На Вінниччині пройшов воркшоп - надання базових соціальних послуг «Підтримане та транзитне підтримане проживання для людей з інвалідністю внаслідок порушень у розумовому розвитку».
Навчали працівників соціального захисту населення, інтернатних закладів та органів місцевого самоврядування як впроваджувати таку послугу у своїх громадах.
Під час воркшопу учасники ознайомилися із успішним кейсом надання соціальних послуг із використанням сучасних науково-доведених методів при підготовці команди фахівців та наданні послуги. А також обмінялися досвідом та налагодили партнерські взаємовідносини.
«Надання базових соціальних послуг «Підтримане та транзитне підтримане проживання для людей з інвалідністю внаслідок порушень у розумовому розвитку» це дуже важливо. Наше завдання максимально дати самостійність дітям. Сьогодні у Вінниці працює такий будинок. Це успішний кейс, ми маємо молодих людей які створили уже родини і сподіваємося, що це тільки початок», - відзначила керівник Відокремленого підрозділу ГО «Справа Кольпінга в Україні» «Родина Кольпінга» м. Вінниця Олеся Самойленко
Директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна наголосила, що дуже важливо навчати медиків працювати з такими пацієнтами.
«Сьогодні хочу сказати не як директор департаменту, а як мама дівчинки з аутизмом, інколи лікарям важко зрозуміти таких пацієнтів. Маємо працювати й навчати наших медиків. Наші діти мають бути максимально самостійними й2 адаптованими до життя», - додала Ольга Задорожна.
Відзначимо, що семінар організовано Відокремленим підрозділом @ГО «Справа Кольпінга в Україні» «Родина Кольпінга» м. Вінниця та відбувається за підтримки #World Health Organization Ukraine.