родина

Де́нь усино́влення — це особливе свято в Україні, яке щороку відзначається 17 вересня і символічно збігається з християнським святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Цей день є уособленням надії, любові та початку нового життя для тисяч дітей, які знайшли свої нові родини, та для батьків, чиї серця відкрилися, щоб прийняти цих дітей. Як і чесноти, що вшановуються у християнському святі, День усиновлення наголошує на важливості віри в краще майбутнє, надії на сімейне щастя та безумовної любові, яка поєднує прийомних батьків та дітей. 

сімя

Цей день є символом милосердя і добра до людей. Це свято батьків, дітей та усіх причетних до цієї благородної справи, нашої держави в цілому, яка поступово втілює на практиці гасло «Чужих дітей не буває».

Найщиріші слова поваги і подяки всім усиновлювачам, опікунам та піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям, працівникам служб у справах дітей!  Ви дали кожній дитині, позбавленій домівки, найважливіше – щастя мати сім’ю, відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло!

Ваша любов та турбота дарують дітям нову надію. Нехай ваші родини будуть щасливими,  серця – сповненими радості, а над головою у мирному та незалежному українському небі сяє ласкаве сонце!

Бажаємо вам терпіння, розуміння та безмежної любові у вашій благородній справі!

 

фото

Традиційно провела зустріч з працівниками служб у справах дітей територіальних громад області та районних військових адміністрацій. Сьогодні говорили про контроль та допомогу сім’ям, які опинились в складних життєвих обставинах, в контексті початку нового навчального року і готовності дітей до школи. Ще раз порушили питання щодо контролю за виплатами опікунам/піклувальникам, усиновителям, прийомних батькам, батькам – вихователям. У полі зору діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, з числа ВПО, створення сімей патронатних вихователів. Акцентували увагу і на змінах у законодавстві. Провести нараду оф-лайн, щоб окреслити важливі завдання, звичайно, змоги немає. А ось  в режимі он-лайн такі зустрічі мають свій позитив.  Тому, якщо по ту сторону екрана працівник зацікавлений покращити свою роботу,  він буде знати, які нагальні питання є,  як потрібно  їх вирішити.  Окрім того, в процесі таких бліц нарад є можливість отримати  відповіді на свої питання, розглянути складні кейси. Тож до справ, яких вистачає!

 

фото

Взяла участь у нараді Національної соціальної сервісної служби України щодо укладення Меморандуму про співпрацю між нею та Громадською організацією «Асоціація сімейних медіаторів України».  Метою цього Меморандуму є консолідація зусиль, спрямованих на співпрацю у частині створення доступу до медіації вразливим групам населення, формування практики та стандартів надання послуг з сімейної медіації, на допомогу дітям і батькам при виникненні сімейних конфліктів.

Провели чергову нараду з працівниками служб у справах дітей територіальних громад та районних військових адміністрацій. Розглянули поточні, але важливі завдання. Зосередили увагу на питаннях контролю за станом утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають  за межами України; проаналізували стан створення сімей патронатних вихователів, темпи створення яких, нажаль, не настільки активні, як хотілося б; відмітили позитивну тенденцію щодо повернення/влаштування дітей з будинків дитини у зв’язку  з реорганізацією. Обговорення викликали питання щодо виплат на дітей для опікунів піклувальників, а також дітей, що тимчасово влаштовані в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Понеділок розпочався продуктивно, завдання окреслені, тому залишається структурувати їх для ефективного виконання.          

фото Дорош

10 червня 2024 року відбулась нарада з начальниками служб у справах дітей територіальних громад і військових районних адміністрацій. Це традиційна нарада по робочих питаннях, а їх на сьогодні вистачає, і всі вони потребують результативного вирішення.  Тож і питання сьогоднішнього порядку денного не виключення. 

фото

 Питання захисту прав  дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають за кордоном на особливому контролі служби у справах дітей обласної військової адміністрації.Всього у складі закладів інституційного догляду у Республіці Польща перебуває 16 дітей Вінницької області.  Під час  моніторингу з’ясовано, що 6 із них досягло 14 – річного віку та набули підстав для отримання паспорту громадянина України вперше.     

жінки за столом

В рамках протидії торгівлі людьми у Вінницькій області була розроблена Стратегія міжвідомчої взаємодії на 2023-2025 роки.09 квітня 2024 представник служби у справах дітей ОВА Таліна Руденко мала нагоду взяти участь у виїзному засіданні робочої групи з протидії торгівлі людьми обласної міжвідомчоі ради з моніторингу виконання вищезазначеного документу.

люди за столом

 

28 березня 2024 року завідувачка сектору профілактики дитячої бездоглядності служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації Таліна Руденко взяла участь у нараді, яку організовано керівництвом державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)».

28 березня 2024 року завідувачка сектору профілактики дитячої бездоглядності служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації Таліна Руденко взяла участь у нараді, яку організовано керівництвом державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)».

фото важливо

 

Постановою КМУ від 24.03.2024 № №331 запроваджено виплату тимчасової допомоги для дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківської опіки. Допомога «Дитина не одна» призначена для дітей, які залишились без батьківського піклування, але не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та були влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, ДБСТ.

жінки в залі

27 березня 2024 року завідувач сектору профілактики дитячої бездоглядності  служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації, Руденко Таліна Леонтіївна, взяла участь у засіданні міжвідомчої робочої групи з питань протидії домашньому насильству та негативним проявам у підлітковому середовищі, захисту прав та інтересів дітей, які стали жертвами злочинних посягань, а також виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми, що стосується прав та інтересів неповнолітніх, пов’язаних з домашнім насильством та у сфері охорони дитинства, створеної наказом керівника Вінницької обласної прокуратури від 20.02.2024 року № 40.

жінка за столом

На нараді, яка відбулась у форматі онлайн 22 березня 2024 року начальником служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації Тетяною Дорош наголошено на питаннях, які потребують особливої уваги керівників служб у справах дітей. Зокрема, доведено інформацію про порядок влаштування/вибуття дітей до комунальних закладів центрів соціально-психологічної реабілітації  дітей області та акцентовано увагу присутніх щодо недопущення порушення правил при влаштуванні/вибутті дітей. Про хід проведення третього етапу консультацій фахівцями служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації для служб у справах дітей селищних, сільських рад. Розглянуто питання про захист прав та інтересів дітей в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, в сім’ях опікунів/піклувальників.

Згідно плану роботи служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації в четвертому кварталі 2023 року успішно відбулись навчання працівників служб у справах дітей районних військових адміністрацій, виконкомів міських рад фахівцями служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації.

Відповідно до інформації Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної військової адміністрації на території Вінницької області функціонують: 1 дитячий будинок-інтернат та 5 психоневрологічний будинків-інтернатів обласного підпорядкування, а саме: Стрижавський дитячий будинок-інтернат, Антопільський психоневрологічний інтернат, Брацлавський психоневрологічний будинок-інтернат, Жмеринський психоневрологічний будинок-інтернат, Ладижинський психоневрологічний інтернат, Яришівський психоневрологічний будинок-інтернат.

фото Т.Дорош начальник ССД ОВА

 Сьогодні  провели колегію служби у справах дітей Вінницької військової адміністрації. Питання, які були винесені на обговорення, стосувалися діяльності  служб у справах дітей  Могилів-Подільської та  Хмільницької районних державних адміністрацій щодо усиновлення, влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку/піклування, до альтернативних форм сімейного виховання, забезпечення прав кожної дитини виховуватись в родинному середовищі та взаємодії служб у справах дітей з органами Національної поліції по запобіганню соціального сирітства. 

Не всі діти можуть насолоджуватися повноцінним дитинством, зростати у сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння, коли з тих чи інших причин вони не отримують від батьків належної уваги та захисту, залишені батьками.Патронат стає «Швидкою допомогою» в громаді для дитини із сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах та не має можливостей жити у своїй родині. 

Група жінок за столом в офісі

Сьогодні відбувалась спільна партнерська зустріч з питань реалізації проекту  у Вінницькій області «Забезпечення системного реагування на потреби дітей, які повернулись до біологічних сімей з інтернатних закладів, та дітей групи ризику»...

Сторінка 1 із 16