Попри війну та обмежені ресурси обсяг гарантованих медичних послуг для українців не зменшений. Навпаки – Програма медичних гарантій розширюється і буде сфокусована на відновленні здоров’я та людського потенціалу. 

У 2024 році на Програму медичних гарантій буде виділено на 16 млрд грн більше, ніж торік – 159 млрд грн. У тому числі 5,2 млрд грн – на реімбурсацію лікарських засобів.

❝Якість, доступність та безоплатність медичної допомоги для українців — це три ключові параметри, над реалізацією яких ми працюємо в міністерстві. Саме вони закладені в основу програми медичних гарантій на 2024 рік, — сказав міністр Віктор Ляшко. – Попри всі складнощі, ми не зменшуємо перелік медичних послуг, які фінансуються державою. Щобільше — ми цей перелік розширюємо. Враховуючи потреби ветеранів, створюємо можливості універсального доступу до медичної допомоги для всіх українців❞.

У Програмі медгарантій на наступний рік передбачено 44 пакети послуг.
Серед них три нові:

  • «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення in vitro)»;
  • «Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів»;
  • «Лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин». 

Тарифи за пакетами послуг у 2024 році удосконалено та пріоритезовано відповідно від обсягу наданої меддопомоги.

Програма реімбурсації «Доступні ліки» розвиватиметься в межах наявних напрямків, проте планується розширення переліку ліків проти розладів психіки та поведінки, які пацієнти зможуть отримати безоплатно або з частковою доплатою. 

Серед пріоритетів ПМГ на 2024 рік:

  • охорона материнства та дитинства – за  одним з найвищих тарифів оплачуватиметься неонатальна допомога;
  • лікування онкологічних захворювань – у тому числі 6 досліджень для їхнього раннього виявлення;
  • психологічна допомога – діятиме пакет психологічної підтримки на первинному рівні, впроваджений у 2022 році, та збільшений тариф на стаціонарну психіатричну допомогу, продовжить надаватися психіатрична допомога мобільними мультидисциплінарними командами;
  • сталість функціонування мережі закладів охорони здоров’я та надання медичної допомоги українцям в зоні бойових дій.