Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
“Дослідження Манчестерського університету щодо впливу середовища на ефективність навчання показало, що якість повітря, температура та освітлення на 50% підвищують продуктивність роботи учнів і вчителів. Тому одним із найголовніших принципів Нового Освітнього Простору (НОП) є енергоефективність — впровадження сучасних рішень, технологій та матеріалів для утеплення класів та інших приміщень навчальних закладів”, — сказав він.
Парцхаладзе підкреслив, що з 1 вересня в дію вступили оновлені державні будівельні норми щодо проектування шкіл (ДБН В.2.2-3:2018 “Будинки і споруди. Заклади освіти”), які, зокрема, передбачають проведення обов’язкової енергомодернізації будівель при їх будівництві або реконструкції. “Тепло і комфорт у школах — одна з найголовніших умов. У нових ДБН щодо шкіл прописано європейські вимоги до енергоефективності та використання сучасних енергозберігаючих заходів, які впроваджені у багатьох країнах Європи та світу. Тепер ми це обов’язково робимо і в наших школах. Також працюємо над тим, щоб в кожному класі була проведена вентиляція, встановлений рекуператор, щоб в класі завжди було свіже повітря. Це теж важливо”, — відмітив заступник міністра.
Завдяки таким змінам:
- температура у класах стане комфортною. Адже сьогодні у багатьох школах температура у класах взимку не перевищує 16 градусів.
- на 20-30% підвищиться економія коштів на енергоресурси;
- мінімум на 20% збільшиться строк експлуатації таких будівель. Якщо сьогодні приблизний строк експлуатації складає 100 років, то відповідні заходи з енергомодернізації продовжують їм життя ще на 20-25 років.
Норми ДБН розповсюджуються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої та післядипломної освіти, а також навчальних комплексів.
Нагадаємо, вже майже 300 шкіл та дитячих садків в Україні впроваджують принципи Нового Освітнього Простору: енергоефективність, сучасне обладнання, мотивуючий простір, безбар’єрність.