Сьогодні у Вінниці відбулась непересічна подія - здійснено зариблення річки Південний Буг. Біля півострову «Бригантина» до водойми випустили понад 4,5 тонни мальків. Участь у заході взяв голова Держрибагентства Ярослав Бєлов, голова ОДА Валерій Коровій, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, міський голова Сергій Моргунов, ЗМІ.
«На сьогоднішній день Вінницька область є лідером по кількості укладених договорів оренди водних об’єктів та тримає лідерство по кількості вирощеної товарної риби, - зазначив Ярослав Бєлов,- тож такі результати не можуть залишатись непоміченими з боку держави. Надзвичайно приємно,коли обласна влада робить щось важливе для регіону, а держава до цього долучається».
За словами голови Держрибагентства, риба до Вінниці надійшла із рибовідтворювального комплексу, що у Херсонській області. Вартість «живого вантажу» становить приблизно 300 тис. грн. державних коштів.
До річки випустили мальків коропа, щуки, товстолоба та білого амура. Це перше масштабне зариблення річки Південний Буг в межах міста за останні сто років.
Валерій Коровій зазначив :«Ми поставили за мету легалізувати рибний бізнес і спростити чинники, які провокували корупційні дії : розпорядженням голови ОДА умови створили для усіх однакові – на 20 років оренда водних об’єктів зі сплатою 3% податку, оформлення оренди через прозорий офіс Вінницької міської ради. Цей процес набрав настільки потужних обертів, що на сьогоднішній день Вінниччина є лідером по укладанню договорів оренди водних об’єктів. Але головне – ми звели до мінімуму дискусії, які дискредитували політику владних інституцій у цьому напрямку».
Повертаючись до теми розчистки водойм,Валерій Коровій підкреслив, що очистка Південного Бугу – це велика і комплексна робота: «Ми розпочали робити проект по розчищенню притоки Південного Бугу - річки Десенка. Ця робота із залученням земснарядів буде продовжуватися. Маємо відновити баланс аквакультури річки Південний Буг. Товстолоб, якого сьогодні запустили, буде ефективно боротися із водоростями, які створюють негативний фон у водоймі, та має здатність фільтрувати воду, білий амур також добре поїдає водяну рослинність, щука - хижак, який є санітаром водойм. Ми робимо перші кроки щодо очищення, і тут ще є над чим працювати».
Контроль за проведенням робіт із вселення водних біоресурсів та їх збереженням буде здійснювати Вінницький рибоохоронний патруль.
Варто зазначити, що метою зариблення природних водойм рослиноїдними видами риб є знищення синьо-зеленої водорості. Риби-меліоратори допомагають контролювати заростання водойм, розвиток небажаних організмів, а також боротися з цвітінням води.
По завершенню періоду нересту у 2019-му році на річці Південний Буг знову працюватиме земснаряд, який очищує водну артерію від мулу. Крім того, як повідомив журналістам Вінницький міський голова Сергій Моргунов, в наступному році планується придбати для міста ще один земснаряд, вдвічі потужніший, та баржу – для поліпшення ефективності цієї роботи.
Після завершення заходу, його учасники вирушили до обласної державної адміністрації для підписання Меморандуму про співпрацю Вінницької обласної державної адміністрації з Державним агентством рибного господарства України. Метою укладення Меморандуму є спільні дії, спрямовані на розвиток рибного господарства та зміцнення охорони, використання і відтворення водних біоресурсів у Вінницькій області.