Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко взяв участь у засіданні регіонального штабу із ліквідації заборгованості з виплати зарплати, створеному при головному управлінні юстиції у Вінницькій області. Засідання відбулось сьогодні, 26 червня, під головуванням заступника начальника територіального управління юстиції у Вінницькій області Володимира Коваля.
Звертаючись до учасників засідання, Андрій Гижко зазначив: «Сьогодні питанням погашення заборгованості по заробітній платі приділяється дуже прискіплива увага на рівні Кабінету Міністрів України. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман піднімає це питання дуже жорстко, наголошуючи,що компромісів тут бути не може. Фактично ми говоримо сьогодні про координацію дій усіх органів влади у цьому питанні».
Перший заступник голови облдержадміністрації наголосив на необхідності налагодження чіткої співпраці між штабом, який створено при Головному управлінні юстиції у Вінницькій області і робочою групою із ліквідації заборгованості по виплаті заробітної плати, яка працює на обласному рівні. «Такі робочі групи діють в кожному районі, тож це дасть можливість простіше працювати в тих районах, де є заборгованість по виплаті заробітної плати,- зазначив посадовець.- Якраз протягом останніх кількох тижнів працівники Пенсійного фонду здійснили об’їзд районів, де спільно з керівниками Державної фіскальної служби та податкової інспекції у присутності голів РДА заслуховували боржників та тих, хто допускає нелегальну оплату праці. Необхідною також є співпраця з територіальною державною інспекцією з питань праці, оскільки сьогодні і в них є контролюючі функції».
Андрій Гижко поінформував,що згідно з чинним законодавством, посаду інспектора з оплати праці мають право створити при ОТГ і в містах обласного значення (в т.ч. із правом нарахування штрафних санкцій).
«Сьогодні в області налічується 35 ОТГ та 6 міст обласного значення, тобто ми можемо мати ще 41 інспектора, з правом прийти на підприємство, побачити та облікувати усе майно і запустити процес погашення заборгованості із заробітної плати за рахунок наявної продукції чи майна підприємства»,- наголосив посадовець.
Перший заступник голови ОДА підкреслив, що в першу чергу борг по зарплаті має бути погашений на економічно активних підприємствах( особливо комунальної і державної форми власності). Він також наголосив, що в умовах децентралізації заборгованість по заробітній платі на комунальних підприємствах є нонсенсом, оскільки в місцевих бюджетах є достатньо коштів, необхідних для погашення боргів по заробітній платі. В області на даний момент 700млн грн. коштів сільських рад лежать на депозитах, тож накопичення боргів по зарплатам у комунальних закладах є неприпустимим.
Заступник начальника головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області Марина Єрошенко надала інформацію за результатами роз’яснювальної роботи в районах із підприємствами, які мають заборгованість із виплати зарплат своїм працівникам.
«Нам за досить короткий період вдалося погасити заборгованість понад 1млн 689 тис. грн., в той час коли за І квартал 2018 року усіма виконавчими службами стягнуто лише 465 тис. грн.»,- підкреслила Марина Єрошенко.
В ході обговорення Андрій Гижко вніс пропозиції щодо включення представників державної виконавчої служби до складу робочих груп при райдержадміністраціях, а також про підготовку і підписання меморандуму про оперативний обмін інформацією та взаємодію усіх служб, відповідальних за ліквідацію заборгованості по заробітній платі.
Довідка:
За попередніми статистичними даними станом на 01.06.2018 року, загальна сума боргу із виплати заробітної плати по області становила 17864,2 тис. грн, в тому числі:
- 6480,1 тис. грн (36,3%) - на економічно активних підприємствах;
-10434,7 тис. грн (58,4%) - на підприємствах-банкрутах;
-949,4 тис. грн (5,3%) - на підприємствах, які зупинили господарську діяльність.
У порівняні до попереднього місяця (до 1 травня 2018р.) загальна сума заборгованості збільшилась на 421,5 тис. грн або на 2,4 % (в основному за рахунок збільшення заборгованості на економічно активних підприємствах).