Акцентували увагу на збереженні житла за дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, на встановленні опіки над майном, на сприянні в оформленні права власності для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Не оминули питання і щодо встановлення заборони на відчуження житла, адже житлові приміщення, де проживають статусні діти не можуть відчужуватись без згоди органів опіки/піклування. Серед головних і питання сприяння вчасному взяттю на квартирний  та соціальний квартирний облік дітей вищезазначеної категорії.

Від злочинів росії страждають діти. Вони гинуть, стають сиротами, отримують каліцтва, психічні проблеми. Наразі в області встановлено статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, 3845 дітям, з них 3594 дитини мають також статус особи з числа внутрішньо переміщених осіб, 251 дитина має цей статус, як така, що отримала його відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 №740 «Про затвердження Порядку надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України», 7 дітей отримали поранення, контузію, каліцтво,  3836 дітей зазнали психологічного насильства.

На території нашого регіону проживає 56 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, загиблих захисників/захисниць, з них 6, де загинули обоє батьків військовослужбовців, 50 дітей, де загинув один з батьків військовослужбовець, інший позбавлений батьківського піклування, перебуває в місцях позбавлення волі, помер, інші обставини, за яких дитина набула статусу дитини-сироти.

Окрім того, на території  області перебуває 211 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа внутрішньо переміщених осіб, з них під опікою/піклуванням 101 опікуна знаходяться 150 дітей, 38 дітей виховуються в 5 ДБСТ, 10 дітей в 4 ПС, 13 дітей в закладі інституційного догляду КЗ «Нечуївська спеціальна школа».

Окреслили головні завдання: кожна дитина вищезгаданої категорії має бути в полі зору, потрібен індивідуальний підхід, знання її потреб, координація і активізація у разі необхідності всіх структур, дочетних до охорони дитинства, з метою організації соціального захисту, забезпечення максимальної підтримки.

Реагуємо оперативно на виклики, вирішуємо завдання у співпраці, отримуємо результат.