Ключовою темою зустрічі, за словами Першої заступниці Начальника ОВА Наталі Заболотної, стала ветеранська політика.

Під час засідання обговорили з громадами питання утворення рад родин загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України при сільських, селищних, міських головах.

«Нещодавно ми проводили зустріч із членами родин наших полеглих захисників. Я почула вкрай негативні та болючі відгуки про роботу органів місцевого самоврядування. Це справді неприпустимо, коли родина самотужки має займатися благоустроєм місця поховання, вимагати впорядкувати Алею слави, змиритися із байдужістю вшанування памʼяті та подвигу своїх рідних у великі державні свята. Усі ці питання вирішуються саме на місцевому рівні. До прикладу, у Вінницькій міській громаді вже діє такий орган. Сподіваюся на свідомість і решти громад», - акцентувала Наталя Заболотна

Також розглянули питання утворення ветеранських просторів у громадах.

Варто зазначити, що з березня 2024 року ситуація з розвитком ветеранських просторів в області залишилася майже незмінною. За цей період було створено лише один такий простір у місті Вінниця. У Могилів-Подільській та Барській громадах запущені деякі процеси.

Зважаючи на постійне збільшення кількості ветеранів потреба у ветеранських просторах є надзвичайно актуальною. На сьогодні у Вінниці функціонують два таких центри, які надають допомогу великій кількості ветеранів. Проте, враховуючи загальні масштаби, кількість таких закладів має бути значно більшою.

«Ветерани мають мати місце у своїй громаді для зібрань, генерування ідей, спілкування, неформальної освіти, дозвілля тощо. Це місце повинно стати «серцем» ветеранської спільноти. Наполегливо прошу органи місцевого самоврядування створити таку локацію, це справді позитивно вплине на соціальний клімат в громаді», - наголосила посадовиця.

Крім того, окрему увагу приділили розвитку спорту ветеранів війни та адаптивного спорту.

Основними перешкодами для розвитку адаптивного спорту та спорту ветеранів війни є відсутність відповідної інфраструктури, нестача кваліфікованих фахівців спортивної галузі, які пройшли навчання щодо роботи з ветеранами війни та низький рівень залучення ветеранів до занять спортом.

«Надайте таку можливість, і ви побачите, як різко збільшиться попит. Він вже є. І ми це довели, коли влаштували перший обласний спортивний проєкт «Незламні Вінниччини». Використовуйте ті ресурси, які є в громаді. Чи то Активний парк, тенісний стіл, шахи та шашки. Для цього не потрібно багато ресурсів», - зазначила Перша заступниця Начальника ОВА.

Зокрема, регулярно проводяться тренінги та навчальні заходи для тренерів, які виявили бажання працювати з ветеранами війни. Крім того, такі тренінги можуть проводитися безпосередньо в територіальних громадах.

Впровадження таких ініціатив є надзвичайно важливим вже сьогодні, адже це не лише вияв шани й поваги до людей, які захищали і продовжують захищати нашу країну. Це також необхідні заходи для розвитку сучасних громад, де кожен відчуває свою цінність та внесок у спільну справу.