Посадовці, які минулого року звільнилися з державної служби або іншої посади, яка передбачала обов'язок декларування мають до 31 березня 2025 року включно подати декларацію за 2024 рік.
Колишні посадовці мають подати декларацію “після звільнення” у період з 1 січня до 31 березня включно наступного року після того, як припинили займати посаду, яка передбачає обов'язок декларування.
Для того, щоб подати декларацію після звільнення, у розділі «Вид декларації та звітний період» потрібно обрати вид декларації “щорічна”, а потім обрати позначку “я припинив(ла) виконувати функції держави або місцевого самоврядування (після звільнення)”.
Проте є кілька випадків, коли декларацію після звільнення подавати не потрібно:
- якщо до 31 березня 2025 року включно ви знову влаштувались на роботу, яка передбачає обов'язок декларування, і подали щорічну декларацію з позначкою “я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування”;
- якщо ваша декларація при звільненні охопила період з 01.01.2024 по 31.12.2024 включно. У такому разі вам не потрібно подавати щорічну декларацію за 2024 рік, бо вказана декларація вже фактично є річною.
Зауважуємо, що декларація “після звільнення” охоплює весь звітний рік. Тобто у ній відображається інформація (зокрема, про доходи) не лише за той період, коли особа була публічним службовцем, а за весь календарний рік.
Нагадуємо, що кампанія декларування триває до 23:59 31 березня та закликаємо не відкладати подання декларації на останній день, аби мати час уточнити деталі та уважно перевірити заповнені поля. Подати декларацію - тут.
Все про підготовку до декларування – за посиланням. Звертаємо вашу увагу на особливості декларування допомоги за програмами єПідтримка, Національний кешбек, Зимова підтримка, Пакунок малюка. Крім того, знайти відповіді на свої питання ви можете у Базі знань НАЗК, а також у посібнику з декларування.
Якщо в уже поданій декларації ви виявили помилку, то її можна виправити впродовж 30 днів після подання, але лише один раз. Інструкція щодо внесення змін у декларацію - тут. Алгоритм дій декларанта у разі, якщо термін у 30 днів для подання виправленої декларації сплив або спроба виправлення використана - за посиланням.
Важливо! За умисне неподання декларації в Україні передбачена кримінальна відповідальність за ст. 366-3 КК України. За несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.