11 травня Начальник ОВА Сергій Борзов взяв участь в регіональній конференції «Безбар'єрна Україна», яку ініціювала народний депутат України Ірина Борзова.
До заходу також долучилися представники органів місцевого самоврядування, керівники профільних структурних підрозділів ОВА, представники громадських організацій, захисники та захисниці України, експерти з питань безбар’єрності.
У форматі двох панельних дискусій учасники обговорили низку важливих тем. У межах першої панелі йшлося про те, чому безбар’єрність є настільки важливою та стосується усіх людей і сфер життя.
«Під час повномасштабної війни та ранньої відбудови Стратегія стала ще важливішою, бо усі громадяни повинні бути захищені та мати доступ до інформації та можливостей продовжувати повноцінне життя. До повномасштабного російського вторгнення в Україну багато громадян вже мали проблеми з доступом до будівель, транспорту, інформації та послуг. Зараз ці труднощі стали ще гострішими. На жаль, кожен українець пережив свої втрати внаслідок війни, а суспільно-культурне життя потребує нашої підтримки та залучення як ніколи», - зауважив Сергій Борзов.
Він також додав, що попри те, що всі ми різні – кожен заслуговує на гідне ставлення, рівний та безперешкодний доступ до соціальної інфраструктури, всіх державних послуг, до спорту й реабілітації, освіти та роботи на підтримку української економіки, до продовження життя без дискримінації за будь-якою ознакою.
Сергій Борзов підписав Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
«Підтримуючи Стратегію, ми прагнемо зробити видимими проблеми мільйонів громадян, які стикаються з ними щодня, та залучити місцеві ресурси до їх вирішення. Наразі в області розроблено і затверджено регіональний план заходів на 2023- 2024 роки щодо реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року. Здолаємо всі бар’єри разом!» - підкреслив Начальник ОВА.
У свою чергу, народний депутат України Ірина Борзова наголосила: «Безбар’єрність – це про кожного з нас. Про людину та її життя взагалі, адже усі ми на певному етапі зіштовхуємося з бар'єрами. Майже всі види бар'єрів пов'язані між собою і часто їх майже неможливо відокремити один від одного. Саме тому формування безбар’єрного простору має стати спільною метою. Безбар’єрність - це коли зручно всім. Це рівні права та можливості чоловіків і жінок, безпечне середовище для дітей та дорослих, комфортний доступ до важливої інформації. Це про сприйняття, повагу і любов один до одного. Але під час війни безбар’єрність є викликом. Це питання виживання та якості життя одночасно. Повномасштабна війна лише загострила актуальність цього напряму. На жаль, у нас щодня збільшується кількість людей з інвалідністю: ветерани, ВПО, діти… усі, хто постраждав від російської війни».
Ірина Борзова також додала, що робота з впровадження безбар’єрності велася досить давно, але по-справжньому системною вона стала півтора роки тому після того, як Перша леді Олена Зеленська ініціювала проведення глобального всеукраїнського дослідження щодо бар’єрів, з якими стикаються люди. Згодом обговорення проблематики перетворилося на Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні.
У 2021 році Уряд схвалив план створення у нашій країні простору, де всі люди можуть жити та мати доступ до різних сфер без перешкод – Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні.
Під час конференції особлива увага була приділена розвитку безбар’єрного простору на місцях.
У рамках другої панельної дискусії учасники познайомилися з людьми, які щодня долають власні бар’єри у житті. Йшлося про необхідність створити середовище, у якому буде комфортно всім. Обговорили, як змінити простір, послуги, реальність у містах та громадах, аби вони стали безбар'єрними.
Під час заходу присутнім презентували друкований «Довідник безбар’єрності» та «Альбом безбар'єрних рішень» – практичний посібник, який рекомендує та на прикладах ілюструє, як міське середовище може бути дружнім до різних користувачів. Обидва посібники створено за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.
Безбар’єрність має стати новою суспільною нормою та принципом повоєнної відбудови країни, стосуватись усіх людей та різних сфер життя.