Україна та ЄС продовжують проводити двосторонні зустрічі у межах офіційного скринінгу відповідності українського законодавства відповідно до права ЄС. Так, сьогодні в Брюсселі, Бельгія, українська сторона та представники Європейської Комісії провели двосторонню зустріч щодо відповідності українського законодавства праву ЄС за Розділом 6 «Корпоративне право», який є завершальною частиною Кластеру 2 «Внутрішній ринок».
Зі вступним словом онлайн виступила голова Делегації, Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції-Міністр юстиції Ольга Стефанішина.
«Протягом останніх 5 місяців разом ми тісно працювали з Єврокомісією та провели низку плідних та змістовних дискусій в межах Кластеру 2 «Внутрішній ринок». Сьогодні завершуємо цей блок розділом щодо корпоративного права. Ця сфера є основоположною, адже регулює ведення бізнесу, впливає на стабільність економіки, інвестиції, залучення та розвиток конкурентного середовища. В українській правовій системі це – міжінституційна політика, водночас ми поставили перед собою амбітні цілі щодо прискореної імплементації acquis ЄС та маємо всі необхідні передумови для успішного виконання завдань», – наголосила урядовиця.
Ольга Стефанішина зазначила, що Україні вже вдалося досягти значного прогресу у приведенні національного законодавства у відповідність до права ЄС, зокрема, у сфері корпоративного управління, захисту прав акціонерів та фінансової прозорості. Водночас, деякі сфери потребують подальшого доопрацювання, зокрема, вдосконалення механізмів нагляду за діяльністю компаній та адаптації стандартів бухгалтерського обліку та аудиту. В цьому контексті Віце-премʼєр-міністр висловила сподівання на подальшу підтримку з боку ЄС та подякувала за вже надану допомогу.
Українську делегацію у Брюсселі представляли член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України Максим Лібанов, заступник Міністра юстиції Світлана Терещенко, заступник Міністра фінансів Світлана Воробей, представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції СКМУ та інші. Ряд учасників з міністерств та відомств взяли участь онлайн.
Під час сесії українська сторона представила чинне національне законодавство та наступні законодавчі кроки з таких питань, як злиття та поділ публічних акціонерних товариств на внутрішньому ринку; процедури транскордонного злиття, поділу та перетворення товариств з обмеженою відповідальністю; вимоги до формування та капіталу товариств з обмеженою відповідальністю; вимоги до розкриття інформації щодо компаній та філій; використання цифрових інструментів та процесів у корпоративному праві; система взаємозв’язку бізнес-реєстрів (BRIS); правові форми ЄС: Європейське об’єднання економічних інтересів (EEIG) та Європейське Кооперативне Товариство; права акціонерів та корпоративне управління; боротьба з корупцією в корпоративному праві та інші.