24 червня відбувся V обласний фестиваль народної творчості ім. Кості Широцького «Кроковеє колесо» у м.Тульчин.
24 червня проведено у м. Калинівка обласний фестиваль сучасної популярної музики «Музика літа». Учасниками заходу стали 23 колективи сучасної популярної музики.
25 червня відбулося урочисте вручення дипломів випускникам Вінницького фахового коледжу мистецтв ім. М.Д. Леонтовича.
26 червня у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Отамановського проведено круглий стіл «Конституція – правовий фундамент забезпечення стабільності держави» до Дня Конституції України.
27 червня відбулося урочисте вручення дипломів випускникам Тульчинського фахового коледжу культури.
28 червня проведено покладання квітів до Пам'ятного знаку Небесній Сотні та загиблим Героям російсько-української війни на площі Шевченка до Дня Конституції України за участі керівництва області, міста, військовослужбовців, жителів та гостей міста.
Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського
Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: інформаційно-просвітницькі заходи для дітей літнього табору «Особливе літо» (діти з ООП) спільно з Сімейним центром «KIDS TIME» у межах роботи дитячого простору «Пізнайко», виїзну культурно-мистецьку акцію «У центрі Всесвіту – дитина», тренінги для педагогічних працівників «Графічний дизайн. Платформа Canva» у співпраці з Вінницьким державним центром естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів, майстер-клас «А у садах гортензія цвіте…» у межах роботи студії творчості «Усе підвладно руці майстра», інформаційну зустріч «Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР): симптоми, методи лікування, самодопомога» у межах реалізації проєкту «Ментальне здоров’я» спільно з незалежною міжнародною медичною гуманітарною організацією «Лікарі без кордонів» (Médecins Sans Frontières), засідання розмовного клубу «Українське слово» на тему: «Краса діалектів нашого краю», вечір поезії і пісні за участю бібліохору клубу «Зустріч» (до Дня Конституції України).
Для користувачів бібліотеки організовано: клуб з особистісного розвитку «Відродження», гурток вивчення англійської мови «Easy English» для людей старшого віку, клуб спілкування англійською мовою з волонтерами, гурток вивчення англійської мови «Start2Talk» для ВПО, онлайн клуб спілкування англійською мовою з волонтером, клуб вихідного дня, гурток з оздоровчих практик «Активне довголіття», годину дозвілля «Бібліоспіви».
Упродовж тижня діяли книжкові виставки: «Ефективність зрошуваного землеробства», «Організація роботи та прийняття рішень у НАТО», «Останній політ «маленького принца» (до 125-річчя від дня народження французького прозаїка Антуана де Сент-Екзюпері), «Конституція України: шлях до демократії і прав людини», виставка-дата «Оберіг державності та демократії»
Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва ім. І. Франка
27 червня відбулися майстер-клас з виготовлення підкови-оберегу «Україна» для учасників пришкільного літнього табору приватного ліцею «Артинов» та онлайн-інформування до Дня Конституції України.
Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: розважальні ігри «Подорож у світ цікавого» для учасників пришкільного літнього табору ліцею № 2, «У світ незабутніх пригод» для вихованців пришкільного літнього табору ліцею №7, «Хто знає більше?» для табірців ліцею № 11; екологічну гру «Зелена планета чекає порятунку» для учасників пришкільного літнього табору приватного ліцею «Артинов»; літературну подорож «Книга збирає друзів» для учасників пришкільного табору ліцею № 1.
В рубриці #foreign_literature_vinobu увазі користувачів запропоновано книги «Польська мова для малюків від 2 до 5 років» та рубриці #newspapers_вобю - знайомимо з науково-популярним журналом «Наша спадщина».
Вінницький обласний краєзнавчий музей
У музеї триває робота виставок «України щит», «Військові будні», «Жива. Малюю серцем».
23 червня-06 липня на базі музею організовано проведення археологічної та музейної практики для студентів спеціальності 032 Історія та археологія Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.
З 25 червня експоновано міні-виставку квіткового натюрморту художниці Ірини Кравченко.
26 червня відбулося відкриття виставки «В’язень Вінницької тюрми Юрій Горліс-Горський - поборник Незалежності» (до Дня Конституції України»).
28 червня відбувся майстер-клас з виготовлення народної іграшки у рамках програми «Заходи вихідного дня».
Оновлено мартиролог загиблих захисників у російсько-українській війні.
Вінницький обласний художній музей
23-27 червня організовано та проведено 6 мистецько-освітніх програм «Гра в музей» (екскурсії змінними музейними експозиціями та майстер-класи з виготовлення глиняної іграшки) для учнів молодших класів КЗ «Вінницький ліцей №35».
23-27 червня проведено виробничу практику студентів 3-го курсу ДПТНЗ «ВМВПУ» спеціальністю «фотороботи».
27 червня відбулася освітня програма-вікторина «Я - українець!» до Дня Конституції України (онлайн).
Державний історико-культурний заповідник «Буша»
Впродовж тижня працювали 6 виставок: «Килим долі», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля», «Світ очима митця», «Трофеї незламних», «Конституція України – погляд у майбутнє».
Вінницький обласний центр народної творчості
23-27 червня проведено екскурсії для дітей шкільних таборів м. Вінниці (огляд експозиції персональної виставки «Подільська глиняна пластика» Михайла Діденка).
25 червня. відбувся майстер-клас з гончарного мистецтва за участю Михайла Діденка у Вінницькій обласній станції юних натуралістів.
25-26 червня проведено семінари для керівників вокально-хорових колективів клубних закладів Якушинецької територіальної громади та для керівників театральних колективів на базі КЗ «Будинок культури Хмільницької міської ради».
23-27 червня підготовлено та розміщено в соціальних мережах відео та фотосюжети: персональної виставки «Пластика глиняних виробів» Михайла Діденка та із циклу «Подільська спадщина» (персональної виставки декоративного розпису Сергія Бугая).
Вінницький обласний центр культури «Щедрик»
26 червня організовано та проведено урочистості до Дня кримськотатарського прапора.
28 червня відбулися урочистості з нагоди вручення державних нагород до Дня Конституції України.
30 червня працівниками ВОЦК «Щедрик» - членами УТОС взято участь у вїзному заході з музично-пізнавальною програмою «Ось і літо» для працівників ПОГ «Вiнницьке УВП УТОС» на базі зеленої садиби «Катерина», с. Ільківка.
Вінницький обласний академічний український музично-драматичний театр ім. М. К. Садовського
Проведено 9 вистав у Німеччині: «KVITKA», «Квітка з чарівної рукавички».
Вінницький академічний обласний театр ляльок
28 червня на стаціонарний сцені театру глядачі переглянули виставу «Курочка Ряба».
29 червня відбувся показ вистави «Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат».
Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича
23 червня відбувся концерт ансамблю солістів «Експромт» для випускників Вінницького ліцею №5 «Рок звучання українських легенд».
Упродовж тижня проведено концерти академічного симфонічного оркестру «Симфошоу. хіти з екранів» (м. Житомир), академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» з концертною програмою «Подільська рапсодія» у звітному концерті фольклорної студії «Рута-М’ята», академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» з концертною програмою «Подільська рапсодія» у звітному концерті ансамблю «Браво», благодійний концерт ансамблю солістів «Експромт» з нагоди відзначення Дня конституції України для мешканців та гостей міста Вінниці, академічного камерного оркестру «Арката» Хіти минулих століть для випускників Вінницького ліцею №29, №30, №35, №2, академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» «Подільська рапсодія» для випускників Вінницького ліцею №3.
Вінницький фаховий коледж мистецтв ім. М. Д. Леонтовича
26 червня здійснено перегляд презентації «Вибір є завжди у кожного з нас. Життя без алкоголю, наркотиків та тютюну!» до Міжнародного Дня боротьби із зловживанням наркотиків.
27 червня відбувся експрес-огляд «День молоді – свято тих, хто змінює світ» до Дня молоді.
27 червня проведено інформаційну подорож до правових знань «Конституція-головний підручник життя» до Дня Конституції України.
Тульчинський фаховий коледж культури
22 червня проведено медіапроєкт «Минуле живе поки ми пам'ятаємо» до Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні.
Вінницький обласний навчально-методичний центр галузі культури, мистецтв та туризму
23 червня завершилось навчання з підвищення кваліфікації групи слухачів керівників аматорських фольклорно-етнографічних колективів.
ГРОМАДИ
Моніторинг діяльності клубних закладів області
23 червня проведено ряд заходів національно-патріотичного та культурно-просвітницького спрямування з нагоди відзначення 634-ї річниці від Дня заснування Літина (КЗ «Центр культури і дозвілля» Літинської селищної ради).
25 червня відбувся захід пам'яті героїв «День Конституції: пам'ятаємо, боремось, живемо!» (КЗ «Центр культури і дозвілля» Самгородської сільської ради).
Упродовж тижня в клубних закладах області проведено: олімпійський день в Агрономічній громаді (КЗ «Центр культури і дозвілля Агрономічної сільської ради»); майстер-класи з плетіння купальських вінків (КЗ «Центр розвитку культури і дозвілля» Стрижавської ТГ) та (КУ «Центр культури і дозвілля» Томашпільської селищної ради); цикл благодійних концертів «Мистецький фронт Шаргородщини на шляху до Перемоги» (КО «Шаргородський Центр культури і дозвілля»); благодійну акцію «Хай же вільна Україна завжди буде мужня, сильна» (КЗ Теплицька селищна рада «Центр культури і дозвілля Тепличчини»); благодійний захід на підтримку ЗСУ «Воля - в пісні, перемога - в єдності!» («КЗ Центр культури і дозвілля Лука-Мелешківської сільської ради).
Моніторинг діяльності музейних закладів області
За звітний період створено 12 виставок: «Нас пам’ять кличе у роки війни» до Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні (історико-краєзнавчий музей Поділля, м. Могилів-Подільський), «Шлях Української Конституції» та «Краса і велич символів держави» до дня Конституції (краєзнавчий музей ім. У. Кармалюка, селище Літин, Вінницький р-н), «Конституція України оберіг нашої держави» (народний музей історії села Баланівка, Гайсинський р-н), «Конституція – фундамент суверенітету» (краєзнавчий музей с. Ольгопіль, Гайсинський р-н), «28 червня – День Конституції України» (Погребищенський краєзнавчий музей ім. Н. А. Присяжнюк, Вінницький р-н), «Конституція – головний правовий документ України» (Оратівський краєзнавчий музей, Вінницький р-н), «Конституція України – правова основа держави» до 29-ї річниці прийняття Конституції України (Барський історичний музей, Жмеринський р-н), виставку декоративно-прикладного мистецтва (Тульчинський краєзнавчий музей, Тульчинський р-н), «Полиновий рай» М. Сватули (Ямпільський музей образотворчого мистецтва), виставки художніх робіт випускників дитячої музичної школи «Барви моїх мрій» та дитячих робіт «Квіткове натхнення» з барельєфу від Арт-студії Марини Гребець (міський історичний музей м. Жмеринка, Жмеринський р-н).
Упродовж тижня в музеях Вінниччини проведено заходи: засідання круглого столу «Кость Широцький – науковець, просвітник, педагог» (Тульчинський краєзнавчий музей, Тульчинський р-н); літературно-музичний захід «Цінуймо рідних, цінуймо життя» та презентація книги Любові Харченко (літературний музей ім. В. О. Забаштанського, селище Браїлів, Жмеринський р-н); мистецьку акцію «Від народних традицій до перемоги» до свята Івана Купала (Мурованокуриловецький краєзнавчий музей ім. Федора Коновалюка, Могилів-Подільський р-н); захід до Дня Конституції (історичний музей м. Хмільник, Хмільницький р-н); тренінг з ментального здоров’я «Як не розсипатися під час війни» (народний музей культури села та галереї Прокопа Колісника, с. Поташня, Гайсинський р-н); благодійно-мистецький захід «Тобі, мій воїне, і слава і повага» на підтримку ЗСУ до Дня святих Петра і Павла (музей Хліба с. Білопілля, Хмільницький р-н); мітинги пам’яті героїв війни О. Мазура та І. Андріяша (краєзнавчий музей с. Ольгопіль, Гайсинський р-н).
Моніторинг діяльності
бібліотек області
До Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні у бібліотеках області відбулися бібліотечні виставки: «Доторкнутися серцем до подвигу» (Немирівська головна публічна бібліотека), «На теренах пам’яті» (КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради») та (Гайсинська центральна бібліотека), «Завжди пам’ятаємо!» та «Це наш біль, це наша пам'ять» (Бершадська публічна бібліотека), «Ми пам'ятаємо Героїв» (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради), «Навіки в пам’яті герої незабутні» (Барська публічна бібліотека), «Світанок у вогні» (КЗ Публічна бібліотека Жмеринської міської ТГ), «А пам'ять не згасла, пам'ять нетлінна» (Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради), «Пам'ять про подвиг» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради), «Ми пам‘ятаємо. Той біль із часом не минає» (Публічна бібліотека Іванівської сільської ради), «Щоб ніколи світанки не здригалися від слова війна» (КЗ «Публічна бібліотека» Калинівської міської ради), «В книжках про війну ми читаємо…» та година історичної пам’яті «Є пам’ять, якій не буде забуття» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека».
З нагоди свята Івана Купала проведено ряд заходів: майстер-класи «Таємниці купальського вінка» та етно-хвилинку «Магічне свято Івана Купала» (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»), виготовлення квітки папороті, плетіння віночка та бібліотечну виставку «Свято Івана Купала: походження, традиції та вірування» (КЗ «Публічна бібліотека Якушинецької сільської ради»); бібліотечні виставки: «Ой на Івана, та й на Купала» (КЗ «Публічна бібліотека Оратівської селищної ради») та (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради), «На Купала, нічка мала» (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради), «Жива вода Купальської ночі» (КЗ Теплицька селищна рада «Центр культурних послуг»), «Наші звичаї та традиції свята Івана Купала» (Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради), «Дива купальської ночі» (КЗ «Студенянська публічна бібліотека»), «Івана Купала» (КЗ «Публічна бібліотека» Калинівської міської ради), «Свято природи, вогню та води» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»); етнографічний перегляд літератури «Диво купальської ночі» (КЗ «Тростянецька СПБ»); народознавчу годину «Купальська ніч запалює вогні» (Іллінецька міська бібліотека для дітей-філії Іллінецької ММБ); етно-подорож «Традиції святкування Івана Купала» та бібліотечну виставку «Шануймо традиції нашого народу» (КЗ «Мурованокуриловецька селищна публічна бібліотека»).
До Дня прапора кримськотатарського народу відбулися бібліотечні виставки «З Днем кримськотатарського прапора» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради) та «Два прапори – єдина країна» (Гайсинська центральна бібліотека).
До Дня Конституції України відбулися культурно-освітні заходи: засідання жіночого клубу «Горлиця» та презентація бібліотечної виставки-календар «Конституція – спільний крок до майбутнього» (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»); правова година «Україна – це держава. Незалежна, правова» (Бершадська публічна бібліотека); вулична акція «Що ви знаєте про Конституцію України» (Публічна бібліотека КЗ Теплицької селищної ради «Центр культурних послуг»); бібліотечні виставки «Конституція – інститут прав життя» (Гайсинська центральна бібліотека), «День Конституції» (КЗ «Публічна бібліотека» Чечельницької селищної ради), «Конституція України: історія правотворення» та «Любов до України крізь сповідь сторінок» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»).
Упродовж тижня в бібліотеках області проведено культурно-мистецькі та просвітницькі заходи: круглий стіл «Кость Широцький – мистецтвознавець, фольклорист, краєзнавець Поділля» (Молодіжний центр Публічної бібліотеки Тульчинської міської ради); семінар-тренінг «Бібліотеки на захисті ментального здоров'я громади» в межах циклу заходів «Ментальне здоров'я та бібліотеки громади» (КЗ «Тростянецька селищна публічна бібліотека»); тренінг «Навчання використання відеозв’язку Telegram та Viber» (Інтернет-центр КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»); індивідуальне заняття «Персональна кібергігієна» (Публічна бібліотека КЗ Теплицької селищної ради «Центр культурних послуг»); «Чарівні восьминіжки» (публічна бібліотека Вороновицької селищної ради); заняття хобі-клубу «Світ дитячих фантазій» та майстер-клас «Український віночок власними руками» (Василівська бібліотека Ладижинської ТГ); бібліотечні виставки «В бук-салон наш завітай, нову книгу прочитай» та «За звичаєм давнім» (Заозерненська бібліотека Ладижинської ТГ), благодійну акцію на підтримку земляка Я. Ганая «У звичаях народу говорить душа» (публічна бібліотека КЗ Теплицької селищної ради «Центр культурних послуг»); перегляд історичного фільму «Століття Якова» (Публічна бібліотека КЗ Теплицької селищної ради «Центр культурних послуг»); творчу майстерню «Пластилінова фантазія» (Ладижинська центральна бібліотека); засідання творчої майстерні «Голубка» (Центр активності громадян КЗ «Тростянецька СПБ»); засідання клубів «Говорімо українською» (Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради) та «Орнамент» (Публічна бібліотека Тульчинської міської ради); книжкову виставку «Звабливе розмаїття літнього читання» у межах проєкту «Бібліотека під відкритим небом» (Бершадська публічна бібліотека); презентація - вишуканий вишиваний світ Аліни Дяченко у загальнобібліотечному проєкті «Візерунки» (Кидрасівська філія Бершадської публічної бібліотеки).
КЗ Публічна бібліотека Жмеринської міської ТГ здобула перемогу з проєктом «БібліоНейроСтарт – територія розвитку та відпочинку дітей» в конкурсі соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» організованому благодійним фондом «МХП – Громаді».
Моніторинг надання бібліотечних послуг бібліотеками області за звітний період здійснювався на основі висвітлення їх діяльності у соціальній мережі «Фейсбук».