Проєкт «Сила в єднанні: Підтримка психічного здоров'я та психосоціального благополуччя населення, яке постраждало від війни» впроваджує ГО «Паросток» у рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».
 
Головною метою даного проєкту є допомога 400 переміщеним людям з інвалідністю та 100 батькам дітей з інвалідністю, які мешкають у Вінницькій, Жмеринській, Могилів-Подільській, Гніванській та Лука-Мелешківській ТГ Вінницької області відновити психологічне здоров’я та подолати наслідки війни.
 
Під час пресконференції спікери розповіли про реалізацію проєкту та поділилися своїми очікуваннями. Обговорили проблеми ментального здоров'я переміщених українців, зокрема людей з інвалідністю, покращення їх психоемоційного стану та соціально-психологічної адаптації.
 
У ході заходу голова громадської організації «Паросток» Ірина Саранча зауважила, що питання інклюзивності у громадах надзвичайно важливе: «Ми маємо бути голосом тих людей, які не можуть заявити про себе. Тому нашим основним завданням є створення сприятливих умов для того, щоб ці люди стали голосом в своїй громаді. Я хочу звернутися до людей з інвалідністю - будьте активними!».
 
Варто зазначити, що протягом року фахівці проєкту:

  • надаватимуть психологічну допомогу;
  • навчатимуть модераторів для проведення груп підтримки за принципом "рівний-рівному";
  • навчатимуть психологів особливостям надання психологічних послуг особам з різними видами інвалідності;
  • організовуватимуть групи підтримки та інтеграційні психологічні заходи;
  • проводитимуть інформаційну кампанію для підвищення обізнаності населення про важливість підтримки ментального здоров'я українців під час війни та в період повоєнної відбудови.

«Для мене в цьому проєкті особливо важливо те, що всі ті кроки громадської організації «Паросток» робляться професійно та на високому рівні. Заплановані активності, які потребують значних зусиль: і фізичних, і психоемоційних. Уся команда Вінницької області завжди готова підставити плече»,- наголосила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Тетяна Бондаренко.