Цього року виповнюється 90 років трагедії Голодомору.
Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов, разом з Першим заступником Наталею Заболотною та очільниками профільних департаментів і служб ОВА взяли участь в онлайн засіданні Організаційного комітету з підготовки і проведення заходів, у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні за участі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука.
Мета зібрання - визначити пріоритети та окреслити проблемні питання щодо виконання Плану заходів на 2022-2023 роки у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу».
«Російська агресія не залишає нам вибору. Ми маємо говорити голосно до світу, щоб він нас почув. 90-ті роковини Голодомор – якраз така можливість. Тематика голоду та відповідальності за насилля резонує повсюдно у світі, не лише в західних країнах. Голодомор має стати одним із провідних напрямків діяльності української культурної дипломатії. Тому особливий наголос цього року маємо звернути на міжнародний аспект вшанування пам’яті жертв Голодомору»,- наголосив Денис Шмигаль.
На оргкомітеті заслухали інформацію:
✔про стан виконання плану заходів на 2022-2023 роки у зв'язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні.
✔про стан робіт із реконструкції першої черги та будівництва і введення в експлуатацію другої черги Національного музею Голодомору-геноциду та стан підготовки експозиції Національного музею Голодомору-геноциду.
✔про роботу, спрямовану на визнання іноземними державами та міжнародними організаціями Голодомору 1932-1933 років - геноциду Українського народу.
✔про Міжнародний форум до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні-геноциду Українського народу.
Політична ситуація цього року, пов’язана із підтримкою світом України перед лицем російської агресії, сприяє інтенсифікації зусиль у цьому напрямку.
Руслан Стефанчук, підсумовуючи засідання, зазначив, що Верховна Рада готова долучитися до виконання усіх необхідних задач, піднімаючи питання Голодомору 1932-1933 років на міжнародний рівень.
«Маємо показати історичну поєднаність Голодомору 1932-1933 років як геноциду українського народу із тим, що росія чинить на нашій землі сьогодні»,- підкреслив голова ВР.