Приватне акціонерне товариство «Племзавод «Літинський» повідомляє про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для молочно-товарної ферми (комплексу) ВРХ, що знаходиться за адресою: 22343 Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Громадське, вул. Центральна, 1 та проммайданчика – адміністративного приміщення, що знаходяться за адресою: 22343 Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Громадське, вул. Центральна, 13.

Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання: Приватне акціонерне товариство «Племзавод «Літинський» (скорочене найменування – ПрАТ «Племзавод «Літинський».

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 00846180.

Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адреса електронної пошти суб’єкта господарювання: 22343 Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Громадське, вул. Центральна, 1; тел. +380679285356; ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Місцезнаходження об’єкта/промислового майданчика: молочно-товарна ферма (комплекс) ВРХ знаходиться за адресою: 22343 Вінницька обл., Вінницький р-н, Літинська селищна територіальна громада, с. Громадське, вул. Центральна, 1; адміністративне приміщення знаходяться за адресою: 22343 Вінницька обл., Вінницький р-н, Літинська селищна територіальна громада, с. Громадське, вул. Центральна, 13.

Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди для існуючого об’єкту.

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” підлягає оцінці впливу на довкілля: підприємство пройшло процедуру ОВД (реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності №20199134499, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності). Отримано позитивний Висновок з оцінки впливу на довкілля від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 07.10.2020 р. за №21/01-20199134499/1.

Загальний опис об’єкта: ПрАТ «Племзавод «Літинський» спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби молочних порід.

Домінуючою системою утримання молочного стада є вільно-випасна, безприв’язно-боксова система. Використовується сучасне високотехнологічне обладнання європейського зразку. Утримання тварин - холодне з мінімальною температурою всередині корівників, спосіб утримання безприв'язний стійловий. Годування проводиться на кормовому столі з вільним доступом. Будівлі корівників з різними технологічними групами тварин з'єднані прогінною галереєю. Дійні корови щодня три рази на добу групами відвідують доїльний зал.

Стійлові приміщення обладнуються ізольованими секціями для розміщення технологічних груп корів. Формування таких груп проводиться з урахуванням рівня молочної продуктивності, фази лактації та фізіологічного стану тварин. Комплекс являє собою повний набір приміщень, що забезпечує виробництво молока на промисловій основі. Дані тваринницькі приміщення комплектуються тваринами дійного стада та ремонтного молодняку: дійні корови в середньому віком від 3 до 6 років; первістки віком від 25 до 26 місяців; нетелі від 16-24 місяців; телиці від 3 до 15 місяців; телята 0-60 днів.

Система гноєвидалення в корівниках – автоматизована скреперна система. Робота скреперів проводиться періодично, автоматично за заданою програмою. Для накопичення рідкої фракції гною використовуються лагуни, для твердої фракції використовуються майданчики ТФГС.

Відомості щодо видів та обсягів викидів: джерелами утворення забруднюючих речовин на комплексі є: приміщення для утримання ВРХ, транспортери гною, відкриті лагуни для накопичення твердої фракції гною, будівля кормоцеху, будівля карантину, завальна яма, башмаки норій, головки норій, перекидні клапани, склади зберігання кормів та сировини, майданчики для тимчасового складування твердої фракції гною, септики,  навіси для перебування телят, майданчики тимчасового зберігання гною, будівля доїльно-молочного комплексу, корівники, резервуар для зберігання ДП, гирло бензобаку, паливно-роздавальна колонка, сепараторна, відкриті лагуни для накопичення гною, майданчики карантинування ТФГС, чіллери, дизельний генератор, зварювальний апарат, опалювальний котел.

Від джерел комплексу в атмосферне повітря надходять такі забруднюючі речовини (т/рік):  залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) (0,003); манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану) (0,0004); речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом (33,092450568); оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2]) (0,0172); азоту (1) оксид [N2O] (0,00047); аміак (26,895021372); сірки діоксид (0,0033); сірководень (H2S) (0,963086); оксид вуглецю (0,2276); вуглецю діоксид (8005,468); диметиламін (0,55597); неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) (1,658626418); фенол (0,0176809); метан (50,49804).

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що виконані або/та які потребують виконання: дане підприємство за ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря належить до другої групи об’єктів, які не мають виробництв та технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування.

Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання та дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів: підприємство дотримується нормативів граничнодопустимих викидів для стаціонарних джерел та не перевищує граничнодопустимих концентрацій атмосферного повітря, відповідно заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не розроблялись і не потребують виконання; дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів не передбачені.

Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству: для джерел викидів та забруднюючих речовин, які підлягають нормуванню, встановлюються нормативи викидів забруднюючих речовин відповідно до наказу Мінприроди №309 від 27.06.2006 «Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел».

Для джерел та речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до цього Наказу, встановлюються величини масової витрати в г/с. Регулювання викидів від неорганізованих джерел здійснюється шляхом встановлення вимог.

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству.

Адреса обласної держадміністрації, до якої можуть надсилатися зауваження та пропозиції громадськості щодо дозволу на викиди: Вінницька обласна військова адміністрація, що знаходиться за адресою: 21050, Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Соборна, 70, тел.: 0-800-216-433, ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Строки подання зауважень та пропозицій: Зауваження та пропозиції громадськості приймаються протягом 30 календарних днів з дати опублікування інформації в газеті.

Повідомлення.pdf

Оголошення.docx