Сьогодні заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець провів робочу зустріч з спеціалістом з питань політики міжнародних кліматичних ініціатив Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини (BMWK) Бенедиктом Ібеле.

У обговоренні також взяли участь представники проєктів з енергоефективності й збереження довкілля, які реалізуються Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) в Україні. Зокрема, керівник проекту «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ S2I в Україні» Айке Мейєр, директорка проєкту «Відновлювальні джерела енергії для стійкої України» (R2U)» Еліз Віж’є, к.т.н., координатор проєкту «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України» Андрій Гунько та зовнішня консультантка проєкту «Відновлювальні джерела енергії для стійкої України» (R2U)» Карі Одерманн.

Під час зустрічі учасники обговорили можливості посилення співпраці у сфері енергетичної безпеки та сталого розвитку.

Заступник Начальника Вінницької ОВА Андрій Кавунець подякував за стабільну багаторічну співпрацю, всебічну підтримку й допомогу, яку німецький уряд надає для відновлення та забезпечення добробуту постраждалого населення України і Вінницької області зокрема.

Андрій Кавунець проінформував присутніх про актуальну ситуацію в енергетичній сфері регіону.

«На жаль, вже третій рік триває повномасштабна війна… Ворог цілеспрямовано прагне знищити нашу енергетичну систему, продовжує здійснювати енергетичний терор. Внаслідок ворожих атак енергооб’єкти Вінниччини теж зазнали пошкоджень. Тому наразі є потреба перегляду чинного підходу до розбудови енергосистеми. Передусім – в частині посилення її стійкості та гнучкості, у тому числі шляхом розвитку розподілених генеруючих потужностей». – акцентував посадовець.

Крім цього, заступник Начальника ОВА зазначив, що в липні 2024 року Кабінет Міністрів схвалив Стратегію розвитку розподіленої генерації на період до 2035 року.

В контексті розмови йшлося й про «зелену» реконструкцію будівель в рамках цілей енергоефективності та декарбонізації.

У січні цього року у Вінниці відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності за сприяння Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

«Його ключова мета  – заохочення, інформування і практична підтримка провідної ролі громад у зміцненні енергонезалежності та низьковуглецевому розвитку держави. Впроваджуючи європейські стандарти можна реально зменшити витрати. Однак, рівень спроможності громад, особливо невеликих, не дозволяє системно впроваджувати сучасні рішення. Нам потрібна підтримка міжнародного експертного середовища задля того, щоб проводити енергоаудити, допомагати нашим громадам розробляти плани сталого енергетичного розвитку». – зауважив Андрій Кавунець.

На Вінниччині за підтримки французької організації Acted вже проводиться навчання з енергоменеджменту. Тренінгова програма включає короткострокові та дводенні семінари, багатомодульні тривалі тренінги експертного рівня.

«У нас є відповідний науковий потенціал, тому ми зацікавлені у подальшому розвитку в цьому напрямку. Вінниччина готова до всебічної співпраці та надасть максимум необхідної інформації». – запевнив заступник Начальника ОВА.

Зазначимо, що зустріч відбулася в рамках діяльності Регіонального офісу міжнародного співробітництва.