«Щоб правнича освіта в Україні стала якіснішою й конкурентоздатнішою у світовому масштабі, нам необхідно віднайти ті важливі «рецепти», які можуть бути впроваджені в подальшу діяльність», — наголосив Руслан Стефанчук.
За словами Першого віцеспікера Парламенту України, національна система підготовки юристів відрізняється від німецької, яка орієнтована на повну підготовку, зокрема — до суддівської діяльності.
«Нам потрібно вирішити питання спеціальної освіти для основних юридичних професій, якими є суддя, адвокат, прокурор», — наголосив Руслан Стефанчук і додав: «Також вважаю за потрібне визначити роль і місце міжнародного права, конструктивно обговорити питання наскрізної магістратури, здачі кваліфікаційного іспиту, контролю за якістю вищої правничої освіти та дійти консенсусу з цих питань».
Як зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради України, «якщо такі шляхи вдасться відшукати, вони віднайдуть своє місце в Плані законопроєктних робіт на найближчі роки».
Юридична освіта в Україні має стати якіснішою й конкурентоздатнішою у світовому масштабі, — Руслан Стефанчук
- Топ новини
Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук взяв участь у слуханнях Комітету з питань освіти, науки та інновацій на тему: «Реформування вищої юридичної освіти в Україні: проблеми та перспективи». На його переконання, юридична освіта в Україні є ключовою галуззю вищої освіти в наявній соціально-економічній ситуації.