Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського

Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: майстер-клас з квілінгу «Зимові візерунки» для дітей ВПО; педагогічні читання «Ресторанна справа та кулінарія. Методика викладання»; заняття «Літературні уподобання сучасного читача» з підвищення кваліфікації працівників ВОУНБ ім. В. Отамановського; літературний вечір «Класика, що надихає: «Кордіан» Юліуша Словацького українською мовою»; онлайн-челендж «Вдячність у маленьких жестах» (до Всесвітнього дня «Дякую»).

Для користувачів бібліотеки організовано: клуб з особистісного розвитку «Відродження»; гурток вивчення англійської мови «Easy English» для людей старшого віку; інформаційно-просвітницький захід «Сімейні зустрічі» ГО «Українська сімейна фундація» для підтримки родин ВПО; майстер-клас з петриківського розпису; годину дозвілля «Бібліоспіви».

Упродовж тижня діяли книжкові виставки: «Творчі світи Віктора Мельника», «Найкращі книги від українських видавництв» (Державна програма поповнення фондів публічних бібліотек від Українського інституту книги), «Валентин Отамановський вчений та краєзнавець», «Герої не вмирають, вони живуть, допоки жива пам'ять суспільства про них», «Ти як?» (в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської), «Книжки про людей з інвалідністю: що прочитати в бібліотеці», «Читай те, що цікавить, так як зручно»; виставки: «Таємниці книжкової полиці» (у межах дитячого простору «Пізнайко»), «Торкнутися слова. Це можливо!» в межах роботи центру обслуговування людей з інвалідністю «INVA-INFORM», «Школа здоров’я»; виставка-реквієм «Вінничани, які віддали життя за Україну»; інформаційний стелаж «Соціальна реабілітація осіб з інвалідністю» в межах роботи центру обслуговування людей з інвалідністю «INVA–INFORM».

 Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва ім. І. Франка

08 січня відбулася виставка «Щоб правду більш не кидали за грати» (з нагоди 90-річчя від дня народження відомого українського поета Василя Симоненка).

Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: виставку книжкових новинок «Літературний подіум»; майстер-клас для відвідувачів ГЦ «Простір дружній до дітей, молоді та їх сімей», який функціонує як проєкт, що реалізовує Благодійний фонд Посмішка ЮА; виставку книг «Сяючі глибини Карела Чапека» (до 135-річчя від дня народження одного із найвидатніших чеських письменників, чиї твори стали класикою світової літератури - Карела Чапека); літературний круїз «Незвичайна мандрівка в Місто Книголюбів» для третьокласників приватного ліцею «Артинов».

 Вінницький обласний краєзнавчий музей

У музеї триває робота виставок «України щит», «Не мовчи», «Голодомор: совєтський геноцид українців», «Мальовнича хронографія українських свят», «Рятівна археологія Вінниці 2020–2024».

З 06 січня розпочато експонування банерної виставки Українського інституту національної пам'яті «Герої наших вулиць» (виставка присвячена Героям російсько-української війни, на честь яких названі або перейменовані вулиці в українських містах).

У рамках програми «Заходи вихідного дня» проведено тематичну екскурсію «Традиційний одяг українців Східного Поділля» та інтерактивну екскурсію «Археологічні мандри: урок виживання».

Вінницький обласний художній музей

Упродовж тижня проведено мистецько-освітні програми: «Україно, ти моя молитва» для учнів старшого шкільного віку (до 80-річчя від дня народження поета Василя Симоненка), «Різдвяні звичаї українського народу» за матеріалами музейної виставки «Теплі барви Різдва» для учнів ліцею «Амадея», «Митець надзвичайної долі» для музейних відвідувачів (з нагоди 150-річчя видатного культурного діяча, засновника Сумського художнього музею Никанора Онацького); мистецьку програму зі створення глиняної іграшки «Жартівлива глина» для відвідувачів центру розвитку дитини «Розумашка»; семінар «Поділля на гончарній карті України» для викладачів молодших класів та предметів творчого розвитку КЗ «Вінницький ліцей №27»; заняття студії музейного копіювання «Copy-art» у рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки.

 Державний історико-культурний заповідник «Буша»

Впродовж тижня працювали 6 виставок: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах»«, «Весільний обряд Поділля», «Скарби Різдва», «Розмалював мороз орнаментами вікна».

 Вінницький обласний центр народної творчості

08 січня відбувся майстер-клас з гончарного мистецтва для дітей внутрішньо переміщених осіб за участю провідного гончара Вінниччини Михайла Діденка.

            З 06 по 10 січня проведено прийом звітної документації про роботу клубних закладів територіальних громад області за 2024 рік.

 Вінницький обласний центр культури «Щедрик»

06 січня проведено перегляд фільму та екскурсія «З історії кінематографа».

08 січня відбувся музично-поетичний вечір «Ти знаєш, що ти людина» присвячений 90-річчю з дня народження Василя Симоненка на базі ПОГ «Вінницьке УВП УТОС».

12 січня проведено перегляд фільму у рамках проєкту «Кіно заради перемоги» у молодіжному центрі «Квадрат».

Вінницький академічний обласний театр ляльок

11-12 січня на стаціонарній сцені театру відбулися розважальні програми «Новорічна мрія Мавпочки», «Різдвяний бал у Попелюшки» та вистави «Даринка-сніжинка», «Мишкові шишки» для глядачів театру.

Протягом тижня проведено театралізовану лекцію та майстер-клас у рамках програми «Знайди себе «для дітей пільгових категорій.

Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича          

06-12 січня відбулося 3 новорічних ранки “Гарфілд і таємниця українського Різдва”.

 Вінницький фаховий коледж мистецтв ім. М. Д. Леонтовича

08 січня проведено відеоогляд «Я для тебе горів, український народе…» (до 90-річчя від дня народження В.А. Симоненка, українського поета, журналіста, правозахисника).

Вінницький обласний навчально-методичний центр галузі культури, мистецтв та туризму

09 січня розпочалось заняття з підвищення кваліфікації групи слухачів працівників бібліотек-хабів цифрової освіти в кількості 8 осіб.

ГРОМАДИ

Моніторинг діяльності клубних закладів області

Упродовж тижня в клубних закладах області проведено культурно-мистецькі заходи: фестиваль української святково-обрядової культури зимового циклу «Якушинецькі поколядини» (КЗ «Центр культури і дозвілля Якушинецької сільської ради»); виставку різдвяних шопок (КЗ «Міський Будинок культури Гніванської міської ради»); благодійні різдвяно-новорічні віншування по-шаргородськи (КО «Шаргородський Центр культури і дозвілля Шаргородської міської ради»); благодійну акцію «Повертайся живим» (КЗ «Липовецький міський будинок культури» Липовецької міської ради).

Моніторинг діяльності музейних закладів області

06 січня з нагоди 87-ї річниці від дня народження видатного українського поета, Героя України, правозахисника Василя Стуса, відбувся мітинг та здійснено покладання квітів до пам’ятного знаку, проведено екскурсію, відеопрезентацію та виставку «Василь Стус – поет і громадянин» (с. Рахнівка).

За звітний період створено 5 виставок: «Соборна Україна: від ідеї до життя» (музей культури села та галерея Прокопа Колісника, с. Поташня Гайсинського району), персональна виставка Петра Олійника «Стежкою краси» (Тульчинський краєзнавчий музей), виставка репортажних плівкових фото з акцій-нагадувань про полонених та безвісті зниклих «Не мовчи» (міський історичний музей м. Жмеринка), виставка картин з вовни «Вовняний живопис» майстрині Надії Підгорної (Барський історичний музей), «Витинанка у побуті наших предків» (музей народних ремесел і промислів, с. Гальжбіївка Могилів-Подільського району).

Упродовж тижня музейними закладами області проведено 4 майстер-класи: з виготовлення «павука» (Ямпільський музей образотворчого мистецтва), з виготовлення витинанки (музей народних ремесел і промислів с. Гальжбіївка), виготовлення дідуха та «павука» до різдвяних свят (історичний музей ім. В. Порика).

Моніторинг діяльності бібліотек області

До 87-ї річниці від дня народження Василя Стуса в бібліотеках області проведено ряд заходів: книжкові виставки - «Василь Стус – постать над плином часу», «Терпи, терпи – терпець тебе шліфує, сталить твій дух – тож і терпи, терпи…» (публічна бібліотека Томашпільської селищної ради), «Василь Стус: символ незламності» та літературну бесіду «Його слово – послання у вічність» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»), «Народе мій, до тебе я ще верну...» (Маломочульська сільська бібліотека Теплицької ТГ); бібліотечні виставки: «Постать Василя Стуса над плином часу» (Тульчинська публічна бібліотека), «Нескорений борець – Василь Стус» (Мурованокуриловецька селищна бібліотека), «Василь Стус – постать над плином часу» (КЗ «Джулинська публічна бібліотека»); виставку-персоналію «Василь Стус – як символ боротьби за волю» (Бершадська публічна бібліотека); перегляд фільму «Заборонений» (Центр активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки); виставку-портрет «Василь Стус. Поет, як символ незламності духу» та відеопрезентацію біобібліографічного нарису «Зламана доля та нескорена воля» (Гайсинська центральна бібліотека).

До 90-річчя від дня народження Васи́ля Симоне́нка проведено заходи: виставку-портрет «І голос твій нам душі окриляє…» та бібліотечну літературну світлицю «Світло Симоненкової душі» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»); бібліотечні виставки: «На крилах Симоненкового слова» (КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради»), «Я воскрес, щоб знову жити з вами» (Іллінецька міська бібліотека), «Я для тебе горів, український народе!» (Бершадська публічна бібліотека), «Поетичні крила Василя Симоненка» (Лука-Мелешківська сільська бібліотека), «Я для тебе горів, мій український народе» (КЗ «Центр культури і дозвілля Тепличчини»); книжкові виставки: «Краса рідного слова: пам'яті Василя Симоненка» (КЗ «Публічна бібліотека Якушинецької сільської ради»), «Поетичні крила Василя Симоненка» (Ладижинський відділ №1 ЦМБ), «Василь Симоненко – поет якого не скорити» (Пологівська сільська бібліотека Теплицької ТГ), «Василь Симоненко. Життя як спалах блискавки» (Ямпільська міська публічна бібліотека), «Протест проти системи – це частина його життя» (публічна бібліотека Томашпільської селищної ради), виставку «Живе той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя» (Білянська бібліотека-філії КУ «Публічна бібліотека» Чернівецької селищної ради); засідання клубу «Говорімо українською» та книжкову виставку «І голос твій нам душі окриляє» (головна бібліотека КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради»); виставку-портрет «Живе лиш той, хто не живе для себе…» (Барська публічна бібліотека); відео-презентацію «Незгасна зоря Василя Симоненка» (Гайсинська центральна бібліотека).

Упродовж тижня в бібліотеках області проведено культурно-мистецькі та просвітницькі заходи: виставку-ювілей «Високе світло імені і слова» (публічна бібліотека Томашпільської селищної ради); книжкову виставку «Калейдоскоп гумору» до дня народження українського поета, перекладача, фольклориста, автора класичної сатири та гумору Степана Руданського (Немирівська публічна бібліотека); бібліотечну виставку «Лицар українського слова» до дня народження українського поета, байкаря і гумориста Степана Руданського (КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради»); виставку-персоналію «Богдан Хмельницький – фундатор української державності» до 430-річчя від дня народження Богдана Хмельницького, військового, політичного і державного діяча, засновника козацької держави – Гетьманщини (Барська публічна бібліотека); книжково-ілюстративну виставку «З любові до цілого світу» (бібліотека-філії    с. Філіопіль Хмільницької ТГ); книжкову виставку «Вам моя пам'ять довіку» (КЗ «Публічна бібліотека» Калинівської міської ради); захід з психосоціальної підтримки від Товариства Червоного хреста України під назвою «Герої» (Центр активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки); заняття «Перші кроки в Інтернеті» (Інтернет-центр Хмільницької публічної бібліотеки).

За звітний період у бібліотеках області відбулися заходи в межах Різдвяно-новорічних свят: новорічне свято «Рік Новий в казковий час хай здивує щастям вас», лялькова вистава «Нехочуха», новорічно-різдвяне свято «Радіє нині вся земля» (бібліотеки КЗ «Публічна бібліотека Козятинської міської ради»); книжкова виставка «Від Різдва, свята гожого, Водохреща Божого» та народознавча година «Водохреща: звичаї і традиції українського народу» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»); майстер-клас із створення декору (Іллінецька міська мультимедійна бібліотека); народознавчий захід «Водохреща йде до нас» (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»); народознавча інформація «Це водиця незвичайна, і цілюща й життєдайна» (Василівська бібліотека Ладижинської ТГ).