У межах ініціативи Президента України Володимира Зеленського, в регіоні продовжує роботу регіональна онлайн - платформа «Діалог влади та бізнесу».

Темою сьогоднішньої зустрічі стало працевлаштування ветеранів та ветеранок.

У роботі платформи взяли участь представники обласної військової адміністрації, профільних департаментів ОВА, представники РДА, громад, бізнесу, податкової служби, обласного центру зайнятості та ветеранського простору у Вінниці.

Також доєдналася заступниця міністра у справах ветеранів України Юлія Кірілова.

Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна зазначила, що Вінниччина підтримує «Політику героїв», представлену Володимиром Зеленським у Плані стійкості України.

«Повна інтеграція ветеранів у суспільне та економічне життя – один із пріоритетів ветеранської політики на Вінниччині. Тому ми створюємо умови для повернення ветерана на його попереднє місце роботи, пошук нового, а також започаткування бізнесу. Наразі в області 1835 вакансій. Є 5 місць, облаштованих для людей з інвалідністю». – зауважила посадовиця.

Також працює Державна програма Е - робота, яка передбачає надання грантів.

«Лише за 10 місяців поточного року 86 ветеранів та членів їх родин отримали грантову підтримку на суму 42, 5 мільйона гривень. У нашій області, кожен четвертий грант від держави отримує ветеран або член його родини. Консультують фахівці обласного центру зайнятості. Буквально супроводжують на кожному етапі, починаючи від написання грантової заявки. Серед ветеранів, які отримали гранти, початківців — 44%». – підкреслила Наталя Заболотна.

Під час зустрічі своїм досвідом поділилися ті, хто вже успішно займається підприємництвом.

Ветеранка, мати загиблого героя Людмила Менюк відтепер надає послуги з психологічної допомоги у м. Гайсин. У 2024 році вона отримала грант у розмірі 249 000 грн.

Ветеран Олексій Бородій відкрив магазин квітів та рослин у Жмеринці. Він одним із перших отримав грант у 2023 році у розмірі 250 000 грн.

Голова ради підприємців «Стіна» Олексій Печалін говорить, що однією із головних проблем є мотивація.

«Ветерани не вірять у власний успіх. Друге – відсутність досвіду. Третє – менторство. Багато підприємців готові «вести» ветеранів, давати поради, допомагати. Потрібно скоординувати підприємців та ветеранів у цьому». – зауважив Олексій Печалін.

Заступниця міністра у справах ветеранів Юлія Кірілова акцентувала, що відновлення фізичне і ментальне має йти паралельно з розвитком економічної спроможності ветерана. Окремо – підтримка родини, бо це найбільше, про що турбуються наші захисники та захисниці. Додатково – соціальні пільги та гарантії.

«Наше основне завдання – створення гідних умов для наших захисників та захисниць після їх повернення додому. Міністерство у справах ветеранів завжди відкрите до діалогу та співпраці». – запевнила Юлія Кірілова.

Під час зустрічі Наталя Заболотна доручила надати пропозиції щодо складу робочої групи з формування стратегії співпраці з підтримки ветеранського бізнесу в області.

«Дякую усім учасникам зустрічі за ідеї, вдалі пропозиції! Ветеранам - за захист України!» - резюмувала посадовиця.