Сьогодні в області відбувся семінар для представників сільгосппідприємств і самоврядців регіону.

У заході взяв участь Начальник ОВА Сергій Борзов.

Звертаючись до присутніх, очільник області підкреслив, що галузь АПК була і залишається важливим сегментом економічного розвитку Вінниччини.

«Навантаження на цю сферу постійно зростає, є чимало змін у чинному законодавстві.Але, попри виклики, держава продовжує підтримувати аграрний сектор», - зазначив керівник регіону.

Під час семінару говорили про актуальні зміни законодавства.

Начальник ОВА зауважив, що цього року продовжено дію Програми «Доступні кредити 5-7-9» для аграріїв. Також розпочав свою роботу Фонд гарантування кредитів у сільському господарстві. Крім того, діє механізм аграрних розписок, з яким сільгоспвиробники вже давно працюють.Між іншим, аграрії можуть скористатися урядовою програмою «єРобота» для розвитку садівництва, тепличного господарства, переробки виробленої продукції.

Серед важливих змін цього року – прийнята Кабінетом Міністрів України Постанова щодо часткового відшкодування вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва.

Сергій Борзов зазначив, що важливим пріоритетом є переробна галузь.

«Ті, хто вчасно вклалися в переробку, мають низку переваг. Адже можуть працювати на внутрішньому ринку, забезпечувати продуктами населення, яке в області збільшилося з початку повномасштабної війни на 10%. Також продовжуємо шукати нові шляхи залучення інвестицій у розвиток сучасних технологій сільського господарства. Наразі немає можливості відвідувати міжнародні виставки за кордоном. Тож, за потреби, можемо запрошувати іноземних фахівців до регіону», - зазначив очільник області.

Під час семінару присутні деталізували низку інших важливих питань. Зокрема, щодо трудового законодавства, ліцензування зберігання пального, отримання дозвільної документації.

«Маємо робити все можливе, щоб забезпечити потреби населення і підсилити продовольчу безпеку. Дякую аграріям, які працюють, сплачують податки та допомагають ЗСУ. Завжди готовий до відкритого діалогу та допомоги у вирішенні питань нашим аграріям», - резюмував Сергій Борзов.