У четвер, 21 листопада, у місті Брюссель, Бельгія, розпочалась двостороння зустріч України та Європейської Комісії в межах скринінгу законодавства за переговорним Розділом 3 «Свобода підприємництва і надання послуг», що відноситься до Кластеру 2 «Внутрішній ринок».
Зустрічі, присвячені питанням свободи підприємництва та надання послуг, триватимуть два дні. Право ЄС у цій сфері спрямоване на забезпечення рівних прав громадян та юридичних осіб ЄС щодо надання послуг, взаємного визнання професійних контрактів, кваліфікацій та регулювання надання поштових сервісів.
Відкриваючи засідання, Головна переговірниця, Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерка юстиції Ольга Стефанішина відзначила, що приведення законодавства України у відповідність до законодавства ЄС у сфері, присвяченій питанням свободи підприємництва та надання послуг, є не просто юридичним зобов’язанням в межах процесу вступу до ЄС, а трансформаційним кроком, який відкриє численні можливості для економіки України та її громадян.
«Процес гармонізації відкриє українським підприємствам доступ до величезного ринку ЄС на рівних умовах, що дозволить бізнесу посилити свою присутність по всій Європі. Він прискорить перехід України до сучасної, ринково орієнтованої економіки, допомагаючи перебудувати ключові сектори та створюючи можливості для відновлення та зростання», – сказала вона.
«Ми презентували нашим партнерам з Європейської Комісії оцінку стану наближеності українського законодавства до права ЄС за третім переговорним розділом — «Свобода підприємництва і надання послуг». Це результат ґрунтовної роботи аналізу стану відповідності українського регулювання щодо забезпечення рівних прав громадян і юридичних осіб ЄС у сфері надання послуг, взаємного визнання професійних кваліфікацій і регулювання поштових сервісів. Зараз працюємо над реальними кроками інтеграції в єдине з європейським правове поле українського бізнесу та відкриттям нашого ринку для бізнесу країн ЄС. Це закладає основу для подальшої роботи над наближенням до європейського законодавства», — зазначив Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.
Так, під час двосторонньої скринінгової сесії у четвер, українська делегація представляє презентації за такими напрямками, як імплементація Директиви ЄС про послуги на внутрішньому ринку; поштові послуги; доставка посилок до ЄС.
Зокрема, українські фахівці на основі проведеного внутрішнього аналізу відзначають, що законодавство України вже містить значну кількість рамкових та профільних законів, а також підзаконних актів, що підпадають під сферу дії Директиви. У презентаціях, присвячених поштовим послугам та доставці посилок, Делегація презентуватиме поточний стан та ступінь узгодженості національного законодавства з актами права ЄС у цій сфері, стан інституційної бази, здобутки та виклики, а також майбутні плани щодо наближення до стандартів ЄС.
Участь від України у форматі офлайн та онлайн беруть представники Міністерства економіки, Міністерства юстиції, Міністерства цифрової трансформації, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України, зокрема Олексій Соболєв, Перший заступник Міністра економіки України та Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки України та інші.
Довідково
Скринінг – це офіційна процедура, під час якої Європейська Комісія спільно з країною-кандидатом на членство в ЄС аналізують відповідність національного законодавства країни-кандидата відповідному acquis ЄС (праву ЄС). Скринінг відбувається за 33 переговорними главами, які згруповані за 6-ма кластерами (тематичними блоками) відповідно до переглянутої у 2020 році методології розширення ЄС.