Сьогодні, 20 серпня, у великій залі обласного молодіжного центру «Квадрат» за участю представників органів державної влади та місцевого самоврядування, бізнесу, інститутів громадянського суспільства Вінниччини, експертів, засобів масової інформації регіону відбулося розширене засідання робочої групи за напрямом «Область сталого гуманітарного розвитку» у рамках розроблення проєкту Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року.

Обговорення ініційовано Агенцією регіонального розвитку Вінницької області.

«Головне завдання стратегії полягає у забезпечені якісного та своєчасного надання комплексу соціально-економічних та культурних послуг жителям Вінницької області. Ми сподіваємося, що прийняття такої стратегії дозволить зробити життя вінничан більш комфортним», – відзначила модератор заходу, голова Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко.

Зазначимо, що до проєкту стратегії включено актуальні питання розвитку закладів освіти регіону та проведення освітньої реформи, доступності та розвитку системи інклюзивної освіти, децентралізації, ремонту та обладнання автомобільних шляхів у межах області, надання соціальних послуг та поліпшення соціальних стандартів, підвищення рівня громадської безпеки та багато інших.

Окрім того, важливе місце у стратегії за напрямом «Область сталого гуманітарного розвитку» займає питання розвитку громадянського суспільства, зокрема інституційної спроможності інститутів громадянського суспільства Вінниччини.

За словами голови Громадської ради при обласній державній адміністрації Пилипа Прудиуса, Громадська рада спрямовує свою діяльність на сприяння вирішенню актуальних питань регіональної політики.

«Налагоджено повноцінну комунікацію між обласною державною адміністрацією та Громадською радою: члени ради включені до комісій, що діють при структурних підрозділах обласної державної адміністрації, а також визначено працівників структурних підрозділів відповідальних за комунікацію з Громадською радою», – зазначив Пилип Прудиус.

Учасники заходу обговорили сильні та слабкі сторони стратегії, а також проблемні питання різних сфер та галузей представлених у ній.

Пропозиції та зауваження до проєкту Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року будуть опрацьовані та рекомендовані для включення до проєкту.