Головна тема наради - розвиток волонтерського руху в Україні.

На початку зустрічі Ірина Верещук зауважила, що врахування досвіду обласних військових адміністрацій є надзвичайно важливим для побудови ефективної співпраці з волонтерськими спільнотами.

Вона підкреслила, що така взаємодія має базуватися на партнерстві та приносити користь громадянам.

Під час наради учасники обговорили питання створення Рад волонтерів при обласних військових адміністраціях та органах місцевого самоврядування, а також стан опрацювання Концепції Державної програми розвитку волонтерської діяльності до 2030 року.

Крім того, розглянули зміни до Податкового кодексу щодо звільнення від оподаткування витрат на страхування волонтерів, можливість встановлення єдиних критеріїв доброчесності власників карток для збору коштів на забезпечення волонтерської діяльності та удосконалення законодавства щодо гуманітарної допомоги.

Заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець поінформував про досвід створення Ради волонтерів на Вінниччині.

Посадовець зазначив, що в листопаді минулого року було затверджено Положення та персональний склад Ради волонтерів.

«До складу Ради можуть входити як індивідуальні волонтери, так і представники різних організацій. Головою Ради, у нашому випадку, є Перший заступник Начальника ОВА. У Положенні зазначено, що рішення приймаються відкритим голосуванням, мають рекомендаційний характер, але обов’язкові для розгляду ОВА», - зауважив Андрій Кавунець.

Крім того, до кінця року планується оновити склад Ради, оскільки за цей час відбулись певні зміни, багато організацій змінилося або з’явилися нові.

Також йшлося про можливість залучення профільних Департаментів ОВА для забезпечення ефективної комунікації з Радою волонтерів. Як наголосив заступник Начальника ОВА, це сприятиме координації зусиль, обміну досвідом і підвищенню ефективності діяльності.