Повідомлення про намір АТ «Укртрансгаз» отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами Гайсинської РБ Центрального управління Філії ВРТП «Укргазенергосервіс» Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання: Акціонерне товариство
«Укртрансгаз» (АТ «Укртрансгаз»).
Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 30019801.
Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактні дані: Україна, 01021, м. Київ,
Кловський узвіз, будинок 9/1; тел: +38(044)-461-20-95; e-mail:
Місцезнаходження об’єкта: Україна, 23710, Вінницька область, Гайсинський район, Кунківська територіальна громада, село Носівці, вулиця Ставкова,1.
Мета отримання дозволу на викиди: дотримання вимог природоохоронного законодавства, отримання дозволу на викиди для існуючого об'єкту.
Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля: Гайсинська ремонтна база
є діючим об’єктом, що введений в експлуатацію 11.12.1979. Розширення та зміни, включаючи перегляд або оновлення умов провадження господарської діяльності, встановлених (затверджених) рішенням про провадження діяльності або подовження строків її провадження, реконструкції, технічного переоснащення, капітального ремонту, перепрофілювання діяльності моменту введення в експлуатацію не проводилося. Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 року №1010 «Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критерії визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля» ведення господарської діяльності АТ «Укртрансгаз» на об’єкті Гайсинська ремонтна база Центрального управління Філії «Виробниче ремонтно-технічне підприємство «Укргазенергосервіс» не підлягає оцінці впливу на довкілля.
Загальний опис об’єкта: Філія «Виробниче ремонтно-технічне підприємство «Укргазенергосервіс» є відокремленим підрозділом юридичної особи Акціонерного товариства «Укртрансгаз», що надає послуги з комплексного сервісного обслуговування, будівництва та капітального ремонту об’єктів газотранспортної галузі.
Гайсинська РБ спеціалізується на комплексному сервісному обслуговуванні та ремонті технологічного устаткування. Виробнича діяльність підприємства здійснюється в межах виокремленої території, де розташований механічно-ремонтний корпус, виробничий корпус №2 та корпус по ремонту великогабаритних роторів. В механічно-ремонтному корпусі знаходиться: механічно- ремонтний цех, дільниця заливки підшипників №1 та №2, дільниця металізації, котельня, заточна дільниця та побутові приміщення. У виробничому корпусі №2 знаходиться гараж та зварювальна дільниця. У корпусі по ремонту великогабаритних роторів знаходиться дільниця аерозольної газодинамічної очистки та дільниця по ремонту великогабаритних роторів. На випадок відмови (відключення) централізованих електромереж, до яких підключене підприємство в межах виробничої території розміщено дизель-генератор Ridrero 60S. На території ремонтної бази також розташований фарбувальний пост, де здійснюються фарбувальні роботи. Для попередньої підготовки природного (паливного) газу, на якому працює технологічне устаткування котельні в межах виробничої території розташовано газорегуляторний пункт.
Джерелами викиду забруднюючих речовин є димові труби, технологічні свічі, дефлектори системи вентиляції приміщення, труби вентсистеми та вентустановки. Загальна кількість джерел викиду – 21 (18 – організовані, 3- неорганізовані).
Суб’єкт господарювання внесено до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015р. №83. Детальні технічні характеристики устаткування та об’єкту в цілому є конфіденційною інформацією і, з міркувань безпеки та стійкості газотранспортної системи України, не підлягають поширенню за межі структури підприємства. Доступ сторонніх осіб до об’єкту заборонено.
Відомості щодо видів та обсягів викидів. Потенційні обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (без урахування вуглецю діоксиду) становлять 1,882 т/рік, в тому числі: Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,582 т/рік; Азоту (1) оксид [N2О] - 0,022 т/рік; Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС) - 0,044 т/рік; Вуглеводні недиференційовані за складом - 0,056 т/рік; Уайт-спірит- 0,090 т/рік; Вуглеводні гpаничні С12-С19(розчинник РПК-265 П та інш.)- 0,007 т/рік; Масло мінеральне нафтове (веретенне, машинне, циліндрове і ін.) - 3,600E-04 т/рік; Оксид вуглецю - 0,681 т/рік; Метан - 0,008 т/рік; Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом - 0,350 т/рік; Кремнію діоксид аморфний - 0,001 т/рік; Заліза оксид (у перерахунку на залізо)* - 0,016 т/рік; Манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану - 0,001 т/рік; Емульсол (склад:вода-97.6%,нітpит натpію-0.2% та інш.) - 8,388E-05 т/рік; Водню хлорид (соляна кислота за молекулою HCL) - 0,009 т/рік; Натрію гідроокис (натр їдкий, сода каустична) -2,448E-04 т/рік; Фтористі сполуки погано розчинні неорганічні (фторид алюмінію, гексафторалюмінат натрію) у перерахунку на фтор - 3,56E-04 т/рік; Фториди, що легко розчиняються (наприклад, NaF) та їх сполуки в перерахунку на фтор - 2,880E-04 т/рік; Фтор і його пароподібні та газоподібні сполуки в перерахунку на фтористий водень - 0,001 т/рік; Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки - 0,013 т/рік. Потенційні обсяги викидів вуглецю діоксиду - 499,721 т/рік. За величинами потенційних обсягів викиду забруднюючих речовин об’єкт не підлягає взяттю на державний облік та відноситься до третьої групи.
Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що виконані
або/та які потребують виконання: не передбачено (об’єкт третьої групи).
Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують
виконання: не передбачено (об’єкт третьої групи).
Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів:
Максимальні приземні концентрації забруднюючих речовин на межі санітарно-захисної зони та житлової забудови не перевищують гігієнічних нормативів повітря населених місць і відповідають вимогам чинного законодавства України. Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не передбачені Суб’єкт господарювання зобов’язується дотримуватися природоохоронних заходів у відповідності до вимог статті 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству: Пропозиції
щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів, відсутні (основні джерела відсутні). Пропозиції щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів відповідають вимогам чинного природоохоронного законодавства. Для неорганізованих стаціонарних джерел викиду нормативи граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин не встановлюються, регулювання здійснюється за вимогами дозволу.
Зауваження та пропозиції громадськості щодо наміру АТ «Укртрансгаз» отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами Гайсинської РБ Центрального управління Філії ВРТП «Укргазенергосервіс» протягом 30 календарних днів з дня опублікування цього повідомлення приймаються до Вінницької обласної військової адміністрації: Україна, 21050, місто Вінниця, вул. Соборна, 70, тел.: (0800) 216 433, (0432) 32-25- 35, 32-35-35, електронна адреса: