За дорученням Начальника обласної військової адміністрації Сергія Борзова, його заступник з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTО) Андрій Кавунець взяв сьогодні участь в онлайн засіданні Організаційного комітету з підготовки і проведення заходів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні.
Основні питання для розгляду були озвучені співголовами Оргкомітету: Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком та Керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком.
Під час засідання Оргкомітету Руслан Стефанчук зазначив: «16 листопада Верховна Рада України звернулась до парламентів держав світу щодо визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу. Оскільки сьогодні, крім Українського Парламенту, лише 17 держав-членів ООН зі 195 країн світу визнали Голодомор 1932-1933 років саме геноцидом».
Міністр культури та iнформаційної політики України Олександр Ткаченко ознайомив членів Оргкомітету з Планом заходів на 2022-2023 роки із відзначення 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу.
Під час засідання Заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс доповів про роботу, спрямовану на визнання іноземними державами та міжнародними організаціями Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу.
Мова також йшла про підготовку та терміни закінчення роботи над оновленою експозицією Національного музею Голодомору-геноциду, а також про реконструкцію першої черги та будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду.
Не оминули увагою і шляхи забезпечення безпеки під час проведення офіційних та інших меморіальних заходів у регіонах.
Зокрема, на засіданні обговорили можливість поширення інформаційної кампанії про злочини геноциду і встановлення в іноземних державах пам’ятників жертвам Голодомору.
Для гідного ушанування пам’яті жертв голодоморів першої половини ХХ століття, з метою належної організації та проведення роковин Голодомору, Начальником Вінницької обласної військової адміністрації Сергієм Борзовим видано наказ, відповідно до якого на Вінниччині відбуватимуться тематичні заходи.
Зокрема, до 90-х роковин Голодомору 1932-1933-х років на Вінниччині проходитимуть інформаційні кампанії в навчальних, культурних, навчально-виховних, культурно-мистецьких закладах. В області також проводитимуться усі необхідні процедури щодо утримання в належному стані пам’ятників, пам’ятних знаків, місць поховань жертв Голодомору тощо.