11 листопада на Європейській площі проведено мирну акцію за участю активістів, громадських оргнанізацій жителів та гостей області та міста до 2-ї річниці від Дня визволення міста Херсон від російської окупації.

 12 листопада у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Валентина Отамановського відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та взаємодію у галузі культури та мистецтв між Вінницьким ліцеєм безпекового спрямування, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та закладами культури та мистецтв обласного підпорядкування.

  У Вінницькому обласному центрі народної творчості проведено персональну виставку «Квітка бажань» Оксани Городинської, заслуженого працівника культури України.

  14 листопада у Вінницькій обласній бібліотеці для дітей та юнацтва ім. Івана Франка відбувся круглий стіл на тему «Взаємодія бібліотек у фокусі збереження ментального здоров'я дітей та молоді». У заході взяли участь психологи та координатори Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, представники бібліотек області, міжнародних та неурядових організацій, що працюють у сфері психосоціальної підтримки.

ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІМ. В. ОТАМАНОВСЬКОГО

Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: літературну імпрезу «Прожити життя з усмішкою» (до 135-річчя від дня народження Остапа Вишні, українського письменника, сатирика, гумориста); інформаційну годину «Профілактика захворювань опорно-рухового апарату» із циклу «Поради лікаря»; лекцію «Метафора письменницької праці» Віктора Крупки, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української літератури факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха ВДПУ ім. М. Коцюбинського, поета, члена НСПУ та НСЖУ; день спільнодії «Щоденники стійкості вінничан»; етнозахід «Етнотрадиції подільської родини Віктора і Наталії Косаківських» у межах циклу заходів «У звичаях й традиціях Поділля пізнавай»; тренінги «Графічний дизайн. Платформа Canva» для бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О в межах співпраці з Вінницьким державним центром естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів та «Розпізнавання фейків та маніпуляцій в медіа: навички для цифрової епохи» для жінок ВПО безпечного простору «Затишно space» спільно з Благодійним фондом «Схід SOS»; майстер-клас з виготовлення інтер’єрної прикраси «Гном» в техніці ґрунтований текстиль; виїзне заняття «English for police».

  Для користувачів бібліотеки організовано: майстер-клас «Орігамі – ефективний напрямок арт-терапії» в межах проєкту «Промоція здоров'я» спільно з ГО «Міжнародна асоціація «Протиковідний альянс»; клуб з особистісного розвитку «Відродження»; психологічні зустрічі учасників клубу «Зустріч» спільно з БФ «Слов’янське серце»; гурток вивчення англійської мови «Easy English» для людей старшого віку; клуб спілкування англійською мовою з волонтерами; гурток вивчення англійської мови «Start2Talk» для ВПО; психологічний тренінг «Група самодопомоги»; онлайн клуб спілкування англійською мовою з волонтером; клуб вихідного дня; інформаційно-просвітницький захід «Сімейні зустрічі» ГО «Українська сімейна фундація» для підтримки родин ВПО; гурток з оздоровчих практик «Активне довголіття».

  Упродовж тижня діяли книжкові виставки: «Маркетинговий мікс у дії», «Зерно проростає з любові» (до Дня сільського господарства), виставка однієї книги «Довідник безбар'єрності» (до Міжнародного дня толерантності).

 ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА ІМ. І. ФРАНКА

  До 135-річчя від дня народження Остапа Вишні відбулися захід та літературний салон «Король українського гумору» для студентів ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» та студентів ВСП Вінницький фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну КНУБА.

  Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: онлайн-тестування “Толерантність в сучасному світі» до Міжнародного дня толерантності; майстер-клас для дітей ГЦ «Простір дружній до дітей, молоді та їх сімей»; екологічну зустріч «Довкілля - мовчазна жертва війни» до Міжнародного дня запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів для студентів ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг»; онлайн-знайомство з книгою «Пригоди барона Мюнхгаузена» авторства Рудольфа Еріха Распе.

ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

  У музеї триває робота виставок «України щит», «Експедиція країною мистецтв», «Не мовчи», «Кармелюкове Поділля: 15 років збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів».

  Упродовж тижня проведено: «круглий стіл» у рамках Всеукраїнського мистецького івент-проєкту «Радіон Скалецький: душі пісенної криниця»; тематичні екскурсії на тему: «Голодомор 1032-1933 рр. на Вінниччині» (до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні); майстер-клас «Народна іграшка» та інтерактивну екскурсію «Зброя та військове спорядження» у рамках програми «Заходи вихідного дня».

Оновлено мартиролог загиблих захисників у російсько-українській війні.

ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ

  Упродовж тижня проведено: заняття студії музейного копіювання «Copy-art» у рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки; мистецьку програму “Портрети Потоцьких роботи Генріха Гольпейна (за музейною збіркою)» (онлайн) з нагоди дня Незалежності Республіки Польща; мистецько-освітні програми “Сучасне мистецтво України» для студентів Вінницького державного педагогічного університету та “Музейна колекція після 24 лютого 2024 року « для відвідувачів благодійного єврейського міського центру “Хесед-Емуна».

ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК «БУША»

  Впродовж тижня працювало 4 виставки: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля».

 ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ

13 листопада відбулося обласне свято кобзарського мистецтва «Струни вічності» ім. Володимира Перепелюка у Вінницькому фаховому коледжі мистецтв ім. М.Леонтовича. Учасниками заходу стали 18 кобзарських колективів та окремих виконавців із м.Вінниці та Стрижавської територіальної громади.

  Упродовж тижня проведено: майстер-клас з традиційної вишивки за участю заслуженого майстра народної творчості України Наталі Шпак-Косаківської; участь у конференції з НКС на базі Хмельницького обласного науково-методичного центру культури та мистецтв; участь у семінарі «Український віночок – краса і традиції сплетені воєдино» для працівників закладів культури Гніванської міської ради.

 ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ «ЩЕДРИК»

13 листопада відбувся конкурс читання уголос шрифтом Брайля працівниками ВОЦК «Щедрик» (членами УТОС) та учасниками художньої самодіяльності ПОГ УТОС.

 ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ  ТЕАТР ІМ. М. К. САДОВСЬКОГО

Проведено 7 вистав: «Стікери», «Селфі зі Склерозом», «Клуб самотніх сердець», «Останній кат», «Ці вільні метелики», «Чай з м'ятою чи з лимоном?», «Смішні гроші».

ВІННИЦЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ОБЛАСНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК

16 листопада глядачам представлено романтичну притчу-сповідь “Пастушка і Сажотрус» на стаціонарний сцені театру.

 Протягом тижня здійснено показ вистав: «Небезпечна пригода», “Як лисичка пташкою була» у закладах дошкільної освіти та школах м. Вінниці, “Коти-біженці» у Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені М. Грушевського, “Гусеня» для школярів міста Немирова, «Веселе мишеня» для відвідувачів торгово-розважального центру Sky Park.

ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ФІЛАРМОНІЯ ІМ. М. Д. ЛЕОНТОВИЧА 

  16, 17 листопада відбулися концерти Подільського камерного хору “Леонтович-капела» та ансамблю солістів “Експромт» для учасників Всеукраїнського фестивалю талантів “Kids talent fest».

  Упродовж тижня проведено концерти: Подільського камерного хору «Леонтович-капела» “THE SHOW MUST GO ON»; ансамблю солістів «Експромт» “THE SHOW MUST GO ON»; академічного ансамблю пісні і танцю “Поділля» «Сонячне коло»; академічного ансамблю пісні і танцю “Поділля» для мешканців с. Нова Гребля Хмільницького району.

 

ВІННИЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ ІМ. М. Д. ЛЕОНТОВИЧА

13 листопада проведено урочисту посвяту в першокурсники з нагоди Міжнародного дня студента.

14 листопада відбувся концерт фортепіанної музики “Per aspera ad astra».

  Упродовж тижня проведено: виставку-портрет «Остап Вишня – веселий пересмішник» до 135-річчя від дня народження Остапа Вишні, українського прозаїка, гумориста, сатирика; творчу зустріч з лауреатом міжнародних конкурсів, випускником Університету королеви Вікторії Олександром Чернатою; годину повідомлень «Толерантність врятує світ» до Міжнародного дня толерантності.

ТУЛЬЧИНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ КУЛЬТУРИ    

   15 листопада відбулася естрадна програма «Шоу, шоу, шо…» до Міжнародного дня студента.

Упродовж тижня проведено: профорієнтаційний мистецький захід «Сурми звитяг»; виховну годину «Алгоритм дій під час повітряної тривоги»; літературну вітальню «Поетичний зорепад Наталії Погребняк»; відеоурок «Негативний вплив куріння на здоров’я людини».

ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ, МИСТЕЦТВ ТА ТУРИЗМУ          

  12 листопада розпочалось навчання з підвищення кваліфікації викладачів класу народних інструментів (баян, акордеон) у кількості 30 осіб.

 ГРОМАДИ

МОНІТОРИНГ ДІЯЛЬНОСТІ КЛУБНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ

  Упродовж тижня в клубних закладах області проведено культурно-мистецькі заходи: онлайн-фестиваль «Оксамитовий дар осені» (КЗ «Центр культури, мистецтв та естетичного виховання Іллінецької міської ради» Вінницького району); семінар для працівників культури «Український вінок. Краса і традиції сплетені воєдино» (КЗ «Центр культури та дозвілля «Калина». Гніванський будинок культури); концерт-презентацію Тульчинського ФКК (КЗ «Тростянецький селищний центр культури та дозвілля»); майстер-клас Юрія Посмітюхи по розпису гільз (КЗ «Центр культури і дозвілля» Лука-Мелешківської сільської ради); благодійний концерт «Заради миру в Україні ми разом та єдині» в рамках фестивалю-звіту «Таланти рідного краю» (КЗ «Центр культури та дозвілля» Агрономічної сільської ради) та благодійний культурно-мистецький фестиваль «Мамалига vs Банош» (с.Студене Тульчинський район).

МОНІТОРИНГ ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЙНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ

  За звітний період більшість заходів, лекцій та підготовлених виставок були приурочені Дню пам’яті жертв Голодоморів в Україні, Революції Гідності, 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.

  За вказаний період створено 7 виставок: «Мистецтво стійкості: 1000 днів волонтерства та єдності» (Мурованокуриловецький краєзнавчий музей ім. Ф. Коновалюка), «З вірою в перемогу!» (Ямпільський музей образотворчого мистецтва), «Після війни» (Ободівський краєзнавчий музей), «Нескорена Україна» (музей культури села та галерея Прокопа Колісника, с. Поташня, Гайсинський район), «Відлік незламності: 1000 днів на шляху до перемоги» (музей історії с. Баланівка, Гайсинський район), «Гнат Танцюра – невтомний збирач народних перлин» (музей фольклору Гната Танцюри, м. Гайсин), «Дитячі фантазії» (історико-краєзнавчий музей Поділля, м. Могилів-Подільський).

Упродовж тижня музейними закладами області проведено: тематичну виставку «Україна» до Всеукраїнського дня працівників сільського господарства України, для працівників СТОВ АФ «Ольгопіль» (Краєзнавчий музей с. Ольгопіль); годину спогадів «Спогади, мрії, сподівання…» з нагоди 35-ї річниці створення закладу в музеї історії с. Баланівка (Гайсинський район); квест «У пошуках скарбів Кармалюка» (Музей історії с. Кармалюкове (Жмеринський район)).

 МОНІТОРИНГ ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕК ОБЛАСТІ

  З нагоди 135-річчя від дня народження Остапа Вишні – українського письменника та відомого гумориста у бібліотеках області проведено культурно-мистецькі заходи: засідання літературного гуртка «Криниця» та презентовано бібліографічний огляд літератури «Сивий голуб українського гумору» (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»); літературний портрет «Розтоптана доля – нескорена душа» (КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради»); виставки-портрети «Світлий талант, мужній патріот» (КЗ «Мурованокуриловецька селищна публічна бібліотека») та «Стражденний син стражденного народу» (КЗ «Публічна бібліотека» Літинської селищної ради); книжкові виставки: «Неперевершений майстер гумору – Остап Вишня» (Гайсинська центральна бібліотека Гайсинської ЦБС) та (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради), «Моя зброя – сміх» (КЗ «Публічна бібліотека Оратівської селищної ради»), «Безсмертна усмішка Остапа Вишні» (Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради), «Король українського гумору» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради), «Здоровий гумор та нищівна сатира» (Публічна бібліотека Іванівської сільської ради), «Вишневі усмішки – перлина української літератури» (Білянська бібліотека-філія КУ «Публічна бібліотека» Чернівецької селищної ради); літературні читання «Остап Вишня – веселий пересмішник» (Барська публічна бібліотека); літературну годину «Ніколи не сміявся без любові» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»); перегляд літератури «Сміх крізь сльози» (КЗ «Немирівська публічна бібліотека); відеопрезентацію «Веселенькі були» (Бершадська публічна бібліотека); відеопрезентацію «Самобутній майстер української сатири і гумору» та книжкову виставку «Чародій сміху – Остап Вишня» (Бібліотеки Махнівської ТГ).

  Упродовж тижня в бібліотеках області проведено: виставку літератури «Толерантність – запорука людяності» до Міжнародного дня толерантності (Бершадська публічна бібліотека); майстер-клас «Долоньки доброти» (Бібліотеки-філії с. Широка Гребля КЗ «Хмільницька публічна бібліотека») та книжкові виставки «Від щирого серця даруймо доброту!» (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради), «Вчимося бути добрими людьми» (Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради) до Всесвітнього дня доброти; годину спілкування «Ми різні – в цьому наше багатство, ми разом – в цьому наша сила» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»); літературні читання «Осінні зустрічі для здоров’я та гармонії душі» (Бібліотека-філії с. Філіопіль КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»); круглий стіл з нагоди 106-ї річниці Незалежності Польщі (КЗ «Брацлавська публічна бібліотека»); літературна зустріч з поетесою Тетяною Романченко та презентація книги «Барви роздумів» (Публічна бібліотека Іванівської сільської ради); літературну вітальню «Поетичний зорепад Наталії Погребняк» (КЗ «Публічна бібліотека Тульчинської міської ради Вінницької області»); засідання факультету літеров’язання Академії пана Клякси (КЗ Публічна бібліотека Жмеринської міської ТГ); відеопрезентацію «Українці в книзі рекордів Гіннеса» (КЗ «Немирівська публічна бібліотека»); майстер-класи з виготовлення аплікації «Осінній листопад» (Бібліотека-філії с. Курилівка КЗ «Хмільницька публічна бібліотека») та «Осінні фантазії» (Публічна бібліотека Вороновицької селищної ради); виставку дитячих саморобок «Від читання – до творчості» (Василівська бібліотека Ладижинської ТГ); квест-гру «Зростайте патріотами» (Іллінецька міська бібліотека); зустріч майстринь-рукодільниць «Жіночий діалог. Мій теплий жіночий світ» в рамках проєкту «Бібліотечні зустрічі. Я жінка» (Бершадська публічна бібліотека); зустрічі із психологом мобільної групи гуманітарної організації «Людина в біді» Оксаною Терещук, в рамках тренінгу «Психологічна стійкість» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»), із захисником України Жуковим Олександром Михайловичем та старшокласників Іллінецького ліцею №1 (Центр активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки), з воїном Олександром Балибюком «Я дякую, солдате, за життя…» (Публічна бібліотека Іванівської сільської ради); інформаційну годину «Ми юний цвіт нової України» до Всесвітнього дня молоді (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»).