До Вінниці завітали представники Міністерства охорони здоров’я, Національної служби здоров’я, проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». У її роботі також прийняли активну участь  представники органів місцевого самоврядування, власники та керівники закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу, експерти.

Відкриваючи нараду, заступник голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна повідомила, що до контрактування з НСЗУ готові понад 94% спеціалізованих медичних закладів Вінниччини. З них 60 закладів уже подали пропозиції про обслуговування за програмою медичних гарантій. 82 % підприємств повністю комп’ютеризовані та під’єднані до автономізованої мережі. Ведеться інтенсивна робота з комп’ютеризації решти медзакладів області. Загальна кількість пропозицій про обслуговування населення за програмою медичних гарантій у 2020 році за різними групами послуг складає по області 380 пропозицій.

Голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, звертаючись до присутніх у залі керівників медичних закладів області, підкреслив, що трансформація системи охорони здоров’я в цілому покликана повернути її обличчям до людей: лікарі отримають гідну оплату праці, пацієнти – якісні послуги. Співпраця з Національною службою здоров’я відкриває медичним закладам нові можливості для розвитку.

Про необхідність реформування, про нові можливості для лікувальних підприємств та нові умови фінансування галузі говорив у своєму виступі і заступник Міністра охорони здоров’я України Дмитро Коваль.

Головне, докладати максимум зусиль для того, щоб зробити медичні послуги якісними та доступними для населення у кожному регіоні, підкреслив замміністра.

Директор Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Володимир Пляцек (до якого, крім Вінницької області, входять також Житомирська, Черкаська, Київська області та м. Київ) детально зупинився на нових принципах фінансування системи охорони здоров’я та роль НСЗУ в трансформації системи надання медичної допомоги населенню на вторинному та третинному рівні.

Про умови успішності медичного закладу в новій системі охорони здоров’я учасникам наради розповів експерт офісу реформ МОЗ України Матвій Хренов.

 Радник з питань фінансування системи охорони здоров’я проекту USAD «Підтримка  реформи охорони здоров’я» Наталія Коваленко  говорила про розробку та затвердження фінансового плану та звітність комунального некомерційного підприємства. 

Представники Національної служби здоров’я також відповіли на численні запитання учасників наради.