Коли і як потрібно приймати йод, пояснив  доцент, завідуючий учбовою частиною кафедри ендокринології з курсом післядипломної освіти ВНМУ ім. Пирогова Анатолій Пламарчук. Мета йодної профілактики - блокада йодопоглональної функції щитовидної залози.  Це попереджає розвиток раку щитовидної залози в майбутньому. 

У  зв’язку із введенням воєнного стану на території України та для того, щоб українці могли отримати життєво важливі ліки та послуги під час воєнних дій, Міністерство охорони здоров’я спростило процедуру видачі рецептів на ліки, які можна отримати безоплатно або з незначною доплатою за програмою «Доступні ліки», а також реєстрацію новонароджених.

Сьогодні директорка департаменту охорони здоров'я та реабілітації Ольга Задорожна провела нараду з головними лікарями Вінниччини. 
 
"Ми працюємо в умовах війни. Є чітка логістика надання гуманітарної та медичної допомоги. Закликаю! Перевіряйте усю інформацію,  будьте пильні. Диверсійні групи обстрілюють швидкі медичні допомоги.  Максимальна мобілізація усіх працівників. Хто не задіяний у лікувальному процесі, займіться охороною закладів", - відзначила Ольга Задорожна. 

️Працює обласний штаб гуманітарної допомоги для військових в «книжці» - Хмельницьке шосе, 7. Штаб централізовано забезпечує речове та продовольче забезпечення наших воїнів з Збройних сил України, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та підрозділів Територіальної оброни, які боронять Вінницьку область. 

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Уряд прийняв зміни, які забезпечать безперебійне фінансування медичних закладів в умовах воєнного стану.

До уваги!

Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19 приймає дзвінки та запити щодо критичних потреб:

  • від медичних закладів — у лікарських засобах, виробах медичного призначення, у кисні, бронежилетах для екстреної допомоги чи інших потребах для термінового реагування;
  • від громадян — щодо проблемних питань із забезпеченням інсулінами чи іншими лікарськими засобами в аптечних закладах.

 Медики за будь-яких обставин і ситуацій мають працювати чітко та злагоджено. Саме від лікарів, сестричок та санітарочок залежить здоров’я населення. Дії керівників закладів та усього медичного персоналу у надзвичайних ситуаціях мають бути злагоджені і відпрацьований чіткий алгоритм поведінки. Про це сьогодні говорили спільно із представниками департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами. 

 Сьогодні говорили з власниками медичних закладів, керівниками закладів охорони здоров’я Вінницької, Житомирської, Київської областей та міста Києва про те, як медичні заклади мають співпрацювати з керівниками територіальних громад. Зустріч організувала НСЗУ спільно із партнерами.

У Міністерстві охорони здоров’я України розподілили ліки, які централізовано закупили за державні кошти. «Молнупіравір» — це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду. Так він запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби.

 У другий понеділок лютого відзначається Міжнародний день боротьби з епілепсією. 

Епілепсія – це хронічне захворювання центральної нервової системи, котре характеризується періодичними судомними нападами. Сучасна медицина трактує це як часті чи поодинокі напади конвульсій, які виникають спонтанно.

Сторінка 1 із 142

Директор департаменту

 

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: [email protected]