Міжнародна фінансова корпорація (IFC), яка входить до Групи Світового банку, розраховує на посилення співпраці з Україною, передусім в приватному секторі та агросфері, яка наразі формує 80% проектного портфелю організації. Відповідні домовленості були озвучені під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з представниками IFC.

Глава Уряду нагадав, що кілька днів тому мав конструктивну зустріч з директорами Світового банку, під час якої була сформована адженда відносин, в тому числі щодо конкретних проектів підтримки реформ та окремих галузей. В цьому контексті, зазначив Прем’єр, консультативна участь IFC, приміром, в адмініструванні Фонду енергоефективності та допомога в управлінні державним «Укргазбанком» - це крок в напрямку продовження багаторічної та успішної співпраці.

«Я радий, що ми націлені об’єднувати зусилля і працювати в одному напрямку», - сказав Володимир Гройсман.

У свою чергу Головний операційний директор корпорації Стефані фон Фрідебург, зазначила, що IFC готова розширювати свою присутність в Україні.

«Ми дуже зацікавлені в розвитку проектів приватного сектору. Розраховуємо на співпрацю в сфері відновлювальної енергетики та в агросекторі. Це надвичайно потенційна сфера», - сказала Стефані фон Фрідебург.

Глава Уряду проінформував співрозмовників про останні інновації Уряду в агросекторі, передусім, щодо підтримки малого фермерства. Сторони дійшли згоди, що розвиток саме цього сегменту агровиробників буде корисним для всіх.

«Також у нас є великий потенціал співпраці в промисловості, передусім в контексті її технологічного оновлення», - сказав Володимир Гройсман і закликав фахівців IFC долучитися до процесу модернізації української економіки та промисловості.

Довідково 

Міжнародна фінансова корпорація об’єднує 184 країни світу, здійснює консультативну допомогу, а також звертається за допомогою до країн-донорів, які окрім консультацій також надають підтримку великим проектам та регіональним програмам. Поточний портфель проектів МФК в Україні становить 695 млн дол. З 2004 року МФК інвестовано в Україну 3,2 млрд дол. США – через 86 проектів. Минулого року обсяг інвестицій від МФК склав 187 млн  дол.

Стратегія МФК в Україні на 2017-2021 фінансові роки полягатиме у створенні сприятливих умов для залучення інвестицій в енергосектор, у підтримці муніципальних проектів, направлених, передусім, на поглиблення енергоефективності, у встановленні відносин партнерства з державними підприємствами заради реконструкції інфраструктури транспорту - автомобільних доріг і портів, у співпраці з фермерами в контексті підвищення їхньої операційної ефективності, впровадженням новітніх технологій і стандартів, а отже й відкриття доступу до нових ринків.