“Україна докладає максимум зусиль на державному рівні, щоб забезпечити якісну інтеграцію представників національних меншин в українське суспільство, формування інклюзивної політичної нації”, – на цьому наголосив заступник Голови ДЕСС Ігор Лоссовський, під час робочої зустрічі з представниками Ради національно-культурних товариств та Асоціації молдовської національної меншини  в Одеській області.

Сьогодні відбулося публічне обговорення щодо запобігання в медіа проявам мови ворожнечі й дискримінації за етнічною, національною та релігійною ознаками, організатором якого виступила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Сьогодні на черговому засідання Уряду було ухвалено розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової національно-культурної програми «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року».

Захист прав національних меншин, забезпечення необхідних умов для розвитку мовної, культурної, етнічної, релігійної ідентичності представників національних спільнот та корінних народів є важливою частиною євроінтеграційного шляху  України. Про це заявив заступник Голови ДЕСС Ігор Лоссовський у Кракові на презентації спільного проєкту ЄС та Ради Європи «Підтримка впровадження європейських стандартів щодо боротьби з дискримінацією та прав національних меншин в Україні». 

Юні учасники та учасниці клубу AJT Junior (міжнародний єврейський проект для дітей), обласного єврейського благодійного центру «Хесед-Емуна» - голова Ірина Кноп, долучились до ВеАctive day, який проводився в рамках Європейського тижня спорту.

Польська спільнота Брацлавщини, яка з початку  війни бере активну участь у допомозі нашим  Захисникам і Захисницям продовжує надавати допомогу цільового призначення у вигляді тепловізорів, засобів зв’язку, оптичних приладів,  автомобілів тощо та на прохання воїнів ЗСУ  доставляють її до місця призначення

За законопроєкт №9610 "Про внесення змін до Закону України "Про національні меншини (спільноти) України" щодо деяких питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України" проголосувало 318 народних депутатів.

Команда ДЕСС на чолі з заступником Голови Ігорем Лоссовським зустрілася із представниками Меджлісу кримськотатарського народу, серед яких Голова Меджлісу Рефат Чубаров та Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу Ескендер Барієв.

Президент України Володимир Зеленський напередодні Рош га-Шана зустрівся з представниками єврейського духовенства та військовослужбовцями єврейської національності. Глава держави подякував за підтримку, яку надають єврейські громади в час повномасштабного російського вторгнення.

7 вересня, відбулася зустріч Голови ДЕСС Віктора Єленського з представниками Паломницького центру Православної Церкви України, відповідальними за душпастирську опіку православних українців, які вимушено опинилися за межами України.  

Древлеправославна Церква України (ДЦУ) у листопаді 2022 року відновила свою історичну назву та юридично оформила важливий крок до автокефалії ‒ вихід з підпорядкування Московській Митрополії Російської (Руської) Православної Старообрядницької Церкви.

Боротьба України за свою землю, ідентичність та незалежність завжди була багатонаціональною. Повномасштабне військове вторгнення рф консолідувало громадян України різного етнічного походження у боротьбі за українську державність.

  1. Список Telegram каналів, які стануть у нагоді українським біженцям-християнам за кордоном
  2. Адвентисти закупили та передали аптечки та міні електропили
  3. Шановна єврейська громадо Вінниччини!
  4. Єврейська спільнота Вінниччини вшанувала 82-у річницю І масового розстрілу євреїв нацистами у П’ятничанському лісі
  5. Національно-культурні товариства області долучаються до створення експозиції, присвяченої воїнам ЗСУ представників національних спільнот
  6. Проєкт Hope For Life Ukraine1209
  7. Єврейська громада Вінниччини з гуманітарною допомогою на Сході
  8. 31 серпня 2023 року в молодіжному центрі Квадрат м. Вінниця відбувся благодійний концерт вокального тріо «Ажур» Спілки поляків Вінниччини.
  9. В Центрі національних товариств Вінниччини відбулося чергове засідання робочої наради з порядком денним про дотримання заходів безпеки під час здійснення паломництва хасидів до Умані на свято Рош га-Шана в умовах правового режиму воєнного стану.
  10. Проєкт Hope For Life Ukraine

Сторінка 1 із 25