Налаштування відображення

Розмір шрифту:
Колір сайту:
Зображення

Параметри

Стерилізаційну облаштували на базі Клінічного ценру інфекційних хвороб.

Приміщення та обладнання для деконтамінації медичних відходів сьогодні оглянули Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна та заступник Начальника ОВА Олександр Піщик.

До комплекту обладнання для деконтамінації входять стерилізатор, повітряний компресор та станції підготовки технологічної води

Закупівля обладнання відбулася в рамках спільного проєкту Міністерство охорони здоров’я України зі Світовим банком «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». Вартість обладнання складає 6,1 млн грн.

Слід зазначити, що придбання обладнання для деконтамінації інфекційно небезпечних медичних відходів є важливим інфраструктурним проєктом, завдяки якому стає можливим їх знезараження. Після переробки такі відходи, як бинти, шприци, крапельниці та інше, будуть класифіковані як вторинна сировина. Сюди також входять відходи, які утворюються у процесі догляду за пацієнтами з COVID-19.

«Наразі в Україні немає жодної установи чи компанії, яка б обробляла медичні відходи методом стерилізації. Тепер, маючи таку стерилізаційну, заклад може заощадити на закупівлі послуг з утилізації медичних відходів. А згодом не лише цей, але й решта закладів області», - акцентувала посадовиця.

У Клінічному Центрі інфекційних хвороб, відповідно до певних вимог, було підготовлено приміщення для встановлення обладнання для деконтамінації медичних відходів, вартість виконаних ремонтних робіт склала 4,3 млн грн з обласного бюджету.

«Цей проєкт – це справді великий крок у бік цивілізованого поводження з відходами, особливо коли ми говоримо про інфіковані медичні відходи. У час, коли екологічний стан України страждає від бойових дій та ракетних обстрілів, це неабияк важливо». – резюмувала посадовиця.