Нова процедура закріплена в наказі МОЗ України від 28.02.2022 № 388 «Щодо забезпечення функціонування галузі охорони здоров’я».

 Відтепер, якщо у пацієнта немає можливості отримати електронний рецепт на «доступні ліки», цей рецепт можна отримати у паперовому вигляді у будь-якого лікаря, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від того, чи у пацієнта підписана декларація з цим лікарем.

 Аптеки мають приймати паперові рецепти на ліки, які входять в урядову програму реімбурсації «Доступні ліки», та обліковувати їх у паперовій формі.  Медичні працівники можуть внести медичні записи про виданий рецепт до реєстру електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) після появи відповідної технічної можливості в системі за схемою, описаною детально в наказі.  

Нагадаємо, що за програмою «Доступні ліки» пацієнти можуть отримати в аптеках безоплатно або з невеликою доплатою препарати для лікування наступних захворювань: серцево-судинні захворювання; бронхіальна астма; діабет ІІ типу; цукровий та нецукровий діабет; розлади психіки та поведінки; епілепсія.

Також, тепер заклади охорони здоров'я, які мають ліцензію на роботу у сфері «акушерство та гінекологія» і надають медичну допомогу при пологах, можуть видавати медичне свідоцтво про народження дитини відповідно до Інструкції щодо заповнення та видачі медичного свідоцтва про народження, форма № 103/о.