З 1 січня 2025 року розпочалась щорічна кампанія декларування публічних службовців за 2024 рік, яка триватиме до 31 березня включно. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) нагадує про технічні моменти, які варто врахувати при користуванні особистим кабінетом Реєстру декларацій.  

Як перевірити термін дії вашого кваліфікованого електронного підпису (КЕП), що робити, якщо він закінчився, як отримати новий КЕП, а також які кроки треба зробити в разі зміни особистих даних, втрати доступу до пошти чи номера телефону — відповіді на усі ці питання ви знайдете нижче.

Державні програми соціальної підтримки стали важливим інструментом допомоги громадянам у різних життєвих ситуаціях. Проте отримання таких виплат має свої особливості, зокрема в частині їх декларування. 

Чи потрібно декларувати різні види державної допомоги, зокрема програми «єПідтримка», «Національний кешбек», «Зимова підтримка» та «Пакунок малюка» - читайте нижче.

Врахування прожиткового мінімуму для працездатних осіб в діяльності публічних службовців є важливим не лише з точки зору соціальної політики, а й у контексті антикорупційних механізмів, оскільки цей показник є ключовим для забезпечення прозорості та доброчесності в державному управлінні.

У 2025 році прожитковий мінімум для працездатних осіб залишився на рівні 2024 року -  3028 грн.

Через повномасштабну війну Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) продовжує здійснювати визначені законом заходи безпеки стосовно декларантів задля дотримання балансу прозорості інформації і безпеки громадян. З 10 грудня 2023 року НАЗК відновило доступ до публічної частини Реєстру декларацій, попередньо вилучивши документи декларантів, які мали таке право після отримання відповідного подання. 

Близько 25% від усіх звернень до контакт-центру Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) в «міжсезоння», в період між щорічними поданням декларацій, стосуються питань повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єктів декларування (ПСЗ). Відповідаємо на найпоширеніші запитання.

Публічні службовці прозвітували про свої статки за останні три роки (2021-2023), а Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) отримало понад 2 млн декларацій. Що ж НАЗК робитиме з ними далі? Як працює ризик-орієнтований підхід до відбору та перевірок декларацій?

Кампанія декларування за 2023 звітний період триває до 31 березня включно. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) роз’яснює правила декларування з тих питань, щодо яких отримує найбільше запитів від службовців. Отже, як правильно відображати в декларації підприємницьку діяльність.

Багато декларантів придбали або мають намір придбати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), у тому числі й військові. Вони є цінними паперами, а отже інформацію про них необхідно зазначати в декларації. Крім того, відображенню підлягають певні операції з ОВДП та їх результати.

Сторінка 1 із 5