державної адміністрації - начальник управління освіти та науки Тетяна Каменщук, яка звернулась до присутніх з вітальним словом та побажала усім плідної роботи.
Після урочистої частини перед учасниками семінару з презентаціями виступили керівник зразкового хореографічного колективу «Круазе» комунального закладу «Лука-Мелешківська школа мистецтв» Тетяна Солоненко, яка спеціалізується на сучасній хореографії та керівник зразкового танцювального колективу «Чарівниця» закладу позашкільної освіти «Будинок творчості школярів та юнацтва» Жмеринської міської територіальної громади (селище Браїлів) – Олексій Мельник , який розповів про народні танці.
8- 10 листопада проведено Всеукраїнські учнівські олімпіади з астрономії, математики та економіки на рівні територіальних громад.
Вінницький національний університет отримав престижну міжнародну премію. Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова не лише став переможцем серед українських університетів за результатами глядацького голосування, а й посів загальне друге місце серед всіх 52 номінантів міжнародної премії Triple E Award – університетів та окремих науковців з Європи та Африки.
Церемонія нагородження проходила з 18 по 20 вересня у Лісабоні (Португалія) на базі університету NOVA University Lisbon.
Вінницький торгогвельно-економічний інститут КДТЕУ. Відбулася третя транснаціональна зустріч реалізації проєкту ВТЕІ ДТЕУ ERASMUS+ MAAS “Match, Attach and Sustain: New methods for Europe`s Job Brokers”. Її організаторами стали партнери проєкту DIMITRA (Греція, Афіни). Обговорювали передумови практичної реалізації WP3 і WP4, яка передбачає створення інноваційних засобів для працевлаштування українців, які тимчасово перебувають за кордоном, на європейському туристичному ринку праці.
14 листопада відбувся у Арт-показ "Сузір’я моди" на базі ДНЗ "Вінницький центр професійно-технічно освіти технологій та дизайну за участі працівників Департаменту гуманітарної політики обласної державної адміністрації.ю
13 листопада на базі Навчально-методичного центру психологічної служби системи Вінницької області відбувся воркшоп для психологів закладів вищої та фахової передвищої освіти Вінницької області на тему: «Превенція суїциду в громадах». Захід був організований в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
Тренер програми, Анастасія Нагібіна, практичний психолог Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області, провела навчання для фахівців психологічної служби закладів вищої та фахової передвищої освіти Вінницької області.
Учасники отримали знання з питань раннього виявлення осіб із суїцидальними ризиками та практичні рекомендації щодо надання первинної допомоги. Воркшоп став важливим кроком у підвищенні обізнаності про превенцію суїциду та зміцненні життєстійкості громад.
12 листопада спільно з фахівцями Центру життєстійкості Вінницької міської територіальної громади та ГО «Міжнародна антинаркотична асоціація» Вінницьким державним центром естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів було організовано проведення профілактичного заходу на тему: «Наркотики – правда та міфи» для 70 вихованців Центру, здобувачів освіти Вищого професійного училища № 11 м. Вінниці.
12 та 14 листопада в межах співпраці з Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою імені В. Отамановського Вінницьким державним центром естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів було організовано оглядові екскурсії для 30 вихованців Центру, здобувачів освіти ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» та ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці».
13 листопада Вінницьким державним центром естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів організовано вебінар на тему: «Мистецтво комунікації: як ефективно спілкуватися з вихованцями про фізіологічні зміни» для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
13 листопада в межах співпраці з ГО «Джерело надії України» Вінницьким державним центром естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів було організовано проведення інформаційного заходу для 35 здобувачів освіти ДНЗ «ЦПТО № 1 м. Вінниці».
15 листопада Вінницьким державним центром естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів підведено підсумки обласного етапу Всеукраїнських відкритих змагань з робототехніки серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
У заході взяли участь дев’ять здобувачів освіти з чотирьох закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
12 вересня ГО “Джуніор Ачівмент Україна” (Junior Achievement Ukraine) за сприянням Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації та Навчально методичного центру професійно- технічної освіти Вінницької області провела обласний захід “Табір підприємництва” для закладів професійної(професійно-технічної)освіти Вінницької області.
“Табір підприємництва” - це інтенсивний одноденний навчальний захід, спрямований на розвиток підприємницьких навичок у молодого покоління. За результатами навчання відбувся конкурс на визначення кращої бізнес-ідеї, де команди здобувачів освіти представляли перед журі свої підприємницькі проєкти.
Переможцями стали:
- Державний професійно-технічний навчальний заклад "Хмільницький аграрний центр ПТО" - із бізнес-ідеєю по вирощуванню мікрозелені.
- ДПТНЗ "Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище"- з ідеєю створення тарілок для людей з інвалідністю.
- Вінницьке професійне училище сфери послуг - з ідеєю виготовлення вощанки.
12 листопада відбувся обласний вебінар для методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з теми: «Атестація педагогічних працівників: вивчаємо законодавчі зміни».
З вітальним словом виступив директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області Василь Дорош, який підкреслив важливість вивчення даного питання для методистів закладів освіти, та наголосив на необхідності опрацювання та упровадження законодавчих змін щодо атестації педагогічних працівників.
Заступник директора Лілія Мусій ознайомила присутніх з Наказом Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до Положення про атестацію педагогічних працівників» та окреслила основні питання з атестації педагогічних працівників. Також були розглянуті питання про замовлення та оформлення документів про освіту.