Інклюзивність, відкритість, високі стандарти якості життя - все це має бути не лише у столиці та великих містах, а й в найбільш віддалених населених пунктах.

Сьогодні Начальник ОВА Сергій Борзов взяв участь у засіданні Ради безбар’єрності, яке відбулося під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участю Першої леді Олени Зеленської.

Як зазначив очільник області, всі українці і українки повинні мати рівні умови та можливості.

«Саме тому у 2024 році наш фокус – це робота в територіальних громадах. На рівні держави вже визначено ключові напрямки. Передусім - це створення простору можливостей для наших захисників та захисниць. Йдеться про реформу ВЛК, МСЕК, дебюрократизацію установ та фізичну безбар'єрність, - підкреслив Сергій Борзов. - Безбар’єрні маршрути, доступні транспортна інфраструктура, приміщення та прибудинкові території. Все має бути зроблено за принципом «краще, ніж було». З цим зволікати не можна!» - зауважив він.

Як зазначає Перша леді Олена Зеленська, для 50% людей в нашому суспільстві, люди з інвалідністю залишаються невидимими. А, насправді, їх три мільйони. І ще близько 300 тисяч додалося за два роки повномасштабного вторгнення.

Соціальна невидимість - це завжди про обмеженість. Тоді як ми повинні навчитися цінувати та берегти кожну людину нашої країни. Це єдиний шлях до спільного самозбереження і виживання нації під час війни.

Начальник ОВА зазначив, що безбар’єрне життя потрібне кожному з нас. Відповідно безбар’єрні рішення мають бути реалізовані в усіх громадах регіону. Особлива увага до фізичної безбар’єрності громадських просторів та укриттів.

Під час наради йшлося й про цифрову безбар’єрність. Зокрема, про доступ до швидкісного  інтернету та можливість скористатися цифровими послугами, незалежно від особливостей здоров’я та місця проживання.  

Також Перша леді Олена Зеленська презентувала присутнім «Гайд безбар’єрних подій». Маємо бути готові бачити серед нас різних людей та поважати різний досвід. Особливо досвід війни.

«Адже безбар’єрність – це про людяність і зручність для всіх без винятку. Тільки зруйнувавши «невидимі» бар’єри між нами – ми переможемо ворога! Слава Україні!» - резюмував Сергій Борзов.