На Вінниччині стартував дводенний міжрегіональний воркшоп «Знову вдома: кращі практики інтеграції ветеранів у мирне життя у контексті десятої Цілі сталого розвитку «Скорочення нерівності» від ПРООН.

Про це повідомила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.

У заході взяли участь керівники громад Вінниччини та їх заступники, а також делегації зі Львова, Хмельницької та Тернопільської областей. Учасники отримають необхідні знання для роботи з ветеранами, зокрема щодо їхньої медично-психологічної реабілітації та соціально-економічної реінтеграції після повернення додому.

Протягом воркшопу обговорюватимуться різні аспекти фізичної та психологічної реабілітації, створення ветеранських просторів, особливості міжособистісної взаємодії з ветеранами з інвалідністю, працевлаштування та роль помічників ветерана.

Крім того, Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна наголосила, що реабілітація завершується лише тоді, коли ветерани отримують можливість повернутися до цивільного життя та займатися звичними для себе справами.

«Ми можемо реабілітувати ветерана, зробити протезування, навчити користуватися кріслом колісним, але далі ми знову стикаємося із проблемою. Коли людина приїжджає до себе в громаду, хоче відвести дитину до школи, відвідати ЦНАП або центр культури і дозвілля, і не зможе зайти до будівлі сходами», – зауважила Перший заступник Начальника ОВА. Посадовиця підкреслила важливість всебічної підтримки ветеранів на шляху до повноцінної інтеграції в суспільство.

Мустафа Саіт-Аметов, керівник програми з розвитку регіонів ПРООН в Україні, зазначив: «Якщо потрібно збудувати нову інфраструктуру — збудуємо, якщо потрібно змінити певні процеси в суспільстві – змінимо».

Окрему увагу приділили питанню роботи з усвідомленістю людей в громадах. Адже не ветерани мають пристосовуватися до суспільства, а навпаки.

«Сьогодні загалом пріоритетним напрямком у всіх сферах має бути ветеранська політика. Якщо ми зробимо все для ветеранів, вони «витягнуть» із собою всі сфери на належний рівень, і це буде працювати для усього населення». – резюмувала Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.

Зазначимо, що захід реалізований Програмою розвитку ООН в Україні в межах впровадження проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення» за підтримки Уряду Швеції.

«Дякую, нашим гостям, потужним благодійним фондам UNBROKEN Ukraine та Superhumans Center та команді Вінниччини, яка працює на результат»,  – підсумувала Перший заступник Начальника ОВА.