18 листопада відбулося відкриття виставки робіт «Kyiv Аttacked» («Атака на Київ») фотографа Костянтина Ревуцького у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Отамановського та презентація триптиху «Внутрішня агонія» сучасних українських художниць Євгенії Божко, Ольги Тяжелової, Валерії Кузьменко та Ольги Козюк з нагоди тисячі днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну у Вінницькому обласному художньому музеї.
19 листопада управлінням культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики та Вінницьким обласним центром культури «Щедрик» організовано та проведено покладання квітів до Пам'ятного знаку Небесній Сотні та загиблим Героям російсько-української війни (м. Вінниця, площа Тараса Шевченка) за участі представників місцевої влади, військових, родин загиблих, волонтерів та мешканців міста. Відбувся показ тематичного кінофільму «Культура vs війна» режисера Кадіма Тарасова у кінотеатрі «Родина» з нагоди тисячі днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.
20 листопада відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Розбудова культурного простору: сучасні тенденції та пріоритети» у Вінницькому обласному навчально-методичному центрі галузі культури, мистецтв та туризму, за участю представників Міністерства культури та стратегічних комунікацій, представників місцевої влади, провідних фахівців закладів культури, науковців, культурологів, мистецтвознавців, викладачів мистецьких закладів та медіа представників.
21 листопада на Майдані Небесної Сотні (м. Вінниця) відбулось покладання квітів до меморіальної композиції «Дерево Свободи» з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи за участі керівництва області, міста, військовослужбовців ЗСУ та Вінничан.
22 листопада відбулося покладання квітів, композицій з колосків та лампад до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, за участю представників влади, громадських організацій мешканців міста.
Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського
Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: презентація книги Марини Гримич «Умерови: історія родини на тлі кримськотатарського національного руху ХХ–ХХІ століття»; літературні читання «В товаристві Кобця Василя» (до 81-ї річниці від дня народження відомого вінницького письменника, громадського діяча Василя Кобця); інформаційну годину «Онлайн шопінг. Чи варто купувати в інтернеті?»; виїзний майстер-клас з виготовлення прикраси «Враз шипшина зашарілась в полум’яному намисті» в межах роботи студії творчості «Усе підвладно руці майстра» (КЗ «Вінницький ліцей №20, м. Вінниця); інформаційно-просвітницький захід «Гідність. Честь. Україна» (до Дня Гідності і Свободи); участь у науково-практичній конференції «Розбудова культурного простору: сучасні тенденції та пріоритети», яка проходила на базі Вінницького обласного навчально-методичного центру галузі культури; форум «Здоров’я» спільно з ГО «Міжнародна асоціація «Протиковідний альянс» та участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю за темою «Актуальні проблеми мистецької підготовки майбутнього вчителя» (Х школа методичного досвіду) (платформа для відеоконференцій ZOOM); показ фільму «Чоботи в ґрунті, руки в землі» в межах ХХІІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA»; день інформації «Унікальні видання з образотворчого мистецтва 19 ст. початку 20 ст.»; заняття з підвищення кваліфікації працівників ВОУНБ ім. В. Отамановського за темою «Соціокультурна діяльність бібліотеки: тенденції сьогодення»; лекції «Електронні бібліотеки України як джерело розширення інформаційного простору» та «Інноваційні підходи до популяризації бібліотечних послуг на прикладі львівських бібліотек»; інформаційну зустріч «Життєстійкість в умовах сьогодення» із циклу «Поради лікаря».
Для користувачів бібліотеки організовано: клуб з особистісного розвитку «Відродження»; клуб спілкування англійською мовою з волонтерами; клуб вихідного дня; тренінги «Розпізнавання фейків та маніпуляцій в медіа: навички для цифрової епохи» для жінок ВПО безпечного простору «Затишно space» спільно з Благодійним фондом «Схід SOS» та «Графічний дизайн. Платформа Canva» для бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О в межах співпраці з Вінницьким державним центром естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів; виїзне заняття «English for police»; психологічні зустрічі учасників клубу «Зустріч» спільно з БФ «Слов’янське серце»; гурток вивчення англійської мови «Easy English» для людей старшого віку; гурток вивчення англійської мови «Start2Talk» для ВПО; гурток з оздоровчих практик «Активне довголіття»; година дозвілля «Бібліоспіви»; онлайн клуб спілкування англійською мовою з волонтером.
Упродовж тижня діяли книжкові виставки: виставки-вшанування «Голодомор на Вінниччині – пам’ятаємо завжди» та «Згадаймо тих, хто з голоду зітлів, виставки-пам’ять «Голодомор – нещадна громовиця для нашого народу» та «Страшні сторінки української історії» (до Дня пам’яті жертв Голодомору); виставка-портрет «Сторінками життя Вольтера» (до 330-річчя від дня народження французького прозаїка, філософа, історика Вольтера (Марі Франсуа Аруе); тематична виставка «Питання моралі в сучасному світі» («Today’s Moral Issues») до Міжнародного дня філософії; книжково-ілюстративна виставка «Мистецтво без меж»; книжкова виставка «Марина Гримич: творча і видавнича діяльність».
Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва ім. І. Франка
18 листопада відбулась зустріч з Арменом Гарибяном, молодшим сержантом 150 окремого розвідувально-ударного батальйону, командиром відділення першого взводу, ветераном російсько-української війни, учасником Ігор Нескорених, STRONG SPIRIT GAMES, ARNOLD CLASSIK EUROPE 2024 в Мадриді, володарем трьох золотих та однієї бронзової медалі та зустріч із Павлом Мигуном, волонтером, співзасновником гуманітарного центру «З Україною в серці», учасника бойових дій та його вихованцями - учнями ліцею № 29 з нагоди тисячі днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.
21 листопада проведено патріотичну годину «Україна – країна нескорених» для учнів ліцею № 30 з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи.
Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено онлайн-знайомства: з книгами, що висвітлюють трагічні для кожного українця події до Дня пам’яті жертв Голодоморів, з найяскравішими моментами обласного online-фотоконкурсу «Читаю попри все!», з інформаційними матеріалами кампанії «Україна для кожної дитини. Це має значення»; сміхопанораму «Майстер сміху», приурочений до 135-річчя від дня народження Остапа Вишні для семикласників ліцею №13; виставку-хроніку «Пам'яті загиблих на Майдані» до Дня Гідності та Свободи; майстер-клас «Цікаве про ялинку» присвяченому прийдешнім різдвяно-новорічним святам для учнів 4-А класу ліцею №7; годину спілкування «Усі ми різні, усі ми рівні» до Міжнародного дня толерантності та Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками; тематичну виставку книг «Вогонь скорботи на віки» присвяченого вшануванню пам’яті жертв Голодомору; подорож «Про все на світі» для третьокласників приватного ліцею «Артинов».
Вінницький обласний краєзнавчий музей
22 листопада відбулося відкриття документальної пересувної виставки «Голодомор: совєтський геноцид українців» з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору, що надана Національним музеєм Голодомору-геноциду та із демонстрацією документального фільму «Трагедія Голодомору-геноциду 1932–1933 років: український опір».
У музеї триває робота виставок «України щит», «Експедиція країною мистецтв», «Не мовчи», «Кармелюкове Поділля: 15 років збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів».
Упродовж тижня проведено: зустріч вчителів та учнів старших класів Вінницького ліцею № 22 з учасником Революції Гідності, гайсинчанином Сергієм Васильченком (До Дня Гідності і Свободи); виїзди з виставкою «Людомор на Поділлі» до Вінницького фахового коледжу економіки і права, КЗ «Вінницький ліцей №6», приватної дитиноцентрованої школи ХАБ СКУЛ з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору; тематичні екскурсії «Голодомор 1932-1933 рр. на Вінниччині» (до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні); цикл кураторських екскурсій виставкою «України щит» з акцентом на події Революції Гідності; майстер-клас з виготовлення традиційної різдвяної прикраси солом’яного «павука» у рамках програми «Заходи вихідного дня»; інтерактивну екскурсію «Мамонт Вінні та його друзі: подорож у далеке минуле».
Вінницький обласний художній музей
Упродовж тижня проведено: заняття студії музейного копіювання «Copy-art» у рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки; мистецько-освітню програму «Гончар і гончарівна: гендерна рівність в українському гончарстві» для учнів КЗ «Вінницький ліцей №23№; виставку живопису та поліхромної скульптури «Живі-забуті-мертві», Всеукраїнську акцію «Запали свічку» та мистецько-освітню програму «Голодомор: як пишеться історія» для здобувачів освіти ЗП (ПТ) О «ЦПТО №1» до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні; мистецько-освітню програму «Люди волі» для здобувачів освіти ЗП (ПТ) О «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» на відзначення Дня Гідності та Свободи; участь Сергія Бартко, завідувачем науково-дослідного відділу образотворчого мистецтва, член ВООНСХУ у роботі журі Всеукраїнського пленерного малюнка «Юний імпресіоніст» організованого закладом «Вінницька дитяча художня школа».
Державний історико-культурний заповідник «Буша»
Впродовж тижня працювало 7 виставок: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля», «Загублене дитинство», «Буша. Історичні кроки», «Запали свічу пам’яті».
Вінницький обласний центр народної творчості
Упродовж тижня проведено: майстер-клас з традиційної вишивки за участю заслуженого майстра народної творчості України Наталі Шпак-Косаківської; атестацію на предмет підтвердження звання «народний аматорський» творчих колективів Калинівської міської ради; участь у ювілейному концерті Вінницького академічного міського камерного хору ім. В.І. Газінського, з нагоди відзначення 40-річчя з дня створення колективу, який проводився у Вінницькому фаховому коледжі мистецтв ім.М.Леонтовича; участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Розбудова культурного простору: Сучасні тенденції та пріоритети», участь в роботі онлайн семінару з НКС, організованого обласним організаційно-методичним центром культури та мистецтва; участь в роботі Всеукраїнської наукової конференції «Видатний маестро української хорової справи» до 110-ї річниці від дня народження П.І.Муравського; участь у І Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсу «Калинові грона».
Підготовлено та розміщено в соціальних мережах відеосюжети: урочистості з нагоди відзначення 85-ти річчя з дня заснування ОЦНТ, онлайн Марафон вітань «Народної культури оберіг» від Теплицької, Калинівської та Немирівської територіальних громад; фотопрезентації: всеукраїнської науково-практичної конференції, онлайн семінару з НКС, організованого Харківським обласним організаційно-методичним центром культури та мистецтва, всеукраїнської наукової конференції «Видатний маестро української хорової справи» до 110-ї річниці від дня народження П.І.Муравського та майстер-класу з традиційної вишивки.
Вінницький обласний центр культури «Щедрик»
19 листопада проведено засідання «Ми осінь проводжаємо квітами» жіночого клубу «Лілея» на базі підприємства УТОС; майстер-клас по виготовленню квітів Світлани Соляник, флористки, працівниці реабілітаційного центру «Поділля»; перегляд фільму та екскурсія «З історії кінематографа» для ВПО та вінничан.
21 листопада відбувся показ українського фільму в рамках проєкту «Кіно заради Перемоги!» у молодіжному центрі «Квадрат».
Вінницький обласний академічний український музично-драматичний театр ім. М. К. Садовського
Проведено 5 вистав: «Пригода ведмедиків панда», «Ці вільні метелики», «Ціанистий калій… з молоком чи без», «Лісова пісня», «За двома зайцями».
Вінницький академічний обласний театр ляльок
20 листопада відбулася театралізована лекція про мистецтво театру ляльок у рамках програми «Знайди себе» на стаціонарній сцені театру для дітей із ТГ Вінницької області.
Протягом тижня здійснено показ вистав: «Півтори жмені», «Кошеня на ім’я Гав « у закладах дошкільної освіти та школах м. Вінниці, «Гусеня» у м. Калинівка, с. Лука-Мелешківська, мюзикл для дітей «Всі миші люблять сир», інтерактивну виставу «Весела подорож» на стаціонарний сцені театру, «Котик та Півник» для відвідувачів торгово-розважального центру Sky Park.
Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича
20 листопада відбулися концерти Подільського камерного хору «Леонтович-капела» «В саду кружляє золотистий листопад» та симфонічного оркестру у Житомирській обласній філармонії ім. С. Ріхтера.
22 листопада проведено концерт симфонічного оркестру «На вайбі з хором».
Вінницький фаховий коледж мистецтв ім. М. Д. Леонтовича
20 листопада проведено зустріч з представниками Вінницької обласної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією» до роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу.
21 листопада відбулося вшанування пам’яті та покладання квітів приурочених річниці революції Гідності та Свободи.
Упродовж тижня проведено: віртуальну екскурсію в минуле «Голодомор в Україні: говоримо сьогодні, пам’ятаємо завжди»; музичний калейдоскоп «На струнах серця музика лунає» до 120-річчя від д.н. Р.А.Скалецького, українського композитора, хорового диригента, фольклориста; виховну годину «Тернистий шлях до свободи» до Дня Гідності та Свободи, відеоекскурс в історію свята «Свобода, воля, честь понад усе» до Дня Гідності та Свободи.
Вінницький обласний навчально-методичний центр галузі культури, мистецтв та туризму
19 листопада розпочалось навчання групи слухачів з підвищення кваліфікації працівників публічних бібліотек в кількості 12 осіб.
ГРОМАДИ
Моніторинг діяльності клубних закладів області
Відбулися заходи приурочені до 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення рф в Україну: виставка з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «1000 днів єдності та незламності…» (Радівський СК, КЗ «Центр культури та дозвілля Калинівської міської ради»); тематичний захід (КУ «Центр культури та дозвілля» Джуринської сільської ради); мітинг «1000 днів» (КЗ «Самгородоцький центр культури і дозвілля»); громадсько-політична акція «1000 днів героїзму і боротьби» (КЗ «Бершадський міський будинок культури»); майстер-клас «Розпис гільз» (КЗ «Будинок культури» Хмільницької міської ради).
До Дня Гідності та Свободи в закладах області проведено: тематичний захід «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» (КЗ «Центр культури та дозвілля Калинівської міської ради»); мітинги «Ми - нескорені» (КЗ «Центр культури та дозвілля Агрономічної сільської ради»), (КЗ «Липовецький міський будинок культури»), (КЗ «Бершадський міський будинок культури»); патріотичний марафон «Поезія гідності 2024» (Бохоницька філія КЗ «Центр культури та дозвілля Агрономічної сільської ради»).
До Дня пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій проведено: мітинги-реквієм «Незнищенні 33-о - непереможні сьогодні» (КУ «Центр культури та дозвілля» Джуринської сільської ради) та «Запали свічку пам'яті за жертвами Голодомору, борись за Україну та підтримай воїнів…» (КЗ «Центр культури та дозвілля Глухівецької селищної ради»); акцію «Запали свічку памяті» (КЗ «Центр культури та дозвілля Калинівської міської ради»); літературно-музичну композицію «Зморені голодом» (КЗ «Центр культури та дозвілля Тиврівської селищної ради); вечір-реквієм «День пам'яті жертв Голодомору» (КЗ «Центр культури та дозвілля «Калина» Гніванської міської ради).
Упродовж тижня в клубних закладах області проведено культурно-мистецькі заходи: майстер-клас з виготовлення килимків (КЗ «Центр культури і дозвілля» Лука-Мелешківська сільська рада, Хижинецький СК); концертний виступ народного аматорського ансамблю української пісні «Рута-м'ята» (Радівського СК структурного підрозділу ЦКіД) на предмет підтвердження звання «народний» (КЗ «Центр культури та дозвілля Калинівської міської ради»); культурно-мистецький захід на підтримку ЗСУ «Даруємо вам танець й пісню щиру…Молодь Калинівщини прагне тільки миру» (КЗ «Центр культури та дозвілля Калинівської міської ради»); захід «Віримо в дива» (КЗ «Ямпільський міський центр культури і дозвілля»); благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ (КЗ «Джулинський центр культури і дозвілля» ); благодійну акцію «Повертайся живим» (КЗ «Липовецький міський будинок культури»); благодійний захід «З вірою в серці» (КЗ «Центр культури ті дозвілля Якушинецької сільської ради»).
Моніторинг діяльності музейних закладів області
Протягом тижня робота музеїв була спрямована на проведення тематичних екскурсій, лекцій та заходів, приурочених 1000 днів війни, Дню Гідності і Свободи та до 91-х роковин Голодомору в Україні.
За звітний період створено 22 нових виставки: «1000 – тисяча Днів війни» (Піщанський краєзнавчий музей), «Нескорена Україна» (музей культури села та галерея Прокопа Колісника, с. Поташня Гайсинського району), «Мистецтво стійкості: 1000 днів волонтерства та єдності» (Мурованокуриловецький краєзнавчий музей ім. Ф. Коновалюка), «1000 днів війни – 1000 кроків до перемоги» (історико-краєзнавчий музей Поділля, м. Могилів-Подільський), до 125-ї річниці з Дня народження Р. А. Скалецького «Мелодія Подільського Солов’я» та «Жнива скорботи» (Бершадський краєзнавчий музей), «Вони віддали своє життя за Україну» та «Голодомор 1932-1933. Незабута історія» (історичний музей ім. В. Порика, с. Порик Хмільницького району), «Минувшина культурного життя Козятинщини» (музей історії м. Козятин), «Битва за Україну» (краєзнавчий музей ім. У. Кармалюка, селище Літин), «Україна – країна нескорених» (Оратівський краєзнавчий музей), «Музичні збірки відомих композиторів» (Тульчинський краєзнавчий музей) та ін.
Упродовж тижня музейними закладами області проведено: участь у І благодійному культурно-мистецькому фестивалі на підтримку ЗСУ «Каша FEST» с. Заболотне Крижопільської ТГ (Ямпільський музей образотворчого мистецтва); участь у Всеукраїнській науковій конференції «Видатний Маестро української хорової справи», присвяченій 110-ій річниці від дня народження Павла Муравського (музей П. Муравського); участь у проекті «Впровадження системи електронного обліку Музейного фонду України у м. Київ, у якій взяли участь музейні працівники Вінницької області; презентація книги Василя Кізки «Подих янгола» (музей народних ремесел і промислів с. Гальжбіївка (Могилів-Подільський район).
Моніторинг діяльності бібліотек області
До 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну у бібліотеках області проведено заходи: бібліотечні виставки: «Україна. Війна, що триває...» (Публічна бібліотека Вороновицької селищної ради), «Україна. Війна, що триває. 1000 днів незламності» (КЗ «Публічна бібліотека Оратівської селищної ради»), «1000 днів незламності: вистояли – переможемо!» (КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради»), «Героїв Україна пам’ятає» (Демидівська бібліотека-філія КЗ Гніванська публічна бібліотека), «1000 днів, тисячі історій» (КЗ «Джулинська публічна бібліотека»), «1000 днів Незламності: Шлях до перемоги» (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради), «1000 днів відваги та мужності» (КЗ «Публічна бібліотека Ободівської сільської ради»), «1000 днів боротьби…» (КЗ «Публічна бібліотека» Ольгопільської сільської ради), «Україна. Війна, що триває» (Райгородська філія КЗ Ситковецька публічна бібліотека Райгородської сільської ради), «Українці – нація героїв» (КЗ «Тростянецька селищна публічна бібліотека»), «1000 днів незламності. Тримаємо небо» (Могилів-Подільській міській публічній бібліотеці № 1), «1000 днів великої війни» (КЗ «Ямпільська міська публічна бібліотека»), «Стояли, стоїмо і стоятимемо» (КЗ Публічна бібліотека Городківської сільської ради), «Голос війни» (Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради), «1000 днів незламності» (КЗ «Публічна бібліотека Війтівецької сільської ради»), (Вільшанська бібліотека-філії КЗ Публічна бібліотека Городківської сільської ради), (КЗ «Брацлавська публічна бібліотека»), «Нескорена Україна – 2022-2024 р. р.» (КЗ «Публічна бібліотека Козятинської міської ради»); показ фільму «Володарі неба. На межі» та книжково-ілюстративну виставку «1000 днів героїчної боротьби» (КЗ «Липовецька публічна бібліотека); години пам’яті «Спалені мрії», «1000 днів болю і надії» (КЗ «Немирівська публічна бібліотека»), «1000 днів незламності» та віртуальну виставку «Війна, що змінила кожного» (Гайсинська центральна бібліотека Гайсинської ЦБС); виставку-експозицію «Стояли, стоїмо, стоятимемо!» та патріотичні години «1000 днів героїзму», «Від героїв до кожного з нас: як ми пережили 1000 днів війни» (Бершадська публічна бібліотека Бершадської міської ради); патріотичну виставку «Україна. 1000 днів Незламності» та відео презентацію «Тисяча днів героїзму…» (центральна бібліотека м. Ладижин); виставку-історію «Україна. Війна що триває. 1000 днів незламності» та переглянуто фільм «1000 днів повномаштабної війни. Боротьба триває» (КЗ «Публічна бібліотека» Літинської селищної ради); виставку-хроніку «Війна в Україні: 1000 днів незламності» (Барській публічній бібліотека); книжково-ілюстративну виставку «Україна. Війна, що триває» (КО «Шаргородська центральна міська бібліотека»).
До Дня Гідності та Свободи України проведено науково-просвітницькі та культурно-мистецькі заходи: бібліотечні виставки: «Україна – країна нескорених. Майдан.» (Публічна бібліотека Вороновицької селищної ради), «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» (Демидівська бібліотека-філія КЗ Гніванська публічна бібліотека), «Україна – країна нескорених!» (КЗ «Публічна бібліотека» Літинської селищної ради), «Революція Гідності – ціна свободи» (КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради»), «Незламний дух нескореної нації», інформаційний захід – патріотичні хроніки «За честь і волю, за українську долю», «Заряджені гідністю та жагою до перемоги» (Бершадська публічна бібліотека Бершадської міської ради), «Ми вільні творити майбутнє!» (Дашівська публічна бібліотека імені Йосипа Позичанюка), «Герої нескореної України» (Китайгородська бібліотека-філія Дашівської ПБ ім. Йосипа Позичанюка), «Вільні творять майбутнє, за честь, за волю, за Українську долю!» (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради), «Україна – територія гідності та свободи» (КЗ «Публічна бібліотека» Ольгопільської сільської ради), (КЗ Публічна бібліотека Городківської сільської ради); слайд-бесіду «Відстояли на Майдані – переможемо у війні», патріотичну годину «Незламний дух нескореної нації», книжкову виставку «Вільні творять свободу» (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»); виставку-пам'ять «Євромайдан: події, люди, час.» (КЗ «Публічна бібліотека Якушинецької сільської ради»); патріотичну годину «Вільні творити майбутнє» (КЗ «Публічна бібліотека Оратівської селищної ради»), віртуальну виставку «Відгук серця: книги народжені революцією» та тематичну виставку «Вони першими стали за гідність, за волю» (Гайсинська центральна бібліотека Гайсинської ЦБС); книжкову виставку «Нас не подолати» (КЗ «Джулинська публічна бібліотека»); виставку-панораму «Україна – територія гідності і свободи» (центральна бібліотека м. Ладижин); виставку-панораму «Гідність і Свобода України два крила» (КЗ «Брацлавська публічна бібліотека»); виховну годину «Гідність і Свобода – це те, за що ми боремося і що надає нам силу!» (КЗ Ситковецька публічна бібліотека); виставку-альманах пам’яті «Майдан гідності в наших серцях» (Барська публічна бібліотека); урок пам’яті «Вистояли на Майдані – переможемо у війні» та книжково-ілюстративну виставку «Гідності революцію герої творили» (Могилів-Подільська міська публічна бібліотека № 1); книжкову виставку «Україна – територія гідності та свободи» (КЗ «Мурованокуриловецька селищна публічна бібліотека»); інформаційну годину «Україна – це територія гідності та свободи» (КЗ «Публічна бібліотека Тульчинської міської ради Вінницької області»); книжково-ілюстративну виставку «Україна. Майдан. Шлях до свободи» (КЗ «Ямпільська міська публічна бібліотека»); виставку-погляд «Все буде Україна» (Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради); перегляд фільму «День Гідності та свободи. Хронологія двох революцій», тематичну виставку «Вистояли на Майдані – переможемо у війні» (публічна бібліотека Томашпільської селищної ради); цикл заходів: патріотичні години «Від Революції гідності до Країни гідності», «Майдан пройшов по їхніх долях, урок мужності «Героїчне минуле Майдану назавжди в серцях українців», урок гідності «День Гідності та Свободи» (КЗ «Тростянецька СПБ» спільно з ліцеєм смт. Тростянець); зустрічі з бойовим медиком Олександром Михайловичем Жуковим (Центр активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки) та із ветераном 38 ОСБ, старшим солдатом Музикою Віктором (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»).
До Дня пам'ять жертв Голодомору проведено цикл заходів: книжкову виставку «Голодомор: душа горить і тане мов свіча» (КЗ «Публічна бібліотека Тульчинської міської ради); виставку – історичний екскурс «День жалю. День скорботи й печалі» (Бершадська публічна бібліотека Бершадської міської ради); годину пам'яті «Трагічні сторінки історії» (Центр активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки); віртуальну виставку-спомин «Голодомор: печаль і скорбота України» та бібліотечну виставку «Голодомор – трагедія українського народу» (Гайсинська центральна бібліотека Гайсинської ЦБС); годину пам’яті «Голодомор в Україні: говоримо сьогодні, пам’ятаємо завжди» (Барська публічна бібліотека).
Упродовж тижня в бібліотеках області проведено: правовий калейдоскоп «Закон захищає дитинство» до Всесвітнього дня дитини (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»); бібліо-міркування «Щаслива дитина – успішна країна» для учнів Бершадського ліцею №1 ім. Анатолія Матвієнка (Бершадська публічна бібліотека); бібліотечні виставки: «Поділитись краплинкою тепла» (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради), «Я маю право» (Летківська бібліотека-філія КЗ «Тростянецька селищна публічна бібліотека»), «Усім дітям планети – сонце і мир» (Білянська бібліотека-філія КУ «Публічна бібліотека» Чернівецької селищної ради); засідання мовного клубу «Мова єднає» до Всесвітнього дня рукоділля (КЗ «Дашівська публічна бібліотека імені Йосипа Позичанюка»); засідання клубу за інтересами «За покликом душі» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради); зустріч учасників поетичного об'єднання «Барвінок» (КЗ «Публічна бібліотека Ободівської сільської ради»); бібліотечну виставку «Андрій Кокотюха – феномен сучасності» (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради); виробничу нараду бібліотечних працівників громади, присвячену питанням планування та звітності (Центр активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки).