Якщо у 1980 році на цукровий діабет хворіли 108 мільйонів людей, то у 2019 ця кількість становила близько 463 мільйонів, а до 2045 року сягне 700 мільйонів. Україна не є винятком: з кожним роком усе більше українців потребують якісного лікування та допоміжних інструментів у контролі над захворюванням.
Відтепер у Вінницькій області з’явилося медичне обладнання, що дозволяє точно контролювати рівень глюкози в крові і таким чином скоригувати лікування та запобігти ускладненням, спричиненим цукровим діабетом. Обладнання для лікарень закупила компанія Novo Nordisk Україна.
Система, яка дозволяє це зробити, називається iPro2 та являє собою датчик, який призначений для постійного автоматичного визначення глікемії — рівня глюкози в крові. Моніторинг дозволяє розуміти характер змін рівня цукру в крові протягом доби і у такий спосіб виявляти наявні перешкоди на шляху до компенсації цукрового діабету (стану, коли показники глюкози крові людини із діабетом не відрізняються від показників здорової людини). Вчасно зрозумівши, що відбувається з організмом пацієнта, лікар зможе оперативно скоригувати курс лікування і уникнути можливих ускладнень. Традиційне вимірювання рівню цукру в крові не дає таких розгорнутих даних, тому значно обмежує людину у прагненні жити повноцінно.
Дослідження за допомогою моніторингової системи можна робити людям із діабетом 1 і 2 типу. Воно займає до 6 днів і проводиться під контролем лікаря.
Так, за допомогою моніторингу пацієнт буде повністю компенсований, у нього не буде ускладнень, або ж вони з’являться набагато пізніше. З економічної точки зору моніторинг вигідний тим, що допомагає підібрати дуже точну дозу, що, як правило, буде меншою. За словами Пилипа Григоровича, в обласному ендокринологічному центрі враховують як медичний ефект від встановлення моніторинга, так і економічний.
Щоб пройти моніторинг у Вінницькій області, люди з діабетом можуть звернутися до свого лікаря в центрі. Якщо лікар бачить, що пацієнт потребує моніторингу, то направляє його до спеціально навченої групи фахівців. Вони визначають, як відбуватиметься моніторинг: амбулаторно або у стаціонарі. Процедура безкоштовна: як власне система моніторингу, так і сенсори, якщо вони є в наявності.
Із можливістю проходити добовий моніторинг люди з діабетом у Вінницькій області можуть зробити великий крок на шляху до компенсації, а також нарешті взяти під контроль життєво важливі показники.