В Україні розпочалась реалізація спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи щодо захисту прав національних меншин в Україні.

 

 

 

 

18-19 червня 2018 року у м. Києві відбувся семінар з питань реалізації державної політики щодо забезпечення захисту національних меншин  в рамках  реалізації  спільного проекту Європейського союзу та Ради Європи «Зміцнення захисту національних меншин в Україні». Організаторами першого семінару виступили Офіс Ради Європи разом з Міністерством Культури України із залученням міжнародних експертів та представників від обласних структур України до компетенції яких входять питання захисту національних меншин.

Відкрив семінар Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства Культури України Андрій Юраш, який презентував ситуацію  щодо структур захисту національних меншин в Україні.

З європейським досвідом виконавчих структур, що займаються питаннями захисту прав національних меншин у країнах – членах Ради Європи учасників семінару познайомили незалежний радник  при Офісі з питань захисту прав національних меншин в Уряді Республіки Сербія Владо Радулович та Секретар Уряду Республіки Чехії з питань національних меншин Мілан Поспішіл.

У роботі семінару взяли участь керівники структурних підрозділів з національних питань Вінницької, Одеської, Тернопільської, Львівської та Чернівецької областей. Від управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації у дискусіях та обговореннях важливих питань з етнополітики взяла участь заступник начальника управління у справах національностей та релігій Алла Ратинська.