13 лютого відбулося культурно-мистецьке свято «Берегиня українських традицій» з нагоди 110-річчя від дня народження Марії Руденко, української майстрині декоративно-прикладного мистецтва, фольклористки, етнографині, краєзнавиці, педагогині, культурної діячки у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Отамановського спільно з Вінницьким обласним центром народної творчості.

 14 лютого у Вінницькому академічному обласному театрі ляльок проведено урочистості присвячені 36-й річниці виведення військ з Афганістану та Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав за участі керівництва області та міста, учасників збройних конфліктів на території інших держав, які несуть службу в Збройних Силах України, активістів, жителів та гостей області та міста .

14 лютого у Вінницькому обласному художньому музеї відбулось відкриття персональної виставки творів у техніці гарячої емалі «Мистецтво, народжене вогнем» Олександри Барбалат - члена НСХУ, єдиного на Поділлі художника-емальєра, професора філософії, доцента Київського столичного університету ім. Б. Грінченка.

 14 лютого у виставковому залі Національної спілки художників України відбулось урочисте відкриття персональної художньої виставки «Мальовниче Поділля» Тамари Оврах.

 Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського

12 лютого відбулася книжкова виставка-ювілей «Витинанки долі: творчий спадок Марії Оксентіївни Руденко» (до 110-річчя від дня народження фольклористки, етнографа, краєзнавця, педагога, майстрині народного живопису та витинання).

Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: тематичну годину «Ілон Маск, Tesla, SpaceX – шлях у фантастичне майбутнє» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій», інформаційну годину «Програма очищення організму, контроль ваги» із циклу «Поради лікаря» спільно зі «Школою здоров’я, краси та довголіття», економічну годину «Мінімальні вкладення – максимальний результат: ефективні бізнес-моделі», годину поезії з поетесою Олесею Швайдецькою у межах літературного проєкту «У поезії живе людина», майстер-класи: «Закохані коти», «Об’ємна валентинка» із циклу «Оригамі – ефективний напрямок арт-терапії» (до Дня святого Валентина), із петриківського розпису, «Арттерапія для ветеранів та їх сімей», тренінг «Штучний інтелект. Успішний інструмент», вебінар «Проблеми порушення шлунково-кишкового тракту в практиці фармацевта» в межах циклу «Професійна школа фармацевта» спільно з ГО «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «Кум Део».

Для користувачів бібліотеки організовано: клуб з особистісного розвитку «Відродження», клуб спілкування англійською мовою з волонтерами, клуб вихідного дня, онлайн клуб спілкування англійською мовою з волонтером, гуртки вивчення англійської мови «Easy English» для людей старшого віку, вивчення англійської мови «Start2Talk» для ВПО, з оздоровчих практик «Активне довголіття», інформаційно-просвітницький захід «Сімейні зустрічі» ГО «Українська сімейна фундація» для підтримки родин ВПО, годину дозвілля «Бібліоспіви».

Упродовж тижня діяли книжкові виставки: «Літописи Самійла Величка – як джерело історії козацтва» (до 355-річчя від дня народження українського історика-літописця), «Ти без мене не ти, я без тебе – не я …» (до Дня закоханих), «Афганістан – ти мій біль і пам’ять» (до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав), «Тюльпаном чорним пам’ять проросла» (до 36-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав), «Від першого комп’ютера до цифрової ери» (до Дня створення першого електронного комп’ютера), «Мистецтво бути наодинці» – «The Art of Being Alone» (до Дня щасливої самотності у США), «Садівничий геній України» (до 170-річчя від дня народження Левка Симиренка, вченого, селекціонера, організатора садівничої науки в Україні, помолога).  

 Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва ім. І. Франка

До Дня святого Валентина відбулися заходи: виставка книг «Краса душі, окрилена коханням», майстер-класи «Валентинка для друга» для шестикласників приватного ліцею «Артинов», заходи «Летюче сердечко» у КЗ «Вінницька спеціальна школа для дітей з порушенням інтелектуального розвитку» та «Валентинка для друга» для шестикласників ліцею № 4.

Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: рубрику літературні_герої_очима_ШІ, бесіду «Від папірусу-до книги» для першокласників приватного ліцею «Артинов», захід «Пірати - гроза морів» для 2-а класу ліцею № 7 та другокласників приватного ліцею «Артинов», відеофлешмоб «90 поезій до 90-річного ювілею Василя Симоненка», знайомство з світом яскравих новинок та чарівними книжковими історіями для третьокласників приватного ліцею «Артинов, відеопрезентацію «Журнальний хіт-парад».

Вінницький обласний краєзнавчий музей

14 лютого презентовано книгу «Наш тихій геній Леонтович» Семенко Лариси - завідувачки науково-дослідницького відділу новітньої історії Вінницького обласного краєзнавчого музею. Захід відбувся у музеї «Андріївська церква» (м. Київ) за сприяння благодійної організації «МЕЦЕНАТСЬКА ФУНДАЦІЯ ОЛОС».

У музеї триває робота виставок «України щит», «Рятівна археологія Вінниці 2020–2024», «Символ твоєї свободи. Історія українського герба».

У рамках програми «Заходи вихідного дня» відбулися кураторська екскурсія «Рятівна археологія Вінниці» та інтерактивна екскурсія «Археологічні мандри: урок виживання». Оновлено мартиролог загиблих захисників у російсько-українській війні.

 Вінницький обласний художній музей

Упродовж тижня проведено заняття студії музейного копіювання «Copy-art» у рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки, освітню програму до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 36-ї річниці виведення військ з Афганістану для музейних відвідувачів.

 Державний історико-культурний заповідник «Буша»

Впродовж тижня працювало 5 виставок: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля», «Валентинка для воїна».

Вінницький обласний центр народної творчості

12 лютого проведено майстер-клас з гончарного мистецтва для дітей внутрішньо переміщених осіб за участю провідного гончара Вінниччини Михайла Діденка.

Підготовлено та розміщено в соціальних мережах відеосюжети із циклу «Подільська спадщина» (присвячена 110-й річниці з дня народження ЗПКУ, фольклористки Марії Руденко), відеовітання з нагоди відкриття персональної виставки декоративного розпису «Чарівний світ Любові Панченко у творчості Наталі Луценко» та із циклу «Плеяда митців Вінниччини» з нагоди 75-річчя від дня народження А. Кондюка, заслуженого працівника культури України, художнього керівника та головного диригента академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії імені М.Леонтовича.

Вінницький обласний центр культури «Щедрик»

13 лютого проведено концертну програму «Де живе любов» членів «Вінницьке УВП УТОС» у Молодіжному Центрі «Квадрат».

Вінницький обласний академічний український музично-драматичний  театр ім. М. К. Садовського

Проведено 4 вистави: «Пригоди ведмедиків панда», «Бал негідників», «Смішні гроші», «Ніч святого Валентина».

Вінницький академічний обласний театр ляльок

Упродовж тижня проведено виставу «Мишкові шишки» для вихованців дошкільних навчальних закладів (м. Вінниця) та казку-гру «Гусеня» для школярів (м. Літин).

На стаціонарній сцені театру представлено виставу «Пастушка і Сажотрус», казку-гру «A Mouse And The Pink Ribbon або Мишка та рожева стрічка».

 Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича

11 лютого відбувся концерт академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» «Сонячне коло».

14 лютого проведено концерт симфонічного оркестру «Кохання і пристрасть» за участю диригента на солістів Київського Національного академічного театру оперети.

Вінницький фаховий коледж мистецтв ім. М. Д. Леонтовича

10-15 лютого проведено обласний конкурс «Музичні мрії» виконавської майстерності серед учнів мистецьких шкіл.

15 лютого відбулась виставка-спогад «Відлуння афганських гір» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Упродовж тижня проведено виховні години «Вербування українських підлітків спецслужбами рф», інформаційну годину «Горнусь до тебе, Україно» (до Дня єднання України), зустріч з ректоркою ОНМА ім. А.В. Нежданової Хіль О.М., виставку - настрій «Свято закоханих сердець» (до Дня святого Валентина).

Тульчинський фаховий коледж культури      

13 лютого представлено постановку «Смачні історії» (м. Ладижин).

14 лютого відбулась презентація книги Стасі Клюфас «Подих мандрів».

Упродовж тижня проведено виховні години «Під знаком Купідона», «Сузір’я симпатій» (до Дня Святого Валентина), «В єдності – сила» (до Дня єднання), «Їх подвиг залишиться у серцях нащадків» (до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав), майстер-клас «Бубнівська кераміка – мистецтво глини та традиції», вітання «Подаруй часточку любові» до Дня закоханих.

Вінницький обласний навчально-методичний центр галузі культури, мистецтв та туризму

11 лютого завершилось навчання з підвищення кваліфікації групи слухачів бібліотечних працівників відповідальних за краєзнавчу роботу в кількості 9 осіб.

11 лютого розпочалось навчання з підвищення кваліфікації групи слухачів викладачів класу фортепіано, концертмейстерів-піаністів мистецьких шкіл області.

 ГРОМАДИ

Моніторинг діяльності клубних закладів області

13 лютого проведено підсумкову нараду працівників галузі культури (КЗ «Липовецький міський будинок культури Липовецької міської ради»).

14 лютого відбувся тематичний захід «Згадай Афганістан, синів полеглих України» до дня виведення військ з Афганістану (КУ «Центр культури та дозвілля» Джуринської сільської ради).

Упродовж тижня проведено майстер-клас з виготовлення листівок-валентинок до дня святого Валентина (КЗ «Центр культури, дозвілля та спорту Городківської сільської ради»), інформаційну годину «Не пали своїх! «Спали» ворога!» (КЗ «Центр культури і дозвілля Агрономічної сільської ради»), благодійний захід «Хто кращий» (КЗ «Теплицької селищної ради «Центр культури і дозвілля Тепличчини») та благодійну акцію «Повертайся живим» ВГ «Разом ми сила» (КЗ «Липовецький міський будинок культури Липовецької міської ради»).

 Моніторинг діяльності музейних закладів області

13 лютого відбулося відкриття виставок «Не мовчи» репортажних плівкових фото, «Артефакти незламності» військових артефактів та здійснено перегляд документальну фільму «Херувими» (Шаргородський музей образотворчого мистецтва).

За звітний період створено 8 нових виставок: «Горнусь до тебе, Україно!», «Афганістан – уламки пам’яті» (Погребищенський краєзнавчий музей ім. Н. Присяжнюк), «Афганістан болить в моїй душі», «Вогненними дорогами чужих країн» (історичний музей ім. В. Порика, с. Порик Хмільницького району), «Гіркої пам’яті ковток» (Оратівський краєзнавчий музей), «Світлини та особисті речі героїв-жмеринчан періоду ІІ світової війни» (міський історичний музей  м. Жмеринка), виставка деревообробних інструментів ХХ ст. «Інструменти часу» (історико-краєзнавчий музей Поділля, м. Могилів-Подільський).

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці з дня створення музею ветеранів війни в Афганістані представлено відеосюжет з оглядом музейної експозиції, взято участь у мітингу, покладанні квітів до меморіальної стели загиблим у Афганістані та до пам’ятного знаку воїнам-афганцям (м. Гайсин).

Проведено тематичний семінар з писанкарства «З вірою в ПЕРЕМОГУ!» та майстер-клас з ткацтва (Ямпільський музей образотворчого мистецтва).

 Моніторинг діяльності бібліотек області

До дня закоханих проведено низку соціокультурних заходів: виставку «Неймовірні історії кохання» (Гайсинська центральна бібліотека), виставку-настрій «Книжкова симфонія кохання» (Ямпільська міська публічна бібліотека), засідання клубу «Творчі долоньки та майстер-клас з виготовлення Валентинок (Мурафська бібліотека-філія), майстер-клас «З любов'ю в серці» з виготовлення Валентинок для наших захисників (Іллінецька міська бібліотека), виставку-натхнення «Хвилюючий світ Любові» (Барська публічна бібліотека).

До Дня безпечного Інтернету проведено заходи: бібліо-квест «Золоті правила безпечного Інтернету» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради), виставку-пораду «Безпечна подорож до країни Інтернету» (Центральна бібліотека м. Ладижин), годину спілкування «Безпечні мандри Інтернет-просторами» (Немирівська публічна бібліотека), інформаційну годину «Інтернет: можливості та небезпеки» (КЗ «Брацлавська публічна бібліотека»), відео презентацію «ІНТЕРНЕТ – безпечне спілкування» (Хрінівська бібліотека-філії Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки).

Упродовж тижня в бібліотеках області пров

едено культурно-мистецькі та просвітницькі заходи: акцію «Подаруй бібліотеці сучасну книгу» до Міжнародного дня дарування книг (Ямпільська міська публічна бібліотека); вечір-пам’яті «Ці вірші не написані – прожиті» до 65-річчя від дня народження поета-земляка Віктора Дячка (Ямпільська міська публічна бібліотека); виставку-ім’я «Дивосвіт Марії Руденко» присвячена 110-й річниці від дня народження педагога, фольклористки, етнографа, майстрині декоративно-прикладного мистецтва (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»); виставку-портрет «Літописець козацької доби» з нагоди 365-річчя від дня народження українського літописця Самійла Величка (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради); виставку-досьє «Літописець часу» (Гнатківська сільська бібліотека філія); бібліотечну виставку «Нові книги» (Демівська бібліотека-філії КЗ «Публічна бібліотека» Ольгопільської сільської ради); цикл інформаційних онлайн-серій «Українські народні обереги-символи і знаки» (Гайсинська центральна бібліотека); онлайн фото-конкурс «З любов’ю до квітів»

в рамках клубу «Квіткова феєрія» (Мурованокуриловецька селищна бібліотека); засідання мовного клубу «Мова єднає» (КЗ «Дашівська публічна бібліотека імені Йосипа Позичанюка») та засіданні хобі-клубу «Світ дитячих фантазій», майстер-клас «Паперові цікавинки» (Василівська бібліотека Ладижинської ТГ); методичний день «Діяльність та організація роботи публічних бібліотек громади в сучасних умовах: інформуємо, радимо, плануємо» (Козятинська публічна бібліотека); інформаційний день «Публічні бібліотеки: впровадження нових реалій в умовах воєнного стану» (КЗ «Публічна бібліотека» Літинської селищної ради).

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я, ініційованої Першою леді України, «ТИ ЯК?» відбулося заняття «Арт-терапія через алмазну мозаїку: знайти спокій у творчості» спільно з практичним психологом КЗ «Центру надання соціальних послуг» Аліною Лебідь (КЗ «Публічна бібліотека Якушинецької сільської ради»).

Моніторинг надання бібліотечних послуг бібліотеками області за звітний період здійснювався на основі висвітлення їх діяльності у соціальній мережі «Фейсбук».