Як змінилася Програма «Енергодім», які можливості вона надає зараз і які документи необхідні для участі, який розмір гранту і як залучити додаткові кошти — на всі запитання фахівці Фонду енергоефективності відповіли під час семінарів, організованих для громад країни. Відбулося 13 таких зустрічей, які відвідали понад 500 представників органів місцевого самоврядування та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Відтепер суб’єкти господарювання для отримання дозволу на викиди замість двох документів розроблятимуть лише один – без втрати важливих для держави і громадськості даних.

Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до Програми «Енергодім», якими запровадила особливості реалізації пакету «А» (Легкий). Спрощений варіант пакету не має додаткових заходів і покликаний дати змогу якомога більшій кількості ОСББ якнайшвидше підвищити рівень енергонезалежності своїх будинків шляхом встановлення індивідуальних теплових пунктів.

З 9 липня Україна перейшла на новий порядок класифікації відходів. Він здійснюватиметься відповідно до Національного переліку відходів і Порядку класифікації відходів. Та враховуватиме Перелік властивостей, що роблять відходи небезпечними.

Про це під час онлайн-навчання для понад 200 представників бізнесу, бізнес-асоціацій та громадськості розповіли фахівці Міндовкілля. Вони надали покрокову інструкцію зі створення облікового запису в системі управління відходами на ЕкоСистемі та розказали правила користування електронним кабінетом.

У Міндовкілля провели онлайн-воркшоп для органів влади щодо європейського досвіду та перспектив України у впровадженні розширеної відповідальності виробника (РВВ). 

Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи України» (реєстр. № 9011-д.), який стимулюватиме розвиток відновлюваної енергетики на конкурентних ринкових засадах. Законодавча ініціатива об’єднала  норми декількох законопроєктів, розроблених Міненерго та народними депутатами. 

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запустило відповідний цифровий модуль, де швидко та зручно можна оформити документ. Раніше процедура займала 60 календарних днів. Тепер замість друку купи паперів та очікувань – кілька хвилин.

Функціонал нового сервісу команда Міндовкілля обговорила з представниками бізнесу. Адже е-Кабінет створюється саме для зручності підприємців, які отримують довкіллєві адміністративні послуги та подають звітність.

Верховна Рада України внесла зміни до Бюджетного Кодексу України щодо створення спеціального фонду державного бюджету «Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації». Фонд буде наповнюватись за рахунок коштів, отриманих зі зборів з екологічного податку, який справлятиметься за викиди в атмосферу двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення.

ЕкоЗагроза – це офіційний вебресурс і мобільний додаток Міндовкілля, завдяки якому кожен зможе дізнатись достовірну інформацію про стан повітря, води, ґрунту та інші довкіллєві дані. Наприклад, якщо телеграм-канали лякають радіаційним забрудненням – перевірити, чи радіація зараз в нормі. Горять ліси неподалік – подивитися актуальні дані про якість повітря.

Уряд затвердив програму для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи. Про це йдеться у постанові «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням», яку було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 10 січня 2023 року.

Сторінка 1 із 14