23 листопада 2023 року, в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», в Департаменті соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації  відбулось засідання робочої групи з питань запобігання домашньому насильству обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей захисників та захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. 

Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної військової адміністрації спільно з Вінницькою правозахисною організацією «Джерело надії» впроваджує на території Вінницької області проєкт «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно зумовленого насильства у Вінницькій області».

19 квітня 2023 року на Вінниччині проведено друге засідання робочої групи з питань запобігання домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

Під головуванням директора Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОВА Світлани Ярмоленко та регіонального спеціаліста Фонду ООН у галузі народонаселення Дмитра Філіпського 27 березня 2023 року відбувся круглий стіл «Рекомендації щодо попередження та реагування на випадки гендерно зумовленого насильства у зв'язку з набуттям чинності Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

Начальник управління сімейної політики та оздоровлення Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Лариса Кащина та головний спеціаліст відділу сім’ї, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Олександр Вівдич, з 30 січня по 03 лютого 2023 року були учасниками тренінгу «GBV case management», який організований Представництвом Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні (UNHCR) у м. Вінниця.

Під час засідання робочої групи з питань протидії торгівлі людьми обласної Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми обговорили конкретну ситуацію щодо особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, розглянули питання щодо можливості надання їй притулку.

На Вінниччині в рамках відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми пройшла інформаційна акція «Хода за свободу».
Акцію організовано втретє з метою привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

Сторінка 1 із 5