03 лютого відбувся форум «Регіональне обговорення проєкту Стратегії розвитку культури в Україні на 2025-2030 роки» який зібрав представників державних установ, працівників галузі культури, експертів та громадських діячів з 9 областей України для спільного напрацювання ключових рішень у сфері культури. Головною подією заходу стала презентація Стратегії розвитку культури України на 2025–2030 роки, яку представила перша заступниця Міністра культури і стратегічних комунікацій України Галина Григоренко. З вітальним словом до учасників звернулися А. Кавунець, заступник начальника Вінницької обласної військової адміністрації,         А. Ткач, заступник голови Вінницької обласної ради та Г. Якубович, заступник Вінницького міського голови. Друга частина заходу була присвячена роботі в групах, де учасники детальніше розглядали конкретні напрями розвитку культури. На завершення форуму О. Дернова, начальник управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОВА подякувала усім учасникам за активну участь, наголосивши на важливості таких зустрічей для ефективної реалізації культурної політики України.

 06 лютого у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Валентина Отамановського відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та взаємодію у галузі культури та мистецтв між закладами культури і мистецтв обласного підпорядкування із військовими медиками.

 06 лютого відбулося відкриття персональної виставки народної майстрині України з декоративного розпису Наталії Луценко «Чарівний світ Любові Панченко у творчості Наталії Луценко» у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Валентина Отамановського.

  06 лютого у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулася прем'єра вистави «Потяг. Шлях до себе».

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського

  05 лютого відбулася презентація книги Вадима Василенка «Слід Антея. Українська еміграційна література другої половини ХХ століття: ідеї, тексти, постаті».

  Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: інформаційну годину «Здоров’я дитини» із циклу «Поради лікаря» спільно зі «Школою здоров’я, краси та довголіття», підвищення кваліфікації працівників бібліотеки «Наукова обробка документів в Україні: основні тенденції та виклики ХХІ ст.», майстер-класи «Об’ємна валентинка» із циклу «Оригамі – ефективний напрямок арт-терапії» в межах проєкту «Промоція здоров'я» спільно з ГО «Міжнародна асоціація «Протиковідний альянс» та «Мишачі мандри» для дітей ВПО, тренінги «Комунікація як ключ до успішного бізнесу» спільно з ГО «Відкрите суспільство» та «Говори руками» – «Voices through hands».

  Для користувачів бібліотеки організовано: клуб з особистісного розвитку «Відродження», клуб вихідного дня, гуртки вивчення англійської мови «Start2Talk» для ВПО та з оздоровчих практик «Активне довголіття», інформаційно-просвітницький захід «Сімейні зустрічі» ГО «Українська сімейна фундація» для підтримки родин ВПО, онлайн клуб спілкування англійською мовою з волонтером.

  Упродовж тижня діяли книжкові виставки: «Наука в руках жінок: відкриття та досягнення» (до Міжнародного дня жінок і дівчат у науці), «Соя: складові технології вирощування та використання» (до Всесвітнього дня зернобобових культур).

Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва ім. І. Франка

  Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: конкурси та вікторини для учнів ПЗ НВК «Ор Менахем Вінниця», бесіду «Казки бабусі Метелиці» для третьокласників приватного ліцею «Артинов», мистецьку годину «Стань митцем, як Мікеланджело» для другокласників ліцею № 7, майстер-клас із виготовлення чарівних ведмедиків у ГЦ «Простір дружній до дітей, молоді та їх сімей», який функціонує як проєкт, що реалізовує Благодійний фонд Посмішка ЮА, майстерню творчості «З любов’ю у серці» для учнів 4-А класу ліцею №7, онлайн-знайомство з книгами детективного стилю «Чорнильно-чорне серце» та «Золотий жук» в онлайн-рубриці.

Вінницький обласний краєзнавчий музей

  У музеї триває робота виставок «України щит», «Рятівна археологія Вінниці 2020–2024», «Символ твоєї свободи. Історія українського герба», «Сатанів: втрачений світ стародавнього єврейського цвинтаря».

  У рамках програми «Заходи вихідного дня» відбулися тематична екскурсія «Зброя та військове спорядження» та інтерактивна екскурсія «Мамонт Вінні та його друзі: подорож у минуле».

  Оновлено мартиролог загиблих захисників у російсько-українській війні.

Вінницький обласний художній музей

  Упродовж тижня проведено заняття студії музейного копіювання «Copy-art» у рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки.          

 Державний історико-культурний заповідник «Буша»

Впродовж тижня працювали 5 виставок: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля», «Скарби Різдва».

Вінницький обласний центр народної творчості

  04 лютого проведено майстер-клас з гончарного мистецтва для дітей внутрішньо переміщених осіб за участю провідного гончара Вінниччини Михайла Діденка.

  Упродовж тижня взято участь у презентаціях персональної виставки живопису «Емоція №1» Ірини Кравченко, члена Національної спілки художників України та книги «Слід Антея» Вадима Василенка.

 Вінницький обласний центр культури «Щедрик»

05 лютого проведено концертну програму «Зимова казка» членів «Вінницьке УВП УТОС» у Громадській Організації «Паросток».

06 лютого здійснено показ художнього фільму «Памфір» в рамках проєкту «Кіно заради Перемоги!» у МЦ «Квадрат» для вінничан та ВПО.

 

Вінницький обласний академічний український музично-драматичний театр ім. М. К. Садовського

Проведено 5 вистав: «KVITKA», «Гарнір по-французьки…», «Потяг», «Попелюшка».

 Вінницький академічний обласний театр ляльок

 Упродовж тижня проведено вистави «Мишкові шишки», «Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат» для вихованців дошкільних навчальних закладів та школярів.

На стаціонарній сцені театру продемонстровано старовинну казку «Попелюшка» та виставу «Коти-біженці» для дітей і дорослих.

 Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича

 05 лютого відбувся концерт академічного камерного оркестру «Арката» «Любителям абсенту».

 Вінницький фаховий коледж мистецтв ім. М. Д. Леонтовича

  05 лютого проведено інформаційну годину «Європейська інтеграція України в умовах війни» для студентів.

Тульчинський фаховий коледж культури      

  04 лютого проведено екскурсію здобувачів освіти ОПП Туристичне обслуговування до Національного музею-садиба М.І. Пирогова.

  Упродовж тижня проведено: книжкові виставки «Мова – спадок поколінь» (до Міжнародного дня рідної мови), «Безпечний Інтернет: твій щит у цифровому світі» (до Всесвітнього дня безпечного Інтернету), консультаційні години «Дії студентів при отриманні сигналу «Повітряна небезпека», «Небезпека ракетного обстрілу», психологічну бесіду «Психологія молоді під час війни: що ми зараз переживаємо», медіапрезентацію «Інформаційна безпека під час війни».

 Вінницький обласний навчально-методичний центр галузі культури,мистецтв та туризму

05 лютого розпочалось навчання з підвищення кваліфікації групи слухачів бібліотечних працівників відповідальних за краєзнавчу роботу.

ГРОМАДИ

Моніторинг діяльності клубних закладів області

  05 лютого проведено Х ювілейний конкурс читців та солістів-вокалістів «Зіркова мрія - 2025» (КЗ «Центр культури і дозвілля» Літинської селищної ради).

  06 лютого відбулося відкриття персональної виставки «Мистецтво моєї душі» - майстрині-вишивальниці Алли Кіт (КЗ «Центр культурних послуг Теплицький будинок культури»).

  Упродовж тижня проведено майстер -клас з ліплення пластиліном (с. Парпурівці філія «КЗ Центр культури і дозвілля Лука-Мелешківської сільської ради), ВГ «Разом ми сила» з благодійною акцією «Повертайся живим» (КЗ «Липовецький міський будинок культури Липовецької міської ради»).

Моніторинг діяльності музейних закладів області

  За вказаний період створено 8 виставок: «Україна – країна нескорених» (Ямпільський музей образотворчого мистецтва), «За честь, за волю, за українську долю» (Тиврівський краєзнавчий музей), «Непереможний вогонь української долі» (музей Хліба с. Білопілля, Хмільницький район), «В єднанні сила і міць держави», «Афганістан: героїзм крізь біль і сум» (музей культури села та галерея Прокопа Колісника, с. Поташня Гайсинського району), «Андрій Полончук. Будемо пам’ятати» (краєзнавчий музей с. Ольгопіль, Гайсинський район), фотовиставка «Небесна Сотня – шлях у безсмертя» до Дня пам’яті Небесної Сотні (Бершадський краєзнавчий музей).

  Упродовж тижня проведено буклет «Традиції пісенної спадщини Явдохи Зуїхи» (музей фольклору Гната Танцюри, м. Гайсин); участь у проведенні презентації книжки «Таємний бік місяця» Олесі Швайдецької (музей ім. В. О. Забаштанського, селище Браїлів).

  За звітний період проведено 9 майстер-класів: декоративно-ужиткового мистецтва (міський історичний музей м. Жмеринка), з вишивання технікою «низь» й вишивання української символіки й оберегів (Ямпільський музей образотворчого мистецтва), з в’язання на спицях та малювання (музей народних ремесел і промислів с. Гальжбіївка), з виготовлення сувенірів у техніці декупаж (Погребищенський краєзнавчий музей ім. Н. Присяжнюка), з виготовлення Стрітенських стрічок (музей культури села та галереї Прокопа Колісника, с. Поташня Гайсинський район).

Моніторинг діяльності бібліотек області

  До Всесвітнього дня читання вголос в бібліотеках області організовано заходи: годину голосних читань «Читаємо та обговорюємо» (КЗ «Немирівська публічна бібліотека»), бібліотечні виставки «Книга допоможе знайти відповідь» (КЗ «Публічна бібліотека Війтівецької сільської ради»), «Час читати!» (Брацлавська публічна бібліотека), книжкові виставки «5 лютого – Всесвітній день читання вголос» та «Читаймо вголос залюбки» (Головна бібліотека КЗ «Публічна бібліотека Махнівської сільської ради» та бібліотека-філія с. Вовчинець), літературну мандрівку «Сторінками українських казок» для учнів Студенянського ліцею (Студенянська публічна бібліотека), бібліотечну акцію з промоції читання «Весела книгоскриня» для учнів Бершадського ліцею (Бершадська публічна бібліотека), літературний фоточелендж «Читаємо дома, читаємо залюбки» (Іванівська сільська бібліотека), флешмоб «Читай! Спілкуйся! Надихай!» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»).

  Упродовж тижня в бібліотеках області проведено культурно-мистецькі та просвітницькі заходи: інформаційну поличку «Рання діагностика раку – рятує життя» до Всесвітнього дня боротьби проти раку за ініціативою «Міжнародного союзу проти раку» (UICC) (КЗ «Публічна бібліотека» Калинівської міської ради); засідання мовних клубів «Мова – ДНК нації» (Бершадська публічна бібліотека) та «Говорімо українською» (Головна бібліотека КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради»); проєкт «Мистецька палітра Томашпілля» (публічна бібліотека Томашпільської селищної ради); екскурсії-знайомства, вікторини та перегляд вистав лялькового театру Кота Лапченка для юних відвідувачів (КЗ Публічна бібліотека Жмеринської міської ТГ); інформаційну-бесіду «Світлофор стоїть високо, має три чарівних ока» (Центральна бібліотека  м. Ладижин); бібліотечні виставки «Нові книги – нові враження» (КЗ «Барська публічна бібліотека») та «Нові книги у бібліотеці» (Головна бібліотека КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради»); рубрику «ПО КНИГУЄМО!» де представлено художній роман Ілларіона Павлюка «Я бачу, вас цікавить пітьма» (публічна бібліотека Томашпільської селищної ради); майстер-клас із виготовлення текстильного янгола для військових (Гайсинська центральна бібліотека Гайсинської ЦБС); віртуальний тур «Українські книги – ювіляри 2025» (КЗ «Ямпільська міська публічна бібліотека»); здійснено перегляд серіалу «Ради ВПО: від адаптації до впливу» (Головна бібліотека КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради»).

  У межах локального онлайн проєкту «Мій край, моя родина у старих світлинах» працівники публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради представили історію родини Резнік (Насінник) Галини Іванівни с. Вапнярка, Томашпільської ТГ.