Вінниччина готується до відзначення Дня захисника України

Під головуванням заступника голови ОДА Ігоря Івасюка сьогодні, 24 вересня, відбулось засідання організаційного комітету щодо відзначення на Вінниччині Дня захисника України.

 Під час засідання було визначено головні заходи щодо віншування військовиків - учасників ООС, ветеранів АТО, військовослужбовців, які нині проходять службу у частинах, що дислокуються на території Вінниччини, ветеранів та інвалідів війни, учасників військових об`єднань, військовиків внутрішніх та прикордонних військ, волонтерів тощо.

 У вступному слові Ігор Івасюк акцентував про велику суспільну значимість цього свята, яке, відповідно до указу Президента України П.Порошенка № 806/2014 вже вчетверте відзначається на державному рівні, і має згуртувати українців, підсилити патріотичні настрої, зміцнити дух суспільного єднання у справі подоланні військової агресії, що нині здійснюється проти України.

 Для цього облдержадміністрацією передбачено низку заходів, зокрема: спільні бесіди, «уроки мужності», години спілкування, класні години, присвячені Дню захисника України,  в закладах освіти  області; оформлення виставок світлин, присвячених подвигу захисників України «Герої не вмирають» в шкільних бібліотеках області;  організовуються зустрічі із учасниками АТО, представниками громадських організацій; відвідування ветеранів війни та військової служби, діючих військовослужбовців, інвалідів війни, учасників українського визвольного руху, які перебувають у закладах соціального захисту населення, госпіталях для ветеранів війни, медичних, санаторних і реабілітаційних закладах, сімей загиблих учасників Операції об`єднаних сил.

 Щодо урочистостей, які заплановано на 12 жовтня 2018 року, то, за словами директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлани Василюк, попередньо вирішено провести о 10:00 покладання квітів до пам`ятників  загиблим воїнам АТО і «Небесної Сотні» на Меморіалі Слави; урочистості і концерт з нагоди Дня захисника України відбудуться того ж дня о 12:00 в залі обласної філармонії ім. М.Д. Леонтовича.

 14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, в День українського козацтва та День захисника України о 8:00 в усіх православних храмах Вінниччини пройде молебень «За Україну»; о 9:00 на території Штабу ВПС України, в «день відкритих дверей» відбудеться урочиста посвята в ліцеїсти з прийняттям відповідної присяги учнями Тульчинського військово – спортивного ліцею, а також відкриття пам`ятника загиблим воїнам АТО; о 10:00 - на Європейській площі силами Вінницької міської ради буде організовано історичну виставку військової техніки, а в Центральному парку культури і відпочинку, в зоні ККЗ «Райдуга» об 11:00 відбудеться історична  реконструкція бойових баталій;  по місту та в районах області громадські організації  та установи створюватимуть відповідні локації націоанльно – патріотичного спрямування, де проводитимуться заходи мистецького, історичного, культурного характеру.

 В зібранні також взяли участь керівники Департаментів освіти і науки, культури міста й області, представники Штабу ВПС України.

 

 

 

Директор Департаменту

ЮЗВАК Світлана Юріївна

 

Адреса: 21100, м. Вінниця,

вул. Театральна, 14

Телефон: (0432) 52-09-92

E-mail: [email protected]

"Гаряча лінія" Департаменту

Телефон: (0432) 52-09-92