Учасники семінару обговорювали поточні проблеми переселенців, ділилися найкращими практиками співпраці та шукали шляхи покращення роботи рад, щоб вони могли ще ефективніше реагувати на потреби ВПО.

Варто зазначити, що Ради ВПО є важливою складовою процесу інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Створені з ініціативи самих переселенців, ці ради сприяють розробці програм підтримки для тих, хто цього потребує найбільше.

У заході взяв участь заступник Начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTО) Андрій Кавунець.

Посадовець наголосив, що допомога внутрішньо переміщеним особам, які після переїзду залишилися, зокрема на Вінниччині, є одним із пріоритетів держави та обласної військової адміністрації: «Ми розуміємо, що більшість переселенців будуть проживати в області. Тому маємо допомогти ВПО повноцінно інтегруватися в громаду».

Зокрема, Ради ВПО приділяють особливу увагу інтеграції переселенців у громади, адже кількість прибулих значна, а спектр їхніх проблем досить широкий. Завдяки ефективній роботі цих рад, переселенці мають можливість вирішувати свої питання на місцевому рівні та брати участь у процесах ухвалення рішень.

Директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА Світлана Ярмоленко зауважила, що саме завдяки роботі Рад ВПО стає можливим детальніше виявляти й розв'язувати питання, з якими стикаються переселенці на нових місцях проживання: «Важливо, щоб потреби та виклики внутрішньо переміщених осіб були чітко зрозумілими й регулярно обговорювалися під час зустрічей рад».

Семінар надав учасникам новий поштовх для дій і став важливим кроком на шляху до покращення роботи Рад ВПО, які, незважаючи на всі виклики, продовжують активно підтримувати переселенців, сприяючи створенню єдиного, згуртованого суспільства на Вінниччині.