жінки за столом

В рамках протидії торгівлі людьми у Вінницькій області була розроблена Стратегія міжвідомчої взаємодії на 2023-2025 роки.09 квітня 2024 представник служби у справах дітей ОВА Таліна Руденко мала нагоду взяти участь у виїзному засіданні робочої групи з протидії торгівлі людьми обласної міжвідомчоі ради з моніторингу виконання вищезазначеного документу.

люди за столом

 

28 березня 2024 року завідувачка сектору профілактики дитячої бездоглядності служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації Таліна Руденко взяла участь у нараді, яку організовано керівництвом державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)».

28 березня 2024 року завідувачка сектору профілактики дитячої бездоглядності служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації Таліна Руденко взяла участь у нараді, яку організовано керівництвом державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)».

фото важливо

 

Постановою КМУ від 24.03.2024 № №331 запроваджено виплату тимчасової допомоги для дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківської опіки. Допомога «Дитина не одна» призначена для дітей, які залишились без батьківського піклування, але не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та були влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, ДБСТ.

жінки в залі

27 березня 2024 року завідувач сектору профілактики дитячої бездоглядності  служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації, Руденко Таліна Леонтіївна, взяла участь у засіданні міжвідомчої робочої групи з питань протидії домашньому насильству та негативним проявам у підлітковому середовищі, захисту прав та інтересів дітей, які стали жертвами злочинних посягань, а також виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми, що стосується прав та інтересів неповнолітніх, пов’язаних з домашнім насильством та у сфері охорони дитинства, створеної наказом керівника Вінницької обласної прокуратури від 20.02.2024 року № 40.

жінка за столом

На нараді, яка відбулась у форматі онлайн 22 березня 2024 року начальником служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації Тетяною Дорош наголошено на питаннях, які потребують особливої уваги керівників служб у справах дітей. Зокрема, доведено інформацію про порядок влаштування/вибуття дітей до комунальних закладів центрів соціально-психологічної реабілітації  дітей області та акцентовано увагу присутніх щодо недопущення порушення правил при влаштуванні/вибутті дітей. Про хід проведення третього етапу консультацій фахівцями служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації для служб у справах дітей селищних, сільських рад. Розглянуто питання про захист прав та інтересів дітей в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, в сім’ях опікунів/піклувальників.

Згідно плану роботи служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації в четвертому кварталі 2023 року успішно відбулись навчання працівників служб у справах дітей районних військових адміністрацій, виконкомів міських рад фахівцями служби у справах дітей Вінницької обласної військової адміністрації.

Відповідно до інформації Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної військової адміністрації на території Вінницької області функціонують: 1 дитячий будинок-інтернат та 5 психоневрологічний будинків-інтернатів обласного підпорядкування, а саме: Стрижавський дитячий будинок-інтернат, Антопільський психоневрологічний інтернат, Брацлавський психоневрологічний будинок-інтернат, Жмеринський психоневрологічний будинок-інтернат, Ладижинський психоневрологічний інтернат, Яришівський психоневрологічний будинок-інтернат.

фото Т.Дорош начальник ССД ОВА

 Сьогодні  провели колегію служби у справах дітей Вінницької військової адміністрації. Питання, які були винесені на обговорення, стосувалися діяльності  служб у справах дітей  Могилів-Подільської та  Хмільницької районних державних адміністрацій щодо усиновлення, влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку/піклування, до альтернативних форм сімейного виховання, забезпечення прав кожної дитини виховуватись в родинному середовищі та взаємодії служб у справах дітей з органами Національної поліції по запобіганню соціального сирітства. 

Не всі діти можуть насолоджуватися повноцінним дитинством, зростати у сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння, коли з тих чи інших причин вони не отримують від батьків належної уваги та захисту, залишені батьками.Патронат стає «Швидкою допомогою» в громаді для дитини із сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах та не має можливостей жити у своїй родині. 

Група жінок за столом в офісі

Сьогодні відбувалась спільна партнерська зустріч з питань реалізації проекту  у Вінницькій області «Забезпечення системного реагування на потреби дітей, які повернулись до біологічних сімей з інтернатних закладів, та дітей групи ризику»...

Тетяна Дорош

14 листопада 2023 року у програмі ZOOM в онлайн режимі під головуванням начальника служби у справах дітей обласної військової адміністрації Тетяни  Дорош відбулась нарада з керівниками служб у справах дітей області.

Жінка за столом перед екраном ноутбука

09 листопада 2023 року головний спеціаліст служби Ірина Дудар провела навчання для працівників служб у справах дітей сільських, селищних, міських рад, районних військових адміністрацій.

Щодо профілактики правопорушень та дитячої бездоглядності на території області, організації соціального захисту дітей, що перебувають в СЖО,  за 9 місяців 2023 року

Чоловіки і жінки за столами в аудиторії спілкуються

Пріоритетною формою влаштування дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, є усиновлення. В умовах дії воєнного стану процедура та нормативно-правові аспекти процесу усиновлення зазнали значних змін.

Сторінка 1 із 16