Відкриваючи Урочисте засідання Верховної Ради України, Голова Парламенту Андрій Парубій визначив прерогативи восьмої сесії.
Перш за все, Голова Верховної Ради наголосив на винятковій важливості питань безпеки і оборони під час війни з російським агресором. У цьому контексті А.Парубій назвав ключовим законопроект «Про національну безпеку України», внесення якого очікується найближчим часом. «Цей закон вкрай важливий не тільки для реформи сектору безпеки, а й для інтеграції України в НАТО. Інтеграція в НАТО є одним з ключових питань зовнішньої політики, що підтверджено рішенням Верховної Ради», - підкреслив Голова Верховної Ради.
Наступним важливим завданням А.Парубій назвав продовження масштабної судової реформи, яка проводиться спільно з Президентом України. «На порядку денному стоїть один з останніх важливих законів – це утворення Антикорупційного суду, - сказав він. - Сьогодні ми вже матимемо змогу включити його до порядку денного і на розгляді між першим і другим читанням зможемо опрацювати і врахувати рекомендації Венеційської комісії».
А.Парубій нагадав, що фактично усі наші закони, які стосувалися судової реформи, отримали попередні висновки Венеційської комісії і були враховані. «Так само ми зможемо зробити і з законом про Антикорупційний суд, тим більше, що він є не лише частиною української судової реформи, а зобов’язанням перед міжнародними партнерами».
Серед інших важливих завдань Парламенту Голова Верховної Ради назвав блок питань, необхідних для євроінтеграції, виконання зобов’язань перед партнерами з ЄС. Голова Парламенту подякував Комітету з питань євроінтеграції, Уряду і Прем’єр-міністру за підготовку Спільної дорожньої карти по необхідних законах для виконання цих зобов’язань. «Це велика кількість законів з різних сфер: і економіки, і екології, і децентралізації. Підготовлена Дорожня карта, і ми взяли зобов’язання, щоб на кожній сесії у порядку денному були по декілька законів, необхідних для євроінтеграції», - зазначив А.Парубій і додав, що «у цьому питанні важлива співпраця, яка була на минулій сесії і буде на цій, між Парламентом і Урядом».
За його словами, блок економічних питань, які спільно напрацювали і Уряд, і комітети Верховної Ради України, презентовані у 35 законодавчих актах, що є теж результатом співпраці між Парламентом і Урядом.
Надважливим питанням Голова Верховної Ради також назвав вирішення кадрових питань, зокрема, призначення ЦВК, Голови Національного банку України, Уповноваженого з прав людини і Рахункової палати України. «Це ті зобов’язання, які є перед Українським Парламентом, і сподіваюсь, що Парламент їх вирішить на цій сесії», - підкреслив він.
Майбутня реформа Парламенту – це ще одні важливі рішення, які потрібно буде прийняти на цій сесії, зауважив Голова Парламенту. За його словами, було проведено багато дискусій і консультацій, на рівні робочої групи визначено два ключових законопроекти. «Реформа Парламенту, перш за все, необхідна самому Українському Парламенту, але це також є і зобов’язанням перед Європейським Парламентом», - уточнив він.
Голова Верховної Ради висловив упевненість, що всі парламентарії сповнені енергії і сил, що зможуть відставити будь-які політичні протистояння перед вирішенням державницьких завдань, які стоять не лише перед Верховною Радою, а й перед Українською Державою. «Тут, у Верховній Раді формується порядок денний Української Держави у час великих викликів, у час протистояння російському агресору. Я впевнений – ми всі сповнені енергії і відповідальності для роботи заради майбутнього України, зміцнення України, побудови квітучої, могутньої європейської Української Держави. В добру путь! Слава Україні!» - наголосив А.Парубій.