Закон України від 18 червня 2020 № 733-IX «Про внесення зміни до статті 17 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон) набрав чинності 17 липня 2020 року.

Відповідно до Закону тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), до повного його скасування та протягом 30 днів з дня скасування карантину, громадське обговорення планованої діяльності проводиться у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді), про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля. У цей період громадські слухання, передбачені статтею 7 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», не проводяться.

Відтак, повідомляємо про рекомендовані покрокові дії для суб’єктів господарювання, які передбачають вперше проведення громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля після набрання чинності Закону:

1) Підготувати оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля (далі – Оголошення) за формою та відповідно до вимог, що встановлені Порядком передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р. № 1026 (далі –Порядок). В абзаці 4 пункту 5 Оголошення після слів «Громадські слухання (перші) відбудуться» зазначити «Дату, час, місце та адресу проведення громадських слухань не визначено; тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), до повного його скасування та протягом 30 днів з дня скасування карантину, громадське обговорення планованої діяльності проводиться у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді)»;

2) Забезпечити опублікування Оголошення в друкованих засобах масової інформації (не менше двох) і розміщення на дошках оголошень відповідно до пункту 3 статті 4 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»;

3) Відповідно до пункту 6 Порядку завантажити через електронний кабінет Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля (далі – Реєстр) відповідної реєстраційної справи про оцінку впливу на довкілля всі необхідні документи для отримання висновку з оцінки впливу на довкілля.

Далі громадське обговорення проводиться відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» із змінами, внесеними згідно із Законом України від 18.06.2020 № 733-IX, у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді).

Окремо зазначаємо, що відповідно до пункту 16 Порядку суб’єкт господарювання вносить плату за проведення громадського обговорення на рахунок, визначений уповноваженим територіальним органом або уповноваженим центральним органом, до подання звіту з оцінки впливу на довкілля та оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля.

Оплата за проведення громадського обговорення здійснюється суб’єктом господарювання після отримання відповідного рахунку на оплату послуги з проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля.

В свою чергу, рахунок на оплату послуги з проведення громадського обговорення надається суб’єкту господарювання після укладення договору проведення громадського обговорення (далі – Договір).

Наголошуємо, що Міндовкілля розпочинає процедуру укладення Договору за умови, що суб’єкт господарювання надав підписаний зі своєї сторони Договір в двох екземплярах разом із супровідним листом.

Розмір оплати встановлено Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 30.05.2018 № 182 «Про затвердження Розміру плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.2018 р. за № 676/32128. З примірною формою Договору можливо ознайомитись за посиланням:

/content/ocinka-vplivu-na-dovkillya-ediniy-reestr.html

Рекомендовані покрокові дії для суб’єктів господарювання, у яких всі необхідні документи були завантажені до Реєстру до набрання чинності Закону:

1) Підготувати нове Оголошення за формою та відповідно до вимог, що встановлені Порядком. В абзаці 4 пункту 5 Оголошення після слів «Громадські слухання (перші) відбудуться» зазначити «Дату, час, місце та адресу проведення громадських слухань не визначено; тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), до повного його скасування та протягом 30 днів з дня скасування карантину, громадське обговорення планованої діяльності проводиться у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді)»;

2) Забезпечити опублікування Оголошення в друкованих засобах масової інформації (не менше двох) і розміщення на дошках оголошень відповідно до пункту 3 статті 4 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»;

3) Нове Оголошення завантажується через електронний кабінет Реєстру відповідної реєстраційної справи про оцінку впливу на довкілля до комірки «Інша додаткова інформація до звіту з ОВД» (при цьому звертаємо увагу, що завантажити документи до вказаної комірки засоби Реєстру дозволяють лише двічі).

Далі громадське обговорення проводиться відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» із змінами, внесеними згідно із Законом України від 18.06.2020 № 733-IX, у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді).

При цьому, у разі, якщо суб’єктом господарювання раніше було здійснено оплату за договором проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля, повторна оплата не здійснюється.