Голова облдержадміністрації Владислав Скальський під час брифінгу для представників масмедіа регіону з питань введення в області запобіжних заходів щодо коронавірусу зазначив: стратегія влади в умовах світового розповсюдження коронавірусу – працювати на випередження, щоб мінімізувати наслідки ситуації у світі для України.
«Ми живемо в глобальному світі. В цьому світі станом на сьогодні понад 121 тисяча людей інфіковано корона вірусом COVID-19. Понад 66 тисяч осіб одужали, але коронавірус продовжує розповсюджуватися. В Україні лабораторно доведено 1 випадок. Уряд вирішив діяти проактивно, відтак, попереджувальні заходи сьогодні вкрай потрібні, щоб мінімізувати проникнення і розповсюдження коронавірусу в країні. Країни, які не провели вчасно комплексних превентивних заходів, зараз потерпають від розгортання епідемії - при чому, мова йде про європейські країни - Італію, Велику Британію. Зрозуміло, що всі державні органи у всіх країнах, зіткнулися із ситуацією, якої ніколи ще не було. Але Україна повинна вчитися на чужих помилках – це краще, ніж на своїх», – зазначив Владислав Скальський.
Відтак, превентивні, профілактичні заходи сьогодні вкрай потрібні, щоб мінімізувати проникнення і розповсюдження вірусу в країні. Влада займає в цьому питанні активну позицію і надає перевагу швидким діям. Водночас, важливо не допустити паніки та додаткових економічних складнощів.
Голова облдержадміністрації повідомив, що сьогодні на засіданні Уряду було прийнято цілу низку рішень, які покликані запобігти поширенню коронавірусу. В першу чергу, це обмежувальні заходи.Уряд оголосив введення карантину в навчальних закладах з 12 березня строком на три тижні до 3 квітня - запропоновано обмежити проведення масових заходів (політичних, культурних, спортивних), у яких запланована участь 200 і більше людей. Це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організації та без глядачів.
Крім того, Уряд ухвалив рішення виділити 100 млн грн. для першочергової закупівлі засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву. До 1 червня забороняється експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення.Також прийнято рішення щодо закупівлі інфрачервоного обладнання для проведення скринінгу на відстані у Міжнародному аеропорті Бориспіль.
«Хочу звернути увагу вчителів, учнів та їх батьків. На базі Вінницької академії неперервної освіти буде організовано навчання за дистанційною формою для 40 тис. учнів через сайт https://www.disted.edu.vn/ua.Також на базі лабораторії інформаційних та комунікаційних технологій Фізико-математичної гімназії №17 Вінницької міської ради буде організовано навчання за дистанційною формою додатково теж для 40 тис учнів через сайт www.pmg17.vn.ua/dystantsiina-osvita . На цих інтернет ресурсах є понад 12 тис. уроків за актуальною шкільною програмою.В області навчається 68912 учнів 1-4 класів та 92888 учнів 5-11 класів . Таким чином, майже всі учні старших класів області буде охоплено дистанційною формою навчання», – наголосив керівник регіону.
Посадовець зазначив, що на Вінниччині здійснюються всі необхідні протиепідемічні заходи щодо запобігання завезенню та розповсюдженню даної недуги. З 25 лютого на всій лінії державного кордону, у тому числі в аеропорту «Вінниця» здійснюються заходи з температурного скринінгу.
Базовими інфекційними відділеннями були визначені перша лікарня та інфекційна дитяча лікарня, а також медзаклади прикордонних територій – це Могилів-Подільська лікарня інтенсивного лікування, Ямпільська та Крижопільська лікарні, які будуть приймати таких пацієнтів у разі потреби в першу чергу. Окрім цього, готові до прийому таких пацієнтів усі центральні районні лікарні Вінницької області, де є інфекційні відділення. Створений запас засобів індивідуального захисту, медикаментозний, деззасобів. Всі інфекціоністи мед закладів області пройшли навчання та тренінги, а також створені інфекційні бригади. На сьогодні у Вінницькій області є 122 таких бригади.
«Вчасно звертайтеся до лікаря, не займайтесь самолікуванням. У разі появи перших симптомів ГРВІ, високої температури - невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря або викликайте екстрену медичну допомогу. Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ та з тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра. Зберігати спокій. Адже система в Україні показала свою здатність протистояти викликам та діяти швидко і чітко. Не знаходитись у місцях масового скупчення людей. Дотримуватися рекомендацій з особистої гігієни та перебування у громадських місцях.Ситуація під контролем. Головне – не панікувати. Усім бажаю здоров’я!», – резюмував голова облдержадміністрації.