У рамках реалізації Стратегії ветеранської політики до 2030 року та флагманського проєкту «Безбар’єрні автошколи», що впроваджується Міністерством внутрішніх справ України у межах Національної стратегії безбар’єрності, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською, ветерани та ветеранки з інвалідністю мають можливість пройти навчання з керування спеціалізованими транспортними засобами. Вартість навчання компенсується за рахунок коштів Міністерства у справах ветеранів України.
Хто може скористатися
- ветерани та ветеранки війни
- члени їхніх сімей
- члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України
Та мають з інвалідність (незалежно від причин її отримання), які мають медичні показання до керування транспортними засобами.
Перелік установ, що надають відповідні освітні послуги:
За інформацією Міністерства внутрішніх справ України, на території держави функціонує 16 спеціалізованих автошкіл у 14 регіонах, з яких 7 — на базі освітніх установ системи МВС.
Порядок подання заяви:
Щоб пройти безкоштовне навчання, потрібно звернутися до місцевого підрозділу з питань ветеранської політики (наприклад, районна адміністрація) за місцем реєстрованого, або фактичного проживання (перебування). Заяву можна подати як у паперовій, так і в електронній формі.
До заяви додаються такі документи:
- копія паспорта громадянина України;
- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (або відмітка про відмову від його отримання у паспорті);
- копія індивідуальної програми реабілітації;
- копія документа, що підтверджує відповідний статус особи;
- копія свідоцтва про шлюб або свідоцтва про народження дитини (для членів сімей);
- медична довідка щодо придатності до керування транспортними засобами.
Після розгляду поданої заяви відповідний підрозділ з питань ветеранської політики укладає тристоронній договір між заявником, автошколою та Міністерством у справах ветеранів України. Вартість навчання компенсується повністю.
Детальна інформація про проєкт та умови навчання доступна за посиланням.